Veřejné toalety: Které kabinky jsou nejčistší a kterým se vyhnout?

MAGAZÍN - Nikdo z nás to nedělá rád, ale když je potřeba, nedá se svítit. Veřejné toalety jsou jednou za čas nouzovou zastávkou pro každého, je ale třeba počítat s tím, že jejich hygiena je mnohdy nevalná. Pár chytrých hlav se proto rozhodlo zjistit, které z kabinek jsou nejčistější.

Přidejte svůj názor

Kterou si vybrat?
doporučujeme

Veřejné toalety najdeme dnes v každém městě, nákupním centru či jiném místě, kde se předpokládá větší koncentrace lidí. Daly by se zároveň považovat za vizitku daného místa či objektu, protože nikde jinde člověk neposoudí hygienu lépe, než právě tam.

Ne vždy je ale o co stát. Nebývá výjimkou, že člověk navštíví kabinku, v níž najde na zemi moč, toaletní papír nebo něco zcela jiného. Někteří lidé totiž nedodržují základní hygienické návyky, a navštěvují takové kabinky, kterým byste se měli vyhnout. Jak je ale poznat?

Podle New York Magazine si muži nejčastěji vybírají záchodové kabinky nejblíže ke dveřím, zatímco ženy uvažují přesně naopak a míří ke kabince nejdále od vstupu. Právě mužská metoda je ale lepší, podle výzkumu jsou totiž nejčistší právě kabinky nejblíže u vstupu.

Nejhůře jsou na tom naopak kabinky uprostřed. Lidé si je vybírají nejčastěji, podvědomě totiž preferují zlatou střední cestu, a to platí i v případě veřejných toalet. Tomuto jevu se ostatně říká preference centrality.

Témata: WC | Lidé | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová studie srovnala covid-19 s chřipkou. Výsledky jsou jednoznačné, tvrdí…

26.05.2020 22:29 Aktualizováno Američtí vědci zkoumali míru úmrtnosti u covid-19 a srovnali ji s chřipkou. Tvrdí, že podle…

U některých lidí je vyšší riziko demence i těžší formy covidu-19, zjistili…

26.05.2020 13:30 Výzkum ve Velké Británii naznačuje, že lidé s genetickou mutací genu ApoE e4, zodpovědného za…

Unikátní léčba leukémie: První dítě v ČR dostává geneticky upravené bílé…

26.05.2020 12:46 Ve Fakultní nemocnici v Motole se léčí první dítě s leukémií v ČR vlastními geneticky upravenými…

Vakcína proti covidu-19 bude nejdřív koncem roku, říká český vědec

26.05.2020 12:21 Očkování proti covidu-19 bude podle odhadů odborníků dostupné nejdříve na konci letošního roku,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy