T-Mobile, ČVUT a společnost Lica dostaly ocenění za zásluhy. Za jaké?

Praha – Česká asociace elektronických médií (ČAEK) na své výroční konferenci rozdávala ceny za přínos v oblasti elektronických komunikací. Mezi oceněnými je T-Mobile, společnost Lica a také elektrotechnická fakulta Českého vysokého učení technického (ČVUT).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Výroční konference proběhla koncem dubna v hotelu Crowne Plaza Prague v pražských Dejvicích. Jejím hlavním tématem byla otázka placeného obsahu elektronických komunikačních sítí a další rozvoj ICT.

Zúčastnili se jí zástupci největších společností, které se elektronickou komunikací zabývají. Mezi hosty tak byli představitelé společností T-Mobile, UPC, AT&T, OSA či Českého telekomunikačního úřadu. Zúčastnil se také ředitel odboru elektronických komunikací Ministerstva průmyslu a obchodu i ředitel odboru koncepce a koordinace informačních a komunikačních technologií ve veřejné správě z Ministerstva vnitra.

Dvanáctý ročník konference ČAEK se zabýval hlavně aktuálními tématy, které v současnosti řeší odvětví elektronických komunikací. Diskutovalo se tam o digitalizaci v Česku, audiovizuálních mediálních službách či takzvané „video revoluci“, neboli nové platformě pro přenos televizního vysílání.

Vybrané společnosti, které se nejvíce zasloužily o rozvoj elektronických komunikací, obdržely výroční ceny ČAEK. Byl mezi nimi T-Mobile Czech republic, elektrotechnická fakulta ČVUT a společnost Lica, která stojí od roku 1995 v čele tzv. převzatého vysílání, neboli vysílání v sítích kabelové televize.

„Z ocenění máme velkou radost, protože jednotlivým projektům jsme vždy věnovali maximální úsilí a mnoho času. Chtěli jsme být pro naše partnery sázkou na jistotu při velkých i malých zakázkách a jsem rád, že po více jak patnácti letech náročné práce se ohlédnu a vidím výsledky,“ řekl Petr Link, jednatel společnosti Lica.

Témata: telekomunikace
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé na Měsíci nepřistáli? Basketbalista Curry vyvolal rozruch. Teď se…

14.12.2018 10:17 Aktualizováno Hvězdný americký basketbalista Stephen Curry označil své zpochybnění přistání lidí na Měsíci za…

Robot, nebo člověk? Novináři na ruském veletrhu prokoukli boudu

14.12.2018 08:19 Robot, představený na mládežnickém technologickém fóru v Jaroslavli v centrálním Rusku, uměl mluvit…

Americká armáda chce převahu nad Ruskem a Čínou? Otestovala svou novou…

13.12.2018 12:43 Americká armáda modernizuje svoje dělostřelectvo. Během testů na vojenské střelnice v Yuma v…

Záhadný otvor v Sojuzu? Rusové museli do volného kosmu, pořídili unikátní…

12.12.2018 10:01 Aktualizováno Ruští kosmonauti Oleg Kononěnko a Sergej Prokopjev během téměř osmihodinové pracovní směny vně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama