Co skrývá záhada sněžného muže? Vědci odpověděli

Oxford – Sněžný muž patří společně s Lochnesskou příšerou k nejzáhadnějším živočichům planety. Přitahují mnoho záhadologů či vědců. A právě kolem sněžného muže je v posledních dnech rušno, dva vědci zavrhli výzkum Bryane Sykese, který tvrdil, že odhalil tajemství stojící za sněžným mužem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Umělecká představa yettiho, foto: Philippe Semeria

V loňském roce přišel Brian Sykes, profesor genetiky z oxfordské univerzity s výsledky jeho dlouholetého výzkumu, kde analyzoval údajné vlasy sněžného muže. Sykes společně se svým týmem dospěl k závěru, že se jedná o velkého křížence ledního a hnědého medvěda, který by prý mohl nadále přežívat v Himalájích.

Dvěma vědcům se ale výsledky nezdály, proto se rozhodli znovu analyzovat vzorek vlasů sněžného muže. Doktoři Ceiridwen Ewards a Ross Barnett přišli s tvrzením, že vlasy jsou pouze srst vzácného medvěda plavého, který obývá horské lesy v Himalájích.

Svůj výzkum prezentovali ve vědeckém magazínu Royal Society. Podle jejich testů se jedná o poddruh medvěda hnědého, jak informoval server BBC. Předchozí výzkumný tým prý špatně určil DNA a chybně si jej přiradil k prastarému medvědu, který na Zemi žil před mnoha lety.

„Medvěd plavý je vzácný poddruh medvěda hnědého. Jejich populace je velmi malá, místní je přezdívají Dzu-teh a už je dlouho spojují s mýtem o sněžném muži," řekli vědci v magazínu Royal Society.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řezal hlavy psům a držel je naživu. Je nejodpornější oceněný pokus v…

18.03.2019 19:21 Aktualizováno V komunistickém Sovětském svazu proběhla řada výzkumů. Některé z nich probíhaly v režii Sergeje…

Cocoliztli. Nemoc, která vyděsila vědce, vyhubila 80 procent Mexika

17.03.2019 15:27 Na dvanáct milionů domorodců zabila v polovině 16. století na jihu dnešního Mexika záhadná nemoc,…

Vědci objevili nového pavouka, pojmenovali ho po Star Wars

17.03.2019 11:00 Bíle odění Stormtroopeři z filmové série Star Wars jsou prakticky k nerozeznání jeden od druhého.…

Průlom v léčbě cukrovky? Studie britských vědců zcela mění situaci

17.03.2019 09:50 Nová studie s názvem DiRECT (Diabetes Remission Clinical Trial), jejíž předběžné výsledky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama