Svět v roce 2050: Jak by se náš život mohl změnit?

Moskva/Washington – Zamysleli jste se někdy nad tím, jak asi bude nás vět vypadat v roce 2050? Ukázat vám to může unikátní web vytvořený analytiky mezinárodní společnosti Kaspersky Lab, která se zabývá vývojem ochranného softwaru proti počítačovým virům, spamu, útoky hackerů a jinými kybernetickými hrozbami, který vznikl ve spolupráci se známým futurologem Ianem Pearsonem.

Země a Měsíc.

Web 2050 Earth ukazuje, jak může Země vypadat asi za 30 let. Je interaktivní a jeho čtenář si může vybrat u asi 80 světových měst, které obsahují jednu nebo i více předpovědí o budoucnosti lidstva v horizontu 10 až 30 let.

Pokud se tedy zastavíme v New Yorku, narazíme na předpověď přímo od Pearsona. Ten se domnívá, že do roku 2040 bude třeba vytvořit velké množství nízkonákladových ubytovacích míst ve velkoměstech. I proto podle něj stavitelé budou upřednostňovat obrovské až 10 km vysoké budovy pravděpodobně pyramidového typu, které budou působit jako malá města, protože v nich budou vedle bytů i obchody nebo sociální, kulturní a relaxační plochy. V té době už také podle něj budou téměř všechna auta jezdit bez řidičů. Mnohem více pracovních pozic prý budou zastávat roboti, kteří budu mít různé formy podle funkcí. Očekává, že mezi nimi budou i androidi.

Když kliknete na Houston, kde sídlí NASA, dočtete se, že do roku 2040 dramaticky vzroste počet mikro- a nanosatů, které budou kroužit kolem naší planety a putovat Sluneční soustavou, zejména její vnitřní částí, tedy kolem planet Merkur, Venuše, Země a Mars. Dá se předpokládat, že právě na ně se zaměří pozornost hackerů. Ti se nebudou snažit jen rušit jejich komunikaci, ale zcela je ovládnout. Útoky na malé satelity by se tak již brzy mohly stát novým a výnosným odvětvím činnosti hackerů.

Dikson je nejsevernější město v Rusku, které leží na pobřeží Severního ledového oceánu. Když najedeme na něj, dozvíme se, že se kvůli globálnímu oteplování svět za několik let velmi změní, což způsobí nevyhnutelnou aktivitu v této oblast. „Malá osada se stane moderním komfortním městem s multifunkčním přístavem. O globálním oteplování se dočteme i pod ikonou města Tomsk. Severní klimatická hranice pro pěstování plodin se podle predikce za pouhých 10 let posune o neuvěřitelných 70 km. Díky velkým řekám Ob, Jenisej a Lena budou obrovská pole dobře zavlažována. Rozvoj této oblasti však bude mít i svou stinnou stránku. Budou vznikat velké povodně, které budou ničit infrastrukturu, desítky let budovanou tak, aby spolehlivě fungovala v permafrostu, který však bude zanikat. Navíc proto celou oblastí začnou šířit metanové exploze, které budou vytvářet obrovské a dokonale kulaté krátery. Bude to efektní, ale velmi nebezpečné.

V Tokiu nás čeká předpověď, podle které budou lidé používat exoskeletony – pokročilé implantáty a protézy, které lidé využijí, aby zlepšili svůj fyzický výkon, rozšířili své schopnosti nebo vykompenzovali slabiny. Kromě toho prý ale budou lidi omezovat mikroskopické senzory, které bude moci nastříkat například na účastníky demonstrací nebo nepokojů a následně je vystopovat.

Z Antarktidy se pak podle Pearsona stane nové „Eldorado“ nebo „Klondike“ kvůli těžbě nerostných surovin a poslední rezervě čerstvé vody na světě. I proto se podle něj krajina kontinentu velmi změní a nekonečné sněhové pláně a ojedinělé vědecké stanice nahradí vrtné soupravy, stroje a rušná města plná dělníků.

Predikce zahrnují také návrat vzducholodí, nebo vznik virtuálních tříd, které dítě bude navštěvovat ve formě hologramu z domu a učitel, také jako hologram, je bude učit. Dočtete se tu také o záchodech budoucnosti, podmořských plavbách, sále čistých ponožkách nebo konci éry televize. Bouřlivě se prý bude rozvíjet svět sexuálního potěšení a lze očekávat, že kolem roku 2030 bude většina lidí ve vyspělých státech provozovat nějakou formu virtuálního sexu.

Na webu Earth 50 však nejsou jen předpovědi. Obsahuje i 12 virtuálních panoramatických pohledů do vybraných světových metropolí včetně Barcelony a Šanghaje, i ilustrací různých předmětů z budoucnosti. Kromě toho můžete vy sami po vyplnění formuláře přidávat vlastní předpovědi, které se po schválení odbornou komisí na něm objeví. Takto můžete pomoci vytvářet unikátní futurologickou předpověď rozvoje naší civilizace. A nejen to. Jednotlivé předpovědi lze také hodnotit a podle stupně souhlasu a nesouhlasu.

Zpěvačka Horká se chtěla nakazit, pak covidu podlehla. Jste odpad, vzkázal…

17.01.2022 13:05 Již dva hudebníci spojení s folkovou skupinou Asonance zemřeli za necelé tři týdny letošního roku.…

Ministr kultury Martin Baxa dnes rezignoval na funkci primátora Plzně,…

17.01.2022 10:50 Ministr kultury Martin Baxa (ODS) dnes rezignoval na funkci primátora Plzně. Už loni v listopadu…

Podle příznaků se varianta koronaviru omikron od delty nepozná, tvrdí…

17.01.2022 16:56 Jen podle příznaků se podle lékařů varianta koronaviru omikron od delty rozeznat nedá, méně častá…

Svaz pacientů ČR dnes jmenoval Ratha ombudsmanem pro střední Čechy a Prahu

17.01.2022 14:06 Svaz pacientů ČR dnes jmenoval bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha pacientským ombudsmanem…

Jedna z největších záhad dosud nerozluštěna. Co se stalo na lodi Mary…

17.01.2022 09:24 Píše se rok 1869 a v newyorském přístavu se připravuje na cestu do italského Janova menší…

Za vlnou cunami po výbuchu sopky může být i přesun hornin, tvrdí vědec

17.01.2022 16:22 Vlnu cunami, která vznikla po sobotní erupci podmořské sopky na tichomořském souostroví Tonga, mohl…

Omikron podle britské studie způsobuje více hospitalizací u nejmenších dětí

14.01.2022 18:12 Aktualizováno Koronavirová varianta omikron způsobuje u nejmenších dětí více hospitalizací ve srovnání s těmi…

Polští vědci našli gen, který zdvojnásobuje riziko těžkého průběhu covidu

13.01.2022 15:17 Polským vědcům se podařilo identifikovat gen, který u jeho nositelů zdvojnásobuje riziko těžkého…

Pacientovi zachránilo život srdce geneticky modifikovaného prasete

11.01.2022 20:56 Srdce z geneticky modifikovaného prasete transplantovali američtí lékaři pacientovi, aby mu…

Přirozená obrana po nachlazení může poskytovat určitou ochranu proti covidu

10.01.2022 18:12 Přirozená obrana získaná po prodělání běžného nachlazení může poskytovat určitou ochranu proti…

NASA nechala rozvinout Webbův teleskop, spustí ho asi za pět měsíců

08.01.2022 17:59 Vědci z americké vesmírné agentury NASA dnes dokončili rozvinutí teleskopu Jamese Webba , který do…

Hned šest studií naznačuje, že varianta omikron méně napadá plíce

03.01.2022 22:00 Aktualizováno Výsledky šesti dosud publikovaných studií naznačují, že nová varianta koronaviru omikron méně…

Omikron je násobně nakažlivější i mezi očkovanými, ukazuje studie

03.01.2022 20:35 Koronavirová varianta omikron dokáže obejít imunitu očkovaných 2,7krát až 3,7krát snadněji než…

Teleskop Jamese Webba se konečně vydal zkoumat historii vesmíru

25.12.2021 16:44 Aktualizováno Vesmírný teleskop Jamese Webba, který dokáže nahlédnout do nejhlubší historie vesmíru i pátrat po…

Moderna uvedla, že posilující dávka její vakcíny nejspíše chrání před…

20.12.2021 22:12 Aktualizováno Americká společnost Moderna dnes uvedla, že posilovací dávka její vakcíny proti covidu-19 se při…

Související:

Právě se děje

reklama