Nejničivější zbraně světa? Lidstvo vymyslelo k zabíjení řadu smrtících prostředků

Asi jen málokdo neví o ničevém dosahu nukleráních bomb, ovšem lidstvo zná i řadu dalších prostředků masového zabíjení. Army-technology.com vybral čtyři nejničivější síly, kterými lidstvo v současnosti disponuje.

Přidejte svůj názor

Můžeme se ochránit proti radiaci?
doporučujeme

Na prvním místě se pochopitelně umístila H-bomba, což je nejničivější verze jaderné zbraně. Bomby svržené na Hirošimu a Nagasaki na závěr 2. světové války měly na svědomí 200 000 oběti. 

Současná H-bomba je 1000krát ničivějčí. Aktuálně zbraní disponují vojenské arzenály USA, Ruska, Velké Británie, Francie  a Čína. Další země na přípravě ničivé zbraně pracují.

Na druhém místě se umístily biologické zbraně, které můžou být ještě ničivější něž H-bomba, masové rozšíření smrtících nemocí by mohlo mít nedozírné následky.

Během 2. světové války byly tyto zbraně vyvájeny podobně jako atomová bomba, zejména antrax, naštěstí však doposud nebyly použity v maximální míře.

Chemické zbraně asi nemůžou mít takový dosah jako výše uvedené, ale jsou obzvláště ničivé také v psychologické úrovni. Nejznámější chemické zbraně jsou novičoky nebo sarin, způsobující nervovou paralýzu.

Vojenské arzenály disponují i tzv. špinavými bombami (dirty bombs), které mixují klasickou trhavinu s šířením radioaktivity. Výbuch není zdaleka tak silný jako u nukleárních bomb, ale způsobuje nemoc z ozáření, která má na armádu devastující účinky. Oficiální záznamy neví doposud o žádném oficiálním použití.    

 

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak lépe předpovědět bouře či změny klimatu? Británie si pořídí nový…

17.02.2020 10:53 Britská vláda investuje 1,2 miliardy liber (35,8 miliardy Kč) do nového superpočítače, který bude…

K ISS odstartovala nákladní loď Cygnus, veze zásoby a sladkosti

16.02.2020 11:36 K Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) odstartovala v sobotu po několika odkladech nákladní loď…

Jak zabránit znečištění moře? Do boje s plasty vyrazil Interceptor

12.02.2020 07:45 Velký říční nákladní člun vybavený prapodivnou zahnutou bariérou zachycuje odpad v ústí malajské…

Solar Orbiter vyrazil na misi ke Slunci. Veze přístroje, které vyvíjeli i…

10.02.2020 17:26 Aktualizováno Raketa Atlas V 411 vynesla z Mysu Canaveral do vesmíru sondu Evropské kosmické agentury (ESA) Solar…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama