Samsung první na světě zvládne technologii 8K HDR10+

Společnost Samsung Electronics dnes oznámila, že bude jako první na světě podporovat obsah ve formátu 8K HDR10+, a to na základě partnerství s významnými evropskými streamovacími službami. Tímto oznámením se společnost Samsung stává průkopníkem v oblasti technologie HDR (High Dynamic Range). CHILI, The Explorers a MEGOGO – tři klíčoví poskytovatelé služeb OTT (over-the-top) v Evropě – nasadí spolu s podporou formátu 4K HDR10+ i podporu pro formát 8K HDR10+.

QLED televizor Samsung 2019
doporučujeme

Technologie HDR10+ optimalizuje jas a maximalizuje kontrastní poměr, díky čemuž jsou světlé oblasti ještě světlejší a tmavé oblasti ještě tmavší. Tato funkce je k dispozici u všech modelů UHD TV a u 8K TV pro rok 2019 včetně QLED televizorů Samsung.

„Vzhledem k tomu, že se HDR jeví jako jedna z nejdůležitějších technologií pro ultravysokou kvalitu obrazu, náš formát HDR10+ umožňuje, aby byl každý snímek na obrazovce zobrazen přesně tak, jak to tvůrce zamýšlel,“ uvedl Hyogun Lee, výkonný viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics. „Naše vedoucí postavení v tomto odvětví budeme i nadále posilovat navazováním partnerství s poskytovateli špičkových streamovacích služeb a naše televizory budeme vybavovat technologií potřebnou k podpoře zobrazení prvních děl ve formátu 8K HDR10+ na světě.“

„Naším hlavním cílem v rámci tohoto partnerství se společností Samsung je nabízet služby s nejvyšší kvalitou obsahu, jaká je našim zákazníkům k dispozici,“ prohlásil generální ředitel společnosti MEGOGO Viktor Čekanov. „Budeme pokračovat v naší iniciativě na ruském trhu služeb OTT a koncem léta začneme uživatelům chytrých televizorů Samsung poskytovat desítky filmů ve formátu HDR10+.“

Kromě výše uvedených streamovacích služeb OTT spolupracují se společností Samsung i další přední poskytovatelé obsahu. Očekává se, že standard HDR10+ začnou v období mezi posledním čtvrtletím roku 2019 a prvním čtvrtletím roku 2020 podporovat služby Rakuten TV, Magenta TV poskytovaná společností Deutsche Telekom a Videociety. Také Molotov, což je první francouzská streamovací služba OTT nabízející živé vysílání i obsah na vyžádání, zvažuje podporu HDR10+. Rostoucí seznam partnerů nabízejících prémiový obsah svědčí o odhodlání všech hráčů v oboru poskytnout spotřebitelům ten nejlepší možný divácký zážitek.

Dostupnost obsahu s podporou HDR10+ se neustále rozšiřuje. Podle svých nedávných vyjádření se společnosti Universal Pictures Home Entertainment a Warner Bros Home Entertainment chystají vydat na UHD Blu-ray s podporou HDR10+ filmy “Tajný život mazlíčků 2”, resp. “Godzilla II Král monster”, a rozšíří tak výběr titulů na discích UHD Blu-ray, které již vydala společnost Twentieth Century Fox a další.

Od loňského roku, kdy Samsung společně se společnostmi Panasonic a 20th Century Fox zavedl certifikační program s logem HDR10+, se do programu zapojilo 81 společností, což posílilo vliv tohoto programu na celý obor. Samsung své úsilí v tomto směru vloni v prosinci posílil také otevřením nového centra HDR10+ v Číně, které se připojilo k již existujícím centrům v Koreji, Japonsku a USA. Vzhledem k tomu, že certifikaci HDR10+ získali v Číně další výrobci televizorů jako například společnost Hisense, dá se očekávat další rozšiřování aliance HDR10+.

Vedle HDR10+ certifikace stávajících televizorů a chytrých telefonů se společnost Samsung snaží svůj program zavádět také u produktů určených pro nasazení ve firmách. Certifikaci HDR10+ získaly také modely používající technologii micro LED, mezi než patří například The Wall Pro a The Wall Lux, a Samsung plánuje tento ekosystém rozšířit na celou řadu produktů postavených na technologii LED.

Témata: Samsung | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká nanodružice VZLUSAT-2 je hotová, brzy poletí do vesmíru

25.09.2020 15:00 Česká nanodružice VZLUSAT-2, která bude součástí rakety vyslané do vesmíru, je hotová. Výzkumný a…

ISS musela preventivně manévrovat, hrozila srážka s kosmickým odpadem

23.09.2020 10:15 Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) provedla v noci na dnešek preventivní manévr s cílem snížit…

Airbus chce do roku 2035 sestrojit letadlo na vodíkový pohon

21.09.2020 19:05 Výrobce letecké techniky Airbus chce do roku 2035 jako první na světě sestrojit osobní letadlo na…

Vodafone nabídne studentům neomezená data za 599 Kč

18.09.2020 14:34 Mobilní operátoři se předhánějí v nabídkách neomezených dat pro studenty. Po O2 přišel s novou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama