Vyvíjí neviditelný plášť. Už nechali zmizet kočku, rybičku i tužku +VIDEO

Peking - Už nechali zmizet kočku, zlatou rybičku, nebo tužku. Čínští vědci intenzivně pracují na neviditelném plášti a už ohlásili první úspěchy. Jednomu z týmů se totiž podařilo nechat zmizet několik předmětů a zvířat.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Neviditelný plášť. Ten se až do teď objevoval v pohádkách, sci-fi příbězích či v sérii o Harry Potterovi. V Číně ovšem nyní pracují na jeho reálné verzi. Tamní vláda dokonce financuje čtyřicet týmů, které mají vyvinout zařízení, které by dokázalo zneviditelnit!

A jeden z týmů už hlásí první úspěch. Vědci okolo profesora Čen Chung-šeng ze Če-ťiangské univerzity totiž zveřejnili video, v němž nechají zmizet zlatou rybku, tužku a dokonce i kočku.

Zařízení, které to umožňuje je vyrobeno z materiálu podobného sklu, jehož pláty jsou poskládány do šestistranného hranolu. Zařízení okolo objektu vytvoří "neviditelný plášť", který "ztemní" objekt při pohledu z určitého úhlu, píše South China Morning Post.

Zdroj: YouTube

Kromě zmíněného týmu profesora Čen Chung-šeng se na výzkumu neviditelnosti podílí celá řada špičkových odborníků napříč univerzitami v celé Číně. Jelikož vše má velký vojenský potenciál, vědci kromě zveřejněného video o své práci příliš mluvit nechtějí.

V jiném výzkumu zase vědci pracují na zařízení, které má zajistit úplnou neviditelnost nadzvukových letounů. Ty by pak mohly bez povšimnutí svrhnout jadernou bombu kdekoliv na světě.

Profesor Ma Jün-kuej z Zheijangské univerzity oznámil, že brzy představí zařízení, které zabrání odhalení objektů pomocí detektorů kovů či tepelných senzorů. Pomocí krabičky, která je velká jako krabička od zápalek, ale půjde i zvětšit, by šlo například propašovat zbraně přes bezpečnostní rámy.

Loading...
Témata: Čína | neviditelnost | Vědci
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou toalety opravdu špinavé? Vědci rozsekli největší mýty a radí, co…

18.10.2019 11:28 Mnoho lidí se veřejných toalet doslova děsí. Nemalá část z nich se jim snaží vyhnout, nebo si je v…

Jak se postavit smrti? Podle lékařů je nejdůležitější jedna jediná věc

18.10.2019 09:46 Předčasné úmrtí sice není lékařsky definovaný pojem, obecně se jím ale rozumí skon osoby v nízkém…

Bouřetřesení? Vědci prokázali nový jev, spojují se při něm dva ničivé živly

17.10.2019 07:42 Vědci na Floridě se zabývají možnými souvislostmi mezi dvěma přírodními živly, zemětřesením a…

Čeští vědci hledají jméno pro exoplanetu, můžete jim pomoci

16.10.2019 17:19 Čeští vědci hledají jméno pro jeden z hvězdných systémů takzvaných exoplanet, tedy planet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama