Samsung představil telefony Galaxy S21. Jsou zaměřené na pracovníky na home office

Samsung Electronics představil tři verze nového vlajkového chytrého telefonu Galaxy S21. Novou výbavou je stylus S Pen pro práci na obrazovce. Přístroje zaměřené na lidi pracující z domova a hráče představil Samsung o více než měsíc dříve, než je u něj obvyklé.

Samsung Galaxy S21
doporučujeme

Podle některých analytiků může být důvodem to, že chce Samsung co nejvíce vytěžit z problémů čínské Huawei, uvedla agentura Reuters.

Nová řada se může pochlubit větší obrazovkou, lepším fotoaparátem a bateriemi s delší výdrží. Je také levnější než loňská řada, která byla představena těsně předtím, než globální ekonomiku zasáhla pandemie.

Samsung představil tři verze přístroje s úhlopříčkou obrazovky od 6,2 palce (15,7 cm) po 6,8 palce (17,3 cm), která je optimální pro sledování videa a hry. Jsou určené pro sítě 5G. Ceny přístrojů se pohybují od 799,99 USD (17.200 Kč) po 1199,99 USD (25.800 Kč). K prodeji budou od 29. ledna.

Nejdražší model Galaxy S21 Ultra je vybaven stylusem, tedy dotykovým perem, které lze využít k psaní, kreslení či dálkovému ovládání mobilu. Doposud stylus měly přístroje Samsungu řady Note. Podle analytiků by to mohlo naznačovat, že Samsung plánuje obě řady chytrých telefonů spojit. Mohl by si tím uvolnit zdroje na to, aby ze svých vyspělých rozkládacích telefonů učinil produkty pro masový trh.

Samsung se snaží posílit podíl na trhu poté, co čínského konkurenta Huawei Technologies zasáhly americké sankce, které mu omezily dodávky a poškodily prodej, upozorňují analytici. Samsung čelí silné konkurenci od čínských prodejců v kategorii vyspělých přístrojů, které se dají používat při práci z domova v době pandemie a také pro hraní videoher.

Samsung také ukázal nová sluchátka a přístroj SmartTag pro vyhledávání věcí. Bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Pro jsou nenápadnější než předchozí modely, mají být více odolné vůči vlhku a mít lepší kvalitu zvuku. SmartTag se připojí k různým věcem, jako klíče, taška nebo obojek u domácích zvířat, a umožňuje tyto věci sledovat prostřednictvím mobilní aplikace.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vylepšený kosmický kamion Cargo Dragon zakončil první misi, na Zemi…

14.01.2021 12:43 Aktualizováno Přistáním ve vlnách Atlantského oceánu zakončil v noci na dnešek úspěšně svou první výpravu mimo…

Prodej počítačů loni kvůli koronaviru rostl nejvíce za deset let

12.01.2021 10:20 Práce a učení z domova kvůli koronavirové pandemii loni pomohly trhu s osobními počítači k…

Odbyt smartphonů v Číně loni výrazně klesl

11.01.2021 17:57 Odbyt chytrých telefonů v Číně loni klesl o 20,4 procenta, výrobci spotřebitelům dodali zhruba 296…

Vesmírný kamion Cygnus opustil ISS, před zánikem se v něm provádí…

06.01.2021 16:51 Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) dnes opustila nákladní loď Cygnus NG-14 americké společnosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama