Hrobka Aristotela nalezena, hlásají archeologové

Skopje - Jeden z největších myslitelů světa, řecký filozof Aristoteles pomohl formovat vědu po stovky let. Doposud se ale nevědělo, kde Aristoteles, který v roce 322 před Kristem zemřel, leží. Nyní archeologové tvrdí, že znají místo jeho posledního odpočinku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Archeologové věří, že objevili hrob Aristotela přímo ve starověkém městě Stagira, kde se student Platóna a učitel Alexandra Velikého narodil. Objev byl učiněn po téměř dvacetiletém výzkumu vykopávek v tomto městě.

"Nemáme žádný pevný důkaz, ale silné náznaky nás vedou téměř k jistotě," řekl Kostas Sismanidis, jeden z archeologů. Ať už se jedná o umístění hrobky, nebo až do doby, kdy byla postavena, tak vše nasvědčuje, že se jedná o ten pravý hrob.

Původně se myslelo, že Aristoteles leží v městě Chalkis, kde měl zemřít. Archeologové ale naznačují, že jej mohli převést do svého rodiště. Celá hrobka vypadá, že byla postavena velmi rychle, ale později se vylepšila kvalitními a drahými materiály.

Kromě samotného hrobu, je tam také oltář, který pravděpodobně sloužil k tomu, aby se tam lidé mohli modlit za Aristotela. Také se tam našlo mnoho keramiky z královských dílen a padesát mincí z doby Alexandra Velikého, jak píše server dailymail.co.uk.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko jako vědecká velmoc? Ze schválených peněz se vyčerpalo 99 procent

18.02.2019 12:30 Ze schválených 33,8 miliardy korun ze státního rozpočtu na vědu, výzkum a inovace pro rok 2018 se…

Můžeme zničit planetu? Nejsilnější explozi na světě se nevyrovná ani…

17.02.2019 16:24 Výbuchy a ohnivé exploze tvoří dnes jednu z hlavních složek hollywoodských trháků. Aby taky ne,…

Vědci vytváří živý Jurský park. Dinosauři budou po Zemi chodit za pět let

11.02.2019 17:04 Během pouhých pěti až deseti let budou Zemi obývat skuteční dinosauři. Tvrdí to skupina genetiků a…

Jaderný výbuch a ekologická katastrofa? Toto jsou největší mýty o Černobylu

10.02.2019 21:38 Aktualizováno Před sedmi lety došlo k jaderné havárii v japonské Fukušimě a před dvaatřiceti lety k jaderné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama