Vědci vymýšlí tisíce nových léků. Životy mohou zachraňovat nové metody

Darmstadt - Nové terapie, léky a technologie mohou změnit životy pacientů, ale i snížit celkové výdaje na zdravotní péči. Imunoterapie znamenala v posledních letech průlom v léčbě rakoviny, u vzorku pacientů to vede ke slibným výsledkům. Vzhledem k tomu, že lékařská věda pokračuje v bádání na neprozkoumaným území, se na horizontů objevuje mnoho nových terapií.

Přidejte svůj názor

Léky, ilustrační foto
doporučujeme

Celosvětově má farmaceutický průmysl v současnosti více než 7 000 léčivých přípravků ve výzkumu. Genetická terapie by mohla zjednodušit léčbu pacientů s hemofilií B a jednoho dne je vyléčí úplně. Léčba s pomocí CAR-T buněk může uzdravit určité typy leukémie a nové typy terapií slibují uspokojivé výsledky s Alzheimerovou nemocí.

"Biofarmaceutické léky zachraňují životy a umožňují pacientům vést dlouhodobě aktivní a produktivní život. Vytvářejí naději pro nemocné i společnost, zvláště tohle bychom měli mít na paměti, až se budeme pozastavovat na cenami léků," říká Stefan Oschmann, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Merck.

 

Mnoho Evropanů je hluboce znepokojeno náklady na léčivé přípravky, které jsou již dlouhou dobou terčem kritiky. Podle Oschmanna ale čísla ukazují na to, že díky lékům se podařilo ušetřit mnohem více peněz ve zdravotní péči.

"Potřebujeme spolupráci všech zúčastněných stran, abychom zajistili, že Evropané budou mít v budoucnosti přístup k nejlepším lékům," tvrdí Oschmann, který dále vysvětluje, že spíš než na ceny by se měla společnost dívat na to, zda má léčba viditelné výsledky a je trvale úspěšná.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záhadný objev v Antarktidě: Vědci našli něco, co nepochází z našeho světa

16.08.2019 22:34 Aktualizováno Mezinárodní tým vědců objevil v Antarktidě podivnou věc. Je známo, že železo-56 tvoří drtivou…

Zemská atmosféra je zamořená stále víc. V Arktidě sněží mikroplasty

15.08.2019 18:11 Aktualizováno Mikroplasty se dostávají i na tak odlehlá místa jako je Arktida nebo Skalisté hory, zjistili vědci,…

Můžeme rakovinu zdědit? Nový výzkum vědce překvapil

14.08.2019 14:11 Britští vědci jsou přesvědčení, že identifikovali nový gen, který může u žen zvýšit riziko výskytu…

Unikátní objev v Pompejích. Něco takového archeologové ještě neviděli

14.08.2019 07:50 Italští archeologové objevili v jednom z domů v Pompejích truhlu s více než stovkou drobných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama