Amerika má ultimátní zbraň na dosah ruky, prakticky ji nelze překonat

Armáda USA odhalila další působivou zbraň, kterou testuje pro svou obranu. Jedná se o protivzdušný laser. Skutečně se nejedná o sci-fi. Američané již zbraň otestovali.

Přidejte svůj názor 55 komentářů

Rakety
doporučujeme

Na zemi ukotvený laser byl vyzkoušen při sestřelu několika raket během testu 23. dubna v Novém Mexiku, uvedly to v oficiální zprávě vzdušné síly USA. Se sci-fi má akce společný i název, který se zalíbí obzvláště milovníkům komiksového a filmového hitu Avengers.

 Program se jmenuje SHiELD ( Self-Protect High Energy Laser Demonstrator) a je určen k sestřelování raketových střel. Kolik a jakých raket během testu bylo sestřeleno, se z bezpečnostních důvodů ve zprávě neuvádí.

„Konečná podoba systému SHiELD, bude ještě mnohem menší a lehčí, aby byla uplatnitelná v leteckém prostředí, píše se v prohlášení AFRL (Air Force Research Laboratory).

Již v minulosti Američané úspěšně vyzkoušeli lasery určené na sestřelování dronů. Jejich princip je obdobný a má stejné využití v bojových operacích, ovšem je pochopitelné, že zaměřit a sestřelit dron je mnohem méně komplikované než sestřelit raketovou střelu.

Zatímco zmíněný laser je určen na sestřelování raket země-vzduch, vzduch – vzduch a protiletadlových raket, americká armáda pracuje ještě na jednom druhu laserů. Měly by být určeny pro letouny F-35, ale jejich vývoj ještě není v tak pokročilém stádiu.

Právě umísťování laserů na letouny je v armádních plánech velmi žádoucí. Zároveň se však jedná o skutečnou komplikaci, jelikož dosavadní systémy produkují velké množství tepla, což provoz letounu ohrožuje.

Loading...
Vstupte do diskuze (55)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rána pro Huawei a Honor. Z telefonu se mohou stát těžítka

20.05.2019 22:09 Aktualizováno Omezení aplikací typu Google Maps nebo Gmail by bylo pro čínskou firmu Huawei velkou ranou, řekl…

Telefony Huawei končí? Google jim sebral Android, Intel procesory

20.05.2019 09:51 Aktualizováno Americká společnost Google se chystá omezit čínské firmě Huawei používání svého operačního systému…

Problémové boeingy opraveny? Společnost prozradila další kroky

17.05.2019 14:59 Americká společnost Boeing dnes ohlásila dokončení vývoje vylepšeného softwaru pro letouny 737 MAX,…

Sítě 5G v ohrožení? Kroky USA proti Huawei mohou zpomalit jejich zavádění

16.05.2019 19:38 Nejnovější kroky Spojených států namířené proti čínské technologické společnosti Huawei by podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama