Zázračná tableta na hubnutí je na světě? Odbourává tuky a přidá vám svahy bez námahy

Tohle je chvíle, na kterou dietáři po celém světě čekali. Chtěli byste sem tam nějaké to kilo shodit, ale cvičení je pro vás nepřítelem? Pak i pro vás mají vědci dobrou zprávu - konečně přišli na kloub zázračně fungující pilulce, která vám vysněné tělo dopřeje bez námahy a plastických operací.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Hubnutí, ilustrační foto.

Výzkumník Ronald Evans, lékař a biolog z Kalifornie, tvrdí, že přišel na zcela revoluční formuli. Jeho práce nás přitom zavádí až do roku 2008, kdy poprvé světu prozradil, že úspěšně otestoval na myších látku s označením GW501516 (nebo také Endurobol). Ta při laboratorních experimentech přidávala zvířatům atletické schopnosti a urychlovala spalování tuku.

Nicméně v roce před devíti lety vědec ještě tvrdil, že lék zatím není vhodný pro lidi a může obsahovat řadu vedlejších účinku. To však nezabránilo některým sportovcům v tom, aby tajně látku užívali, což nakonec v roce 2013 vedlo k tomu, že Endurobol byl zakázán jako doping. Pozdější testy také ukázaly, že myším způsobuje vznik rakovinových buněk a pro lidi by mohl být i toxický.

Evans se po skandálu uchýlil do soukromí, ovšem jako výzkumník pokračoval dál. A nyní hlásí, že má novou formuli, která je zcela bez vedlejších účinků. Před několika měsíci začala jeho firma testovat novou látku MA0211, která by měla vylepšit lidský metabolismus. A vědci zatím hlásí, že je bez vedlejších účinků.

Lék se samozřejmě nevyvíjí jen kvůli hubnutí, ale vědci doufají, že by jím mohli do budoucna vyléčit třeba i Duchenneovou muskulární dystrofii, která ohrožuje jednoho z 5000 mužů. Jedná se o vzácnou genetickou mutaci, která způsobuje postupnou ztrátu svalů a většina pacientů umře před dovršením 26 let.

Zázračné pilulky podle lékařské obce neexistují a veškeré snahy jsou tak jen fantazie, nicméně Evans věří, že jeho lék bude účinný. Nejen, že výzkumem v oblasti strávil už přes 30 let, tvrdí, že jeho lék přistupuje k problémů zcela odlišným způsobem, než doteď jiní výzkumníci zkoušeli.

Látka MA0211 se totiž snaží aktivovat jen ty geny zodpovědné za spalování tuků, zbytek nechává bez povšimnutí. Experiment na myších zatím ukazuje pozitivní výsledky a navíc je i bez vedlejších účinků. Z bezpečnostních důvodů se však k testování na lidech dostane laboratoř až příští rok.

Podle Evanse bude lék mít mnoho užití, ovšem veřejnost se zatím soustřeďuje hlavně na jeho vliv na hubnutí, lékařská obec zase vyzdvihuje vyléčení Duchenneovy muskulární dystrofie. Vědec varuje, že by lidé rozhodně neměli přestat se cvičením jen kvůli tomu, že dosáhnou své vysněné postavy. Pravidelné sportování totiž celkově přispívá našemu zdraví včetně správnému fungování srdce, prokrvování i dýchání.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vynecháváte každý měsíc antikoncepci? Je to zbytečné a rizikové

23.01.2019 13:54 Aktualizováno Hormonální antikoncepce se nejčastěji užívá ve 28 denních cyklech, při nichž ženy vždy 7 dní…

Neobvyklý přírodní úkaz: Na řece v USA se objevil záhadný ledový disk

22.01.2019 16:57 Aktualizováno V americkém Maine se na řece objevil zvláštní útvar. Velký, téměř dokonale kulatý disk z ledu,…

Ráno moudřejší večera. Smyšlené pořekadlo nebo vědecky prokázaný fakt?

22.01.2019 16:51 Říká se, že ráno je moudřejší večera. Staré známé pořekadlo staví na předpokladu, že lidský mozek…

Miliony Čechů trpí nespavostí. Vědci teď zjistili, že se ji snažíme léčit…

22.01.2019 13:20 Poruchami spánku trpí několik milionů českých občanů, kteří se s nimi stále častěji snaží něco…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama