Amerika má ultimátní zbraň na dosah ruky, prakticky ji nelze překonat

Armáda USA odhalila další působivou zbraň, kterou testuje pro svou obranu. Jedná se o protivzdušný laser. Skutečně se nejedná o sci-fi. Američané již zbraň otestovali.

Přidejte svůj názor 55 komentářů

Rakety
doporučujeme

Na zemi ukotvený laser byl vyzkoušen při sestřelu několika raket během testu 23. dubna v Novém Mexiku, uvedly to v oficiální zprávě vzdušné síly USA. Se sci-fi má akce společný i název, který se zalíbí obzvláště milovníkům komiksového a filmového hitu Avengers.

 Program se jmenuje SHiELD ( Self-Protect High Energy Laser Demonstrator) a je určen k sestřelování raketových střel. Kolik a jakých raket během testu bylo sestřeleno, se z bezpečnostních důvodů ve zprávě neuvádí.

„Konečná podoba systému SHiELD, bude ještě mnohem menší a lehčí, aby byla uplatnitelná v leteckém prostředí, píše se v prohlášení AFRL (Air Force Research Laboratory).

Již v minulosti Američané úspěšně vyzkoušeli lasery určené na sestřelování dronů. Jejich princip je obdobný a má stejné využití v bojových operacích, ovšem je pochopitelné, že zaměřit a sestřelit dron je mnohem méně komplikované než sestřelit raketovou střelu.

Zatímco zmíněný laser je určen na sestřelování raket země-vzduch, vzduch – vzduch a protiletadlových raket, americká armáda pracuje ještě na jednom druhu laserů. Měly by být určeny pro letouny F-35, ale jejich vývoj ještě není v tak pokročilém stádiu.

Právě umísťování laserů na letouny je v armádních plánech velmi žádoucí. Zároveň se však jedná o skutečnou komplikaci, jelikož dosavadní systémy produkují velké množství tepla, což provoz letounu ohrožuje.

Loading...
Vstupte do diskuze (55)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

SpaceX odložil test únikového systému kosmické lodi

18.01.2020 14:16 Soukromá americká vesmírná společnost SpaceX kvůli nepříznivému počasí odložila zkoušku nouzového…

SpaceX dnes cíleně zničí raketu Falcon 9. Z dobrého důvodu

18.01.2020 08:01 Soukromá americká vesmírná společnost SpaceX dnes chystá ostrou zkoušku nouzového přerušení letu…

Vozy Tesla pod drobnohledem. Možná samovolně zrychlují

17.01.2020 17:24 Americký regulátor přezkoumá stížnost, že tři modely automobilky Tesla, potenciálně 500.000 vozů,…

Česko chce vypustit do vesmíru vlastní datové družice, poslouží i NATO

15.01.2020 09:45 Česká republika by mohla do několika let vyslat do vesmíru vlastní družice. Pracovaly by ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama