Nezastavitelná zbraň Američanů? Neviditelná loď má být smrtící

Američtí vojenští výzkumníci připravují novou bitevní loď. Jednou z jejich specifik bude schopnost maskování. Server Nationalinterest.org přinesl nejnovější odhalené detaily o vyvíjené zbrani.

USS Zumwalt (DDG-1000)
doporučujeme

Nová loď U. S. Navy by měla navazovat svou podobou na  DDG-1000 Zumwalt speciální třídy křižníků s maskováním. Zásadní otázkou, kterou si ohledně přípravy nového plavidla kladou američtí vojenští inženýři, je jakým množstvím a jakým druhem zbraňových systémů loď obsadí.

Loď by totiž měla sloužit ještě desítky let a v současnosti se způsoby boje projevují právě v závislosti na nových technologiích.

Na nové plavidlo však americké námořnictvo příliš nespěchá, jelikož v současnosti úspěšně používá plavidla třídy Burke, každé v hodnotě dvou miliard amerických dolarů. Předpokládá jejich využití ještě s výhledem 45 let a k prvnímu vyřazování plavidel by mělo dojít až v roce 2036 nejdříve.

Nicméně U. S. Navy se chystá nahradit křižníky Ticonderoga , které se používají již od 80. let. Velitelství námořních sil o jejich vyřazení uvažuje dlouhodobě, jelikož je považuje už za zastaralé. K jejich nahrazení by se nové lodě mohly hodit.

Podle dostupných informací by se mohly do provozu první novinky vybavené exkluzivními technologiemi dostat kolem roku 2023.

Jedním z nových požadavků námořnictva je zmenšování velikosti tohoto typu lodí. Dá se tak od nového modelu očekávat, že se bude držet tohoto nastoleného trendu. Navíc pořizovací cena by měla být je poloviční (oproti lodím Burke) – jedna miliarda dolarů a námořnictvo by tak mohlo ročně ušetřit 25 miliard dolarů ročně.

Kolik však nových plavidel reálně bude uvedeno do provozu není jasné, jelikož vše závisí na rychlosti odstavování plavidel starších typů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Samsung představil řadu novinek: Telefony Note20, tablety Tab S7, hodinky…

05.08.2020 20:36 Společnost Samsung dnes uspořádala tradiční akci Galaxy Unpacked, ovšem poprvé v historii ve…

Loď Crew Dragon při cestě atmosférou "ožila", řekli astronauti

05.08.2020 07:55 Astronauti amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Robert Behnken a Douglas Hurley…

Zemřel Bill English (†91), jeden z tvůrců počítačové myši

04.08.2020 15:55 Ve věku 91 let zemřel Bill English, který v roce 1963 vytvořil podle návrhu svého kolegy Douga…

Loď Crew Dragon s astronauty úspěšně dosedla do vod Mexického zálivu

03.08.2020 07:15 Aktualizováno Na hladinu Mexického zálivu podle plánu v neděli 20:48 SELČ úspěšně dosedla americká kosmická loď…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama