Půl člověk, půl robot: Svět má prvního oficiálně uznaného kyborga. VIDEO

Londýn - Britský umělec Neil Herbisson se stal prvním oficiálně uznaným kyborgem. Používá speciální elektronické oko, kterým rozeznává barvy. Neumožňuje mu barvy vidět, ale slyšet. Jak to dělá?

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Ještě donedávna jsme kyborgy mohli vidět jen v akčních filmech - lidská bytost, která svoji nedokonalost nahradí efektivnější technologickou součástí. A tak tomu bylo i u Neila Harbissona.

Narodil se do černobílého světa a barvy mu pomohlo rozlišit až jeho třetí - elektronické oko, které barevné frekvence přeměňuje na vibrace. Díky tomu Neil barvy sice nevidí, ale slyší.

Díky novému smyslu Neil vytváří i zajímavá díla. Představil například zvukové portréty slavných. Britovi s katalánskými kořeny se podařilo z nevýhody udělat přednost. Teď je schopný vnímat i infračervené a ultrafialové záření.

Ve chvíli, kdy Neil začal mít barevné sny, si uvědomil, že software na jeho hlavě se stal jeho opravdovou součástí. Je s ním dokonce vyfocený i na svém cestovním pase.

Loading...
Témata: Roboti
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Mars poputují další jména pozemšťanů, NASA nabízí palubní lístky

22.05.2019 13:04 Aktualizováno Lidem, kteří loni propásli šanci poslat své jméno na Mars se sondou InSight, nabízí americká…

Rána pro Huawei a Honor. Z telefonu se mohou stát těžítka

20.05.2019 22:09 Aktualizováno Omezení aplikací typu Google Maps nebo Gmail by bylo pro čínskou firmu Huawei velkou ranou, řekl…

Telefony Huawei končí? Google jim sebral Android, Intel procesory

20.05.2019 09:51 Aktualizováno Americká společnost Google se chystá omezit čínské firmě Huawei používání svého operačního systému…

Problémové boeingy opraveny? Společnost prozradila další kroky

17.05.2019 14:59 Americká společnost Boeing dnes ohlásila dokončení vývoje vylepšeného softwaru pro letouny 737 MAX,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama