Populární aplikace z vás udělá starce. A taktéž vám prý ukradne data

Ruská aplikace FaceApp, která umožňuje prozkoumat to, jak by uživatel vypadal v minulosti či v budoucnu, byla osočena z toho, že představuje bezpečností hrozbu. Tvrdí to americký Chuck Schumer který je vůdcem demokratické menšiny v Senátu Kongresu USA. Schumer požádal Federální úřad pro vyšetřování (FBI), aby prozkoumal, zda aplikace neslouží ruským zpravodajským službám k shromažďování citlivých údajů o amerických uživatelích.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Miloš zeman upravený aplikací FaceApp (Autor: Josef Nazdar Šimek)
doporučujeme

FaceApp vzbudila kontroverzi již v roce 2017 kvůli přidání filtrů, které měnily uživatelovu etnicitu. Aplikace  však nyní zažila obnovenou slávu díky dalšímu filtru, který umožňuje poměrně přesvědčivě změnit uživatelovu tvář a ukázat, jak by vypadal ve stáří či jak vypadal v mládí. Nicméně, opětovně je s aplikací spojena kontroverze.

Ukázalo se totiž, že aplikace fotky nemění na lokálním přístroji, ale odesílá je na servery společnosti mimo dosah společnosti. Uživatelé o tom neví. Podle Schumera to představuje značné bezpečností riziko. Dle něj se správcům programů daří získat "úplný a neodvolatelný" přístup k osobním datům a fotografiím uživatelů.

Podle Schumera k těmto datům následně mohou mít přístup ruské zpravodajské služby. To však tvůrci aplikace odmítají. Tvrdí, že data neshromažďuje ani Rusku, nýbrž na cloudových server společností Amazon a Google.

Tvůrci aplikace v rozhovoru s serverem TechCrunch přiznávají, že průběžně shromažďuje fotky uživatelů, kteří je chtějí změnit, na vnějších serverech, zdůrazňují však, že k 99% dalšího obsahu nemají přístup a po 48 hodinách i ty uložené fotky mažou. Ukládají je na servery prý z toho důvodu, aby k nim mohli znovu přistoupit z důvodu editace.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Android Fjodor v potížích, lodi Sojuz se nepodařilo připojit k ISS. Co…

24.08.2019 18:35 Aktualizováno Ruské vesmírné lodi Sojuz s androidem Fjodorem na palubě se dnes ráno nepodařilo v plánovaný čas…

Na ISS letí vesmírná loď s androidem Fjodorem, při startu zavelel jako…

22.08.2019 08:53 Z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu dnes ráno odstartovala ruská raketa Sojuz-2.1a s lodí Sojuz MS…

Sonda Čandrájan-2 je na orbitě Měsíce. Zlomový okamžik přijde v noci na 7.…

20.08.2019 12:08 Indická sonda Čandrájan-2 (Měsíční loď 2) se dnes ráno dostala na oběžnou dráhu kolem Měsíce. Na…

Revoluce v lodní dopravě: Největší plně elektrický trajekt zvládl první…

20.08.2019 10:16 Plně elektrický trajekt Ellen, který je největší na světě, dokončil svoji první plavbu mezi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama