T-Mobile, ČVUT a společnost Lica dostaly ocenění za zásluhy. Za jaké?

Praha – Česká asociace elektronických médií (ČAEK) na své výroční konferenci rozdávala ceny za přínos v oblasti elektronických komunikací. Mezi oceněnými je T-Mobile, společnost Lica a také elektrotechnická fakulta Českého vysokého učení technického (ČVUT).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Výroční konference proběhla koncem dubna v hotelu Crowne Plaza Prague v pražských Dejvicích. Jejím hlavním tématem byla otázka placeného obsahu elektronických komunikačních sítí a další rozvoj ICT.

Zúčastnili se jí zástupci největších společností, které se elektronickou komunikací zabývají. Mezi hosty tak byli představitelé společností T-Mobile, UPC, AT&T, OSA či Českého telekomunikačního úřadu. Zúčastnil se také ředitel odboru elektronických komunikací Ministerstva průmyslu a obchodu i ředitel odboru koncepce a koordinace informačních a komunikačních technologií ve veřejné správě z Ministerstva vnitra.

Dvanáctý ročník konference ČAEK se zabýval hlavně aktuálními tématy, které v současnosti řeší odvětví elektronických komunikací. Diskutovalo se tam o digitalizaci v Česku, audiovizuálních mediálních službách či takzvané „video revoluci“, neboli nové platformě pro přenos televizního vysílání.

Vybrané společnosti, které se nejvíce zasloužily o rozvoj elektronických komunikací, obdržely výroční ceny ČAEK. Byl mezi nimi T-Mobile Czech republic, elektrotechnická fakulta ČVUT a společnost Lica, která stojí od roku 1995 v čele tzv. převzatého vysílání, neboli vysílání v sítích kabelové televize.

„Z ocenění máme velkou radost, protože jednotlivým projektům jsme vždy věnovali maximální úsilí a mnoho času. Chtěli jsme být pro naše partnery sázkou na jistotu při velkých i malých zakázkách a jsem rád, že po více jak patnácti letech náročné práce se ohlédnu a vidím výsledky,“ řekl Petr Link, jednatel společnosti Lica.

Loading...
Témata: telekomunikace
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonská sonda udělala na asteroidu umělý kráter

25.04.2019 18:16 Japonská sonda Hajabusa 2 na počátku měsíce úspěšně vytvořila na asteroidu Ryugu umělý kráter.…

loading...

Ocelové rakve: Seznamte se s nejhoršími ponorkami, které kdy existovaly

25.04.2019 11:07 Aktualizováno Triumfální úterní představení nové ruské ponorky dokládá důležitost těchto podmořských plavidel pro…

Stávající televizní formát končí. Česko vypne DVB-T vysílání

24.04.2019 20:06 Vypínání sítí pro digitální televizní vysílání DVB-T začne na konci letošního listopadu. Jako první…

Návrat nadzvukových letounů? Už za pár let budou křižovat oblohu nástupci…

21.04.2019 17:47 Aktualizováno Byly doby, kdy se zdálo, že jsou možnosti letecké dopravy neomezené. Boeing 747 "Jumbo Jet" ovládl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama