Robot, který se živí lidskými těly? Projekt americké armády vyděsil veřejnost

Mnohé sci-fi příběhy popisují temnou budoucnost, ve které roboti ovládnou svět a začnou lidstvo likvidovat. Zpráva, že americká armáda vyvíjí robota, který by měl být schopen konzumovat lidské maso, tak veřejnost velmi vyděsila.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

V roce 2003 začaly společnost Cyclone Power Technologies a Robotic Technolog, Inc. začaly pro americkou vládní agenturu zaměřenou na vývoj nových vojenských technologií DARPA (Defense Advanced Research Project Agency) vytvářet robota s názvem EATR (Energeticky autonomní taktický robot -  Energetically Autonomous Tactical Robot).

Jak napovídá název, cílem tohoto projektu bylo vytvořit robota, který by byl energeticky soběstačný. To znamená takového, který by nepotřeboval baterii či palivovou nádrž, aby fungoval. EATR se měl živit z vegetace v místě mise. Aby se mohl „najíst“ z mrtvých stromů, měl mít robot i pilu na jejich řezání.

Tato organická hmota, kterou by robot požíral, by „mohla“ zahrnovat i mrtvá lidská těla. Veřejnost tato zpráva velmi vyděsila. Začalo se hovořit o robotovy, ozbrojeném motorovou pilou, který se bude živit lidskými těly.

To donutilo Harryho Schoella, generálního ředitele Cyclone Power Technologies, vydat následující prohlášení.: „Zcela rozumíme obavám veřejnosti ohledně futuristických robotů, kteří se živí lidskou populací, ale to není naše mise.“ Schoell poukázal na to, že dle článku 15 Ženevských úmluv je znesvěcení mrtvých válečným zločinem.   

„My se soustředíme na to, abychom dokázali, že naše motory mohou vytvářet použitelnou zelenou energii z hojné, obnovitelné rostlinné hmoty. Komerční aplikace tohoto k zemi šetrného řešení jsou enormní,“ uvedl Schoell. Podle společnosti by asi 68 kg vegetace mohlo poskytnout dostatek energie na 160 km jízdy stroje.

Před roboty, kteří mohou jíst lidi, nedávno varoval ruský prezident Vladimir Putin. Může však spát klidně. Dle serveru Gizmodo robot už není dále vyvíjen.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Astronauti z ISS opravují spektrometr, náročnou operaci zahájili úspěšně

15.11.2019 20:55 Aktualizováno Astronauti Evropské kosmické agentury (ESA) Luca Parmitano a amerického Národního úřadu pro…

Crew Dragon společnosti SpaceX se chystá na první let s posádkou

14.11.2019 23:11 Americká společnost SpaceX se o další důležitý krok přiblížila k prvnímu letu své lodi Crew Dragon…

Motorola se vrátí k véčku Razr, tentokrát s ohebným displejem

14.11.2019 16:54 Americká společnost Motorola, kterou vlastní čínský gigant Lenovo, chystá návrat ke svému…

Tunel mezi Ruskem a USA? Už car Mikuláš II. chtěl spojit Aljašku se Sibiří

14.11.2019 10:34 Aktualizováno Transsibiřská magistrála táhnoucí se téměř 10 tisíc kilometrů z Moskvy až do Vladivostoku platí za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama