Škodí 3D televize dětem? Malým ano!

Praha - S rozmachem 3D televizí a 3D filmů v kinech vyvstává otázka, jestli tato technologie nemůže ohrozit zdravý vývoj dětí. Proto i odborníci řeší, jestli 3D nemůže narušit schopnost prostorového vnímání u dětí. Informují o tom lidovky.cz.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Je sice pravdou, že žijeme v trojrozměrném světě, ale nová filmařská technologie na lidský mozek působí jinak. Jde totiž pouze o optický klam.

Dospělý organismus se s touto hříčkou dokáže snadno vyrovnat, ale problém může nastat u dětí, u nichž se schopnost prostorového vnímání teprve rozvíjí. Proto se mnozí obávají, že by u nich mohlo dojít k nevratnému porušení nervové soustavy.

To, jak sledování 3D televize ovlivňuje děti, zkoumala podle serveru lidovky.cz Americká optometrická asociace. Došla k závěru, že u dětí starších 3 let nedochází k žádnému narušení vývoje mozku.

Problémy by mohly nastat u mladších dětí. V prvním roce žovota dochází k rozvoji představ o prostorovém vnímání světa. Ale u starších dětí by neměly nastat žádné negativní dopady.

Přesto odborníci upozorňují, že pro žádné děti není vhodné příliš dlouhé sledování televize - ať už 3D nebo 2D. A zcela nevhodné je to podle asociace pro děti, které trpí epilepsií. Ty jsou pak kvůli televizi více citlivé na světlo.

Loading...
Témata: televize | děti
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Larry Tesler. Vědec, díky němuž mají počítače funkci kopírovat…

20.02.2020 16:30 Ve věku 74 let zemřel tento týden počítačový vědec Larry Tesler. Mimo jiné se zasloužil o to, že v…

Rusko vyslalo do kosmu raketu s vojenskou družicí, start se podařil až na…

20.02.2020 15:39 Aktualizováno Vojenská komunikační družice Meridian-M, s kterou dnes z kosmodromu Pleseck na severu Ruska…

Jak lépe předpovědět bouře či změny klimatu? Británie si pořídí nový…

17.02.2020 10:53 Britská vláda investuje 1,2 miliardy liber (35,8 miliardy Kč) do nového superpočítače, který bude…

K ISS odstartovala nákladní loď Cygnus, veze zásoby a sladkosti

16.02.2020 11:36 K Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) odstartovala v sobotu po několika odkladech nákladní loď…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama