VIDEO: Astronauti dokončili práce vně ISS, zajistili širší pokrytí bezdrátové komunikace

Americká astronautka Anne McClainová a kanadský astronaut David Saint-Jacques dnes po necelých sedmi hodinách dokončili poslední ze série tří výstupů vně Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Během něho úspěšně položili záložní elektrické vedení ke kanadskému robotickému ramenu Canadarm2 i kabely, které zajistí širší pokrytí bezdrátové komunikace vně stanice a zároveň rozšíří možnosti počítačové sítě. Oznámila to americká vesmírná agentura NASA

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS)
doporučujeme

McClainová a Saint-Jacques během pracovní směny opět pokračovali ve vylepšování energetického systému orbitálního komplexu. Prací ve volném vesmírném prostoru strávili šest hodin a 28 minut a do ISS se vrátili ve 20:00 SELČ. Robotické rameno Canadarm2, k němuž položili záložní elektrické vedení, slouží k manipulaci s nákladem mimo ISS a využívá se i k připojování nákladních lodí.

Dnešní výstup byl poslední ze série tří, které astronauti uskutečnili v době kratší než měsíc. Předchozí dva pracovní výstupy do otevřeného kosmu byly věnovány výměně akumulátorů pro sluneční panely. Staré nahradily nové lithium-iontové. V pátek 22. března venku pracovali McClainová s americkým kolegou Nickem Haguem a o sedm dní později, minulý týden v pátek, opět Hague s další americkou astronautkou Christinou Kochovou.

Podle NASA šlo dnes o celkem 216. pracovní směnu na vnější straně ISS a 54. provedenou astronauty, které na stanici vyslala americká vesmírná agentura. Astronauti nyní strávili celkem 56 dní, deset hodin a 53 minut prací vně ISS, uvedla agentura.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Loď Dragon dopravila na ISS myši, červy a robota

08.12.2019 17:39 Vesmírná loď Dragon společnosti SpaceX dnes dopravila na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) skoro…

K ISS odstartoval ruský vesmírný kamion Progress, veze i vánoční dobroty

06.12.2019 12:12 Z kosmodromu Bajkonur dnes raketa Sojuz-2.1a úspěšně vynesla na oběžnou dráhu nákladní loď Progress…

K ISS vyrazila zásobovací loď, veze třeba myši

05.12.2019 19:44 Z Mysu Canaveral na Floridě dnes po jednodenním odkladu úspěšně odstartovala raketa Falcon 9 s…

Televize sledují a poslouchají, co se u vás doma děje? FBI bije na poplach

03.12.2019 22:03 Aktualizováno Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) kvůli velkým slevovým akcím, které proběhly na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama