Populární aplikace z vás udělá starce. A taktéž vám prý ukradne data

Ruská aplikace FaceApp, která umožňuje prozkoumat to, jak by uživatel vypadal v minulosti či v budoucnu, byla osočena z toho, že představuje bezpečností hrozbu. Tvrdí to americký Chuck Schumer který je vůdcem demokratické menšiny v Senátu Kongresu USA. Schumer požádal Federální úřad pro vyšetřování (FBI), aby prozkoumal, zda aplikace neslouží ruským zpravodajským službám k shromažďování citlivých údajů o amerických uživatelích.

Miloš zeman upravený aplikací FaceApp (Autor: Josef Nazdar Šimek)
doporučujeme

FaceApp vzbudila kontroverzi již v roce 2017 kvůli přidání filtrů, které měnily uživatelovu etnicitu. Aplikace  však nyní zažila obnovenou slávu díky dalšímu filtru, který umožňuje poměrně přesvědčivě změnit uživatelovu tvář a ukázat, jak by vypadal ve stáří či jak vypadal v mládí. Nicméně, opětovně je s aplikací spojena kontroverze.

Ukázalo se totiž, že aplikace fotky nemění na lokálním přístroji, ale odesílá je na servery společnosti mimo dosah společnosti. Uživatelé o tom neví. Podle Schumera to představuje značné bezpečností riziko. Dle něj se správcům programů daří získat "úplný a neodvolatelný" přístup k osobním datům a fotografiím uživatelů.

Podle Schumera k těmto datům následně mohou mít přístup ruské zpravodajské služby. To však tvůrci aplikace odmítají. Tvrdí, že data neshromažďuje ani Rusku, nýbrž na cloudových server společností Amazon a Google.

Tvůrci aplikace v rozhovoru s serverem TechCrunch přiznávají, že průběžně shromažďuje fotky uživatelů, kteří je chtějí změnit, na vnějších serverech, zdůrazňují však, že k 99% dalšího obsahu nemají přístup a po 48 hodinách i ty uložené fotky mažou. Ukládají je na servery prý z toho důvodu, aby k nim mohli znovu přistoupit z důvodu editace.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Samsung představil řadu novinek: Telefony Note20, tablety Tab S7, hodinky…

05.08.2020 20:36 Společnost Samsung dnes uspořádala tradiční akci Galaxy Unpacked, ovšem poprvé v historii ve…

Loď Crew Dragon při cestě atmosférou "ožila", řekli astronauti

05.08.2020 07:55 Astronauti amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Robert Behnken a Douglas Hurley…

Zemřel Bill English (†91), jeden z tvůrců počítačové myši

04.08.2020 15:55 Ve věku 91 let zemřel Bill English, který v roce 1963 vytvořil podle návrhu svého kolegy Douga…

Loď Crew Dragon s astronauty úspěšně dosedla do vod Mexického zálivu

03.08.2020 07:15 Aktualizováno Na hladinu Mexického zálivu podle plánu v neděli 20:48 SELČ úspěšně dosedla americká kosmická loď…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama