Nezastavitelná zbraň Američanů? Neviditelná loď má být smrtící

Američtí vojenští výzkumníci připravují novou bitevní loď. Jednou z jejich specifik bude schopnost maskování. Server Nationalinterest.org přinesl nejnovější odhalené detaily o vyvíjené zbrani.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

USS Zumwalt (DDG-1000)
doporučujeme

Nová loď U. S. Navy by měla navazovat svou podobou na  DDG-1000 Zumwalt speciální třídy křižníků s maskováním. Zásadní otázkou, kterou si ohledně přípravy nového plavidla kladou američtí vojenští inženýři, je jakým množstvím a jakým druhem zbraňových systémů loď obsadí.

Loď by totiž měla sloužit ještě desítky let a v současnosti se způsoby boje projevují právě v závislosti na nových technologiích.

Na nové plavidlo však americké námořnictvo příliš nespěchá, jelikož v současnosti úspěšně používá plavidla třídy Burke, každé v hodnotě dvou miliard amerických dolarů. Předpokládá jejich využití ještě s výhledem 45 let a k prvnímu vyřazování plavidel by mělo dojít až v roce 2036 nejdříve.

Nicméně U. S. Navy se chystá nahradit křižníky Ticonderoga , které se používají již od 80. let. Velitelství námořních sil o jejich vyřazení uvažuje dlouhodobě, jelikož je považuje už za zastaralé. K jejich nahrazení by se nové lodě mohly hodit.

Podle dostupných informací by se mohly do provozu první novinky vybavené exkluzivními technologiemi dostat kolem roku 2023.

Jedním z nových požadavků námořnictva je zmenšování velikosti tohoto typu lodí. Dá se tak od nového modelu očekávat, že se bude držet tohoto nastoleného trendu. Navíc pořizovací cena by měla být je poloviční (oproti lodím Burke) – jedna miliarda dolarů a námořnictvo by tak mohlo ročně ušetřit 25 miliard dolarů ročně.

Kolik však nových plavidel reálně bude uvedeno do provozu není jasné, jelikož vše závisí na rychlosti odstavování plavidel starších typů.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K ISS odstartoval Sojuz, veze novou posádku

20.07.2019 19:29 Z kazašského kosmodromu Bajkonur dnes odstartovala k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) ruská…

Čína přišla o vesmírnou stanici. Nebeský palác řízeně zanikl v atmosféře

19.07.2019 17:12 Čínská vesmírná stanice Tchien-kung 2 (Nebeský palác 2) dnes po tříleté vesmírné misi kontrolovaně…

NASA zveřejnila dosud utajované video. Ukazuje, co astronauti dělali na…

18.07.2019 22:13 Aktualizováno Před padesáti lety posádka Apollo 11 odletěla do vesmíru, aby přistála na Měsíci. Ku příležitosti…

Populární aplikace z vás udělá starce. A taktéž vám prý ukradne data

18.07.2019 15:54 Ruská aplikace FaceApp, která umožňuje prozkoumat to, jak by uživatel vypadal v minulosti či v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama