Jak se zbavit stresu? V Británii přišli s neotřelou metodou

MAGAZÍN - Stres občas dolehne na každého z nás. Setkáváme se s ním v práci, doma i v jiných aspektech lidského života. Negativně ovlivňuje naše zdraví, a proto je potřeba jej co nejdříve odbourat. Jak? Například škrábáním brambor.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Stres má na lidské tělo závažnější účinky, než se myslelo

Britský supermarket Selfridges v Londýně vytvořil nový koncept Our House zaměřený na vystresované zákazníky. Jde o práci v dílnách, která se zaměřuje na odbourávání stresu nenáročnou metodou - prací.

O jakou práci se jedná? Především o ty nejméně oblíbené v domácnosti, například škrábání brambor nebo drcení koření. Právě tyto činnosti mají přinést člověku klid, protože jsou dostatečně náročné, aby u nich lidé nemysleli na nic jiného, a zároveň dostatečně jednoduché, aby si odpočinuli.

Touto metodou by se lidé měli zbavit stresu a zapomenout na okolní svět. Měla by jim pomoci cítit se jako doma, v pohodě bez zbytečných myšlenek na věci, které je dokáží rozhodit.

Na první pohled může celý program působit úsměvně, opak je ale pravdou. Obchod, kde se pracuje ve skupině v přítmí, má stále plno. Projekt je realizovaný ve spolupráci se společností The New Craftsmen a snaží se lidem dopřát interaktivní zkušenost a možnost sebevyjádření.

Žádnou velkou vědu nečekejte. Zákazníci si vyberou ze tři druhů brambor, na škrábání si vezmou škrabku nebo nůž a pustí se do práce. Na vše dohlížejí dvě osoby. V dalších dílnách se lidé učí připravovat čaj bez sáčků, drtit koření, nebo vázat kytice.

"Nečekáme, že se škrábání brambor stane koníčkem. Naším cílem je zdůraznit hodnotu těchto každodenních činností, kterým se nevěnuje pozornost. Proto jim chceme vrátit určitý význam," uvedla pro britská a francouzská média ředitelka Selfridges Linda Hewsonová.

Podle ní jde o jednoduchou radost z činnosti, jde ale o to umět si uvědomit, jak je tato činnost důležitá. "Umět se zastavit v denním koloběhu a dopřát si čas na to, abychom si této práce uměli vážit," dodala.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozí nejničivější vlna tsunami v historii? Vědci poslali do světa…

18.01.2019 22:01 Aktualizováno Vlna tsunami je jedním z nejobávanějších přírodních živlů. V příštích desetiletích budou s velkou…

Vyhladí asteroid pozemský život? NASA lidem poslala jednu zásadní informaci

18.01.2019 22:01 Aktualizováno Pokud by hrozila srážka Země s mohutným asteroidem, lidé by se o tom od vědců včas dozvěděli.…

Slepé střevo není jediné. V těle máme devět věcí, které vůbec nepotřebujeme

18.01.2019 11:28 Aktualizováno V lidském těle se nachází mnoho částí a orgánů, které mívaly svoji důležitou funkci, avšak dnes nám…

Čech použije za 365 dní téměř 150 tašek. Tuzemští vědci určili, která z…

18.01.2019 10:13 Češi si z obchodů každý rok odnesou půl tuny všelijakého zboží, mnozí z nich na to používají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama