Z oblohy se vypařila hvězda. Vědci podezírají mimozemšťany

Hvězda, která z ničeho nic zmizela z noční oblohy, bez jakéhokoliv vědeckého vysvětlení, by mohla pomoci najít mimozemský život. Výzkumníci ze Švédska zaznamenali zajímavou věc, informuje server Science Alert.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Vědci identifikovali jednu takovou mizející hvězdu, a jelikož si nejsou jisti, co se stalo a žádné jiné astrofyzikální vysvětlení není, znamená to, že se nedá vyloučit mimozemský zásah. Hvězdy se tvoří i zanikají jako součást přirozeného toku vesmíru, vědci z univerzity v Uppsale sledují, jestli některé hvězdy náhle nezmizí z oblohy.

Hledají fyzikálně nemožné věci, které by mohly být způsobeny vysoce pokročilou technologií. Možná to zní trošku absurdně, ale není to poprvé, co astronomové zapojili do možného vysvětlení mimozemšťany.

Vědci prozkoumali data dvou největších a nejkomplexnějších map vesmíru, kde prozkoumali asi 290 tisíc objektů. Objevili jednu nesrovnalost, hvězdu, která prostě zmizela. Nenašli ji ani po zohlednění možných technických chyb a přirozeného pohybu objektů ve vesmíru.

Někteří vědci už delší dobu uvažují o vyspělé mimozemské technologii, jako třeba masivní kouli, která by obklopila hvězdu a pohlcovala energii. Hypoteticky se jedná o možné řešení problému. Pokud ve vesmíru existují pokročilé formy života, tak je docela možné, že umí manipulovat s hvězdami, navrhl už před lety ruský astronom Nikolaj Kardashev.

Druhá možnost zmizení a mnohem více vědecká odpověď je, že se prostě na několik stovek dní „vypne". Podobně jako středy galaxií, známé jako kvasary. I když vědci neví přesně proč se to děje. Kvasary pohání supermasivní černé díry, které v obrovském množství sají plyn a prach, čímž můžou být zodpovědní za zakrytí některých hvězd, zrovna v době průzkumu.

Loading...
Témata: Vědci | vesmir
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový objev. Nahlédněte do antické svatyně, která byla zasvěcena Romulovi …

22.02.2020 17:51 Archeologové v pátek v centru Říma představili nedávno objevenou podzemní svatyni nejspíše…

Vědci našli koronavirus v moči pacientů, může poškodit ledviny

22.02.2020 16:53 Aktualizováno Čínští vědci identifikovali nový typ koronaviru v moči pacientů. Virus se přesouvá krví k orgánům a…

Klimatické změny zpustoší Zemi? Vědci zjistili, co se do roku 2100 změní

21.02.2020 08:58 Světu hrozí vážný ekologický kolaps. Televize CNN upozornila s odkazem na novou studii, která uvádí…

Tajemství neandrtálců: Vědci objevili další kostru v "hrobu s květinami"

20.02.2020 12:28 Vědci objevili další zachovalou kostru neandertálce na nalezišti Šánidar na severu Iráku. Lokalita…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama