Totožnost Jacka Rozparovače odhalena? Finský vědec vystoupil v Praze

Praha - Do české metropole dnes zavítal finský vědec Jari Louhelainen, který je přesvědčen, že se mu díky analýze DNA podařilo odhalit totožnost vraha nazývaného Jack Rozparovač. Ten děsil v roce 1888 viktoriánskou Anglii. Okruh podezřelých tehdy zahrnoval přes 500 lidí, včetně lékaře tehdejší královny Viktorie či malíře Waltera Sickerta.

Přidejte svůj názor

Jack Rozparovač byl Polák Aron Kosminski, ukázaly po 126 letech testy
doporučujeme

Podle provedených testů jde o mladého polského přistěhovalce Aarona Kosminskiho, uvedl Louhelainen, který vystoupil na mezinárodním kongresu kriminalistických odborníků v Praze.

Podařilo se mu přes nadšence Russella Edwardse a bývalého detektiva Scotland Yardu získat hedvábný šátek, který byl údajně nalezen u čtvrté oběti. Šátek prý po vraždě sebral jeden z policistů a dal jej své ženě. Muži se domnívají, že šátek na místo činu přinesl vrah - šátek byl drahý a prostitutka by si jeho koupi nemohla dovolit.

Pomocí nových metod byly na šátku odhaleny stopy krve, které patřily oběti, a sperma podezřelého. Následně finský vědec sehnal žijící potomky oběti a podezřelého a pátrání v rodové linii ukázalo na Kosminského, který již dříve patřil mezi podezřelé. Šátek s biologickými stopami však vzbuzuje i otázky. Třeba proč jej nikdo za více než 127 let nevypral nebo zda nemohl být od nějakého klienta zavražděné prostitutky.

Pátrání po sériovém vrahovi se považuje za britské kulturní dědictví a je na tom založen i byznys. Zjištění prý lidé považovali za nudné. Finský vědec je přesvědčen, že jeho teorie ukazuje na pravděpodobného vraha. Identitu jeho potomka Louhelainen tají. "Když všechno vyšlo ven, tak ta osoba hodně zpanikařila," řekl.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou mikroplasty ve vodě zdravotní riziko? WHO uklidňuje a varuje zároveň

22.08.2019 08:46 Množství mikroskopických částic plastu, které se v současné chvíli vyskytuje v pitné vodě, zatím…

Historický milník: Svět díky očkování téměř vymýtil dětskou obrnu

21.08.2019 21:02 Na africkém kontinentu se již tři roky neobjevil žádný případ dětské obrny, země proto stojí na…

Mimozemský život na dosah ruky? Překvapivé přiznání vědců

18.08.2019 19:27 Mimozemský život nemusí nutně vypadat jako zelení mužíčci s tykadly nebo velké chapadlovité bestie.…

Záhadný objev v Antarktidě: Vědci našli něco, co nepochází z našeho světa

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Mezinárodní tým vědců objevil v Antarktidě podivnou věc. Je známo, že železo-56 tvoří drtivou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama