Konec lenošení! Tyranský budík vás z postele vyžene natotata

Londýn – Pokud si ráno rádi pospíte, nechce se vám z postele a spoléháte na to, že jednoduše zamáčknete budík a je od toho „otravy“ klid, pak pro vás máme špatnou zprávu. Na světě je totiž chodící budík „Clocky“, píše Daily Mail.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Na druhou stranu by ovšem toto chytré zařízení mohlo být spásou pro ty z nás, kteří ustavičně zaspávají a mají pak malér v práci či ve škole. Chodící budík totiž donutí svého majitele nakonec z postele vylézt. Jakmile se budík ráno spustí, seskočí z vašeho nočního stolku, vytáhne kolečka a začne si to štrádovat pěkně na druhý konec místnosti. Pochopitelně za stálého zvonění. Budík taky něco vydrží. Zvládne pád (skok) až z jednoho metru.

Budík vynalezl jeden z doktorandů, který měl problém se vstáváním a často chodil na přednášky pozdě. Ke svému objevu říká: „Robot Clocky nedá pokoj, nepřestane utíkat, dokud ho nechytnete a alarm nevypnete." Manažer prodeje k výrobku poznamenává: „Pokud budík necháte pobíhat po místnosti, nakonec si vždycky nějak najde cestu pod vaši postel. Clockyho musíte nejdříve vystopovat, abyste ho mohli vypnout."

Věcička vyjde v přepočtu na 1200 korun. Ale nebojte se, zase takový tyran to není. Jeden šlofík navíc vám poránu dopřeje a buzení můžete oddálit. Do akce se ovšem pustí hned při druhém pokusu. Pak už musíte z postele ven.

Témata: spánek | Roboti
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Firma Apple uvedla na trh nový iPad Air, můžete začít objednávat

18.03.2019 16:12 Americká společnost Apple dnes uvedla na trh nový iPad Air s úhlopříčkou 10,5 palce (26,67…

Toyota na Měsíci? Automobilka vyvíjí lunární vozidlo s dojezdem 10 tisíc…

18.03.2019 10:45 Japonská kosmická agentura JAXA a automobilka Toyota společně vyvíjí průzkumné vozidlo na povrch…

Boeing ví, kde je chyba. Letadla 737 MAX opraví za týden

17.03.2019 22:07 Aktualizováno Společnost Boeing plánuje dodat novou verzi softwaru pro svá letadla 737 MAX během jednoho týdne až…

Rusko-americká posádka Sojuzu přistála u ISS, její mise potrvá 204 dní

15.03.2019 10:00 Po přibližně šestihodinovém letu dnes u Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) úspěšně přistála ruská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama