Z oblohy se vypařila hvězda. Vědci podezírají mimozemšťany

Hvězda, která z ničeho nic zmizela z noční oblohy, bez jakéhokoliv vědeckého vysvětlení, by mohla pomoci najít mimozemský život. Výzkumníci ze Švédska zaznamenali zajímavou věc, informuje server Science Alert.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Vědci identifikovali jednu takovou mizející hvězdu, a jelikož si nejsou jisti, co se stalo a žádné jiné astrofyzikální vysvětlení není, znamená to, že se nedá vyloučit mimozemský zásah. Hvězdy se tvoří i zanikají jako součást přirozeného toku vesmíru, vědci z univerzity v Uppsale sledují, jestli některé hvězdy náhle nezmizí z oblohy.

Hledají fyzikálně nemožné věci, které by mohly být způsobeny vysoce pokročilou technologií. Možná to zní trošku absurdně, ale není to poprvé, co astronomové zapojili do možného vysvětlení mimozemšťany.

Vědci prozkoumali data dvou největších a nejkomplexnějších map vesmíru, kde prozkoumali asi 290 tisíc objektů. Objevili jednu nesrovnalost, hvězdu, která prostě zmizela. Nenašli ji ani po zohlednění možných technických chyb a přirozeného pohybu objektů ve vesmíru.

Někteří vědci už delší dobu uvažují o vyspělé mimozemské technologii, jako třeba masivní kouli, která by obklopila hvězdu a pohlcovala energii. Hypoteticky se jedná o možné řešení problému. Pokud ve vesmíru existují pokročilé formy života, tak je docela možné, že umí manipulovat s hvězdami, navrhl už před lety ruský astronom Nikolaj Kardashev.

Druhá možnost zmizení a mnohem více vědecká odpověď je, že se prostě na několik stovek dní „vypne". Podobně jako středy galaxií, známé jako kvasary. I když vědci neví přesně proč se to děje. Kvasary pohání supermasivní černé díry, které v obrovském množství sají plyn a prach, čímž můžou být zodpovědní za zakrytí některých hvězd, zrovna v době průzkumu.

Loading...
Témata: Vědci | vesmir
Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Studie varuje před katastrofou: Miliony lidí přijdou o domov, některé…

21.05.2019 15:51 Globální hladina moře by do konce tohoto století,mohla stoupnout více než o dva metry, pokud budou…

Konec světa za dveřmi? Vědci pracují s černým scénářem, chystají se na…

21.05.2019 15:42 Jak by lidé reagovali na informaci, že se blíží definitivní konce světa? To je otázka, kterou si…

Vědci varují: Nárůstem oxidu uhličitého by mohla do 2070 ubýt desetina…

19.05.2019 18:10 Do roku 2070 by mohlo zmizet deset procent hmoty dřevin, které jsou vázané na půdní houby především…

Nová definice kilogramu? Na běžného člověka mít vliv nebude

19.05.2019 09:53 Nová definice kilogramu nebude mít na běžného člověka vliv, dopady bude mít jen ve vědeckých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama