T-Mobile, ČVUT a společnost Lica dostaly ocenění za zásluhy. Za jaké?

Praha – Česká asociace elektronických médií (ČAEK) na své výroční konferenci rozdávala ceny za přínos v oblasti elektronických komunikací. Mezi oceněnými je T-Mobile, společnost Lica a také elektrotechnická fakulta Českého vysokého učení technického (ČVUT).

Ilustrační fotografie

Výroční konference proběhla koncem dubna v hotelu Crowne Plaza Prague v pražských Dejvicích. Jejím hlavním tématem byla otázka placeného obsahu elektronických komunikačních sítí a další rozvoj ICT.

Zúčastnili se jí zástupci největších společností, které se elektronickou komunikací zabývají. Mezi hosty tak byli představitelé společností T-Mobile, UPC, AT&T, OSA či Českého telekomunikačního úřadu. Zúčastnil se také ředitel odboru elektronických komunikací Ministerstva průmyslu a obchodu i ředitel odboru koncepce a koordinace informačních a komunikačních technologií ve veřejné správě z Ministerstva vnitra.

Dvanáctý ročník konference ČAEK se zabýval hlavně aktuálními tématy, které v současnosti řeší odvětví elektronických komunikací. Diskutovalo se tam o digitalizaci v Česku, audiovizuálních mediálních službách či takzvané „video revoluci“, neboli nové platformě pro přenos televizního vysílání.

Vybrané společnosti, které se nejvíce zasloužily o rozvoj elektronických komunikací, obdržely výroční ceny ČAEK. Byl mezi nimi T-Mobile Czech republic, elektrotechnická fakulta ČVUT a společnost Lica, která stojí od roku 1995 v čele tzv. převzatého vysílání, neboli vysílání v sítích kabelové televize.

„Z ocenění máme velkou radost, protože jednotlivým projektům jsme vždy věnovali maximální úsilí a mnoho času. Chtěli jsme být pro naše partnery sázkou na jistotu při velkých i malých zakázkách a jsem rád, že po více jak patnácti letech náročné práce se ohlédnu a vidím výsledky,“ řekl Petr Link, jednatel společnosti Lica.

Témata: telekomunikace

Vesmírná turistika odstartovala. Bezos s hosty se podíval do vesmíru

20.07.2021 22:11 Aktualizováno Raketa New Shepard společnosti Blue Origin dnes úspěšně vynesla modul RSS New Step (nový krok) s…

Raketoplán firmy Virgin Galactic s miliardářem Bransonem zvládl zkušební…

11.07.2021 20:33 Aktualizováno Vesmírná loď společnosti Virgin Galactic se zakladatelem firmy Richardem Bransonem na palubě dnes…

Titanic se rozpadá. Bakterie denně pohltí stovky kilo železa

03.07.2021 21:58 Aktualizováno Titanic se rozpadá. Legendární zaoceánská loď, kterou pokořil ledovec, se pomalu poddává podmořským…

Vývoj Windows zahájil Microsoft před 40 lety, nejrozšířenější jsou …

23.06.2021 06:58 Operační systém Windows přinesl americké počítačové firmě Microsoft, kterou v roce 1975…

Související:

Právě se děje