Americká armáda má novou mocnou zbraň. Kombinaci tanku s iPhonem

Útočná puška nové generace, kterou hodlá zavádět armáda USA bude vybavena novými zbraňovými technologiemi, jaké doposud vůbec nebylo běžné umísťovat na útočné pušky. Mezi tyto inovace bude patřit mimo jiné systém rozpoznání tváří nebo balistický počítač.

Přidejte svůj názor 34 komentářů

Kulomet
doporučujeme

Vylepšení, která se pro zbraň chystají, nebudou úplnými technologickými novinkami, ale půjde o řadu technologií používaných u jiných zbraňových mechanismů anebo také u technologií zcela mimo vojenství.

Zařízení pro zaměřování cíle, rozpoznávání obličejů nebo hydrofobní krytí optických čoček jsou technologické vymoženosti, které v minulosti ještě nikdy na zbraně pro řadovou pěchotu nebyly použity a právě jejich široké nasazení mezi pěchotními složkami plánuje americká armáda.

Systémy boje se s novými technologiemi značně proměňují, tudíž se technologicky nejvyspělejší armáda světa USA snaží určovat trendy. Zejména balistické počítače, které pomáhají směřovat střelu do cíle značně zvyšují efektivitu boje.

Zbraně schopné střílet na 450 metrů jsou účinné, ale na střele se značně projeví gravitace nebo povětrnostní podmínky. Právě balistické počítače zefektivňují střelbu i na tyto vzdálenosti.

První využití této technologie v sedmdesátých letech bylo prostřednictvím zaměřovacího zařízení tanků M1A2 Abrams’, které tak pálily na cíl s devadesátiprocentní úspěšností.

Další novinky americké Útočné pušky nové generace jako zařízení na sledování cíle, rozpoznávání obličejů budou propojeny s bezdrátovou síti. Hi-tech technologie ve zbraních tak připomínají princip, na němž fungují chytré mobilní telefony.

Loading...
Vstupte do diskuze (34)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sonda Hajabusa 2 odlétá od asteroidu Ryugu, návrat na Zemi lze sledovat…

13.11.2019 10:13 Japonská sonda Hajabusa 2 po roce a půl odlétá od asteroidu Ryugu a vrací se zpět na Zemi, kam do…

Američané obdrželi měsíce staré SMSky. Nikdo neví, co se stalo

08.11.2019 10:48 Mnoho Američanů ve čtvrtek překvapila vlna záhadných textových zpráv, které objevili ve svých…

Umělá inteligence ovlivní veškeré oblasti života? Podle vědce zvládne i…

07.11.2019 08:30 Netušené možnosti využití přisuzují vědci umělé inteligenci, která podle nich v příštích letech…

Boeing má za sebou úspěšný test systému lodi Starliner

04.11.2019 16:50 Společnost Boeing dnes zřejmě zdárně vyzkoušela záchranný systém své kosmické lodi CST-100…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama