Ilumináti: Skutečná hrozba, nebo výmysl konspirátorů?

Nesmíte je vyhledávat na internetu, jinak si vás najdou. Cokoli se o nich dozvíte, vám může způsobit nebezpečí. Za prvé - sami si budou myslet, že jim jste na stopě, tudíž vás umlčí. A za druhé - pokud se o nich zmíníte partě kamarádů, přestanou vás brát vážně. Co jsou Ilumináti zač? Tady máte stručný přehled toho, co byste o nich měli vědět. A nebojte se - tyto informace vám újmu nepřinesou.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Konspirační teorie

Kdo jsou Ilumináti?

Jedná se o mocnou a děsivě střeženou organizaci, jejíž členové v pláštích tajně ovládají celý moderní svět. Toho bylo dosaženo hlavně díky vymývání mozků všech, kteří sledují média. Ano, média jsou ovládána jimi. Ovládají je právě teď.

A teď chvíli vážně - Ilumináti patří mezi jedny z nejrozšířenějších a nejvytrvalejších konspiračních teorií na světě. Vytrvalá je proto, že na rozdíl od teorií o falešném přistání na Měsíci, vraždy J.F.Kennedyho nebo 11. září není omezena místem a časem. Konspirátoři vidí Ilumináty a vším, co se dnes a denně děje. Teorie Iluminátů je navíc jen velmi těžko vyvratitelná.

Kdy se organizace zrodila?

Ilumináti existují již od počátku časů. Jejich symbol je vidět už na starověkých pyramidách. Vliv Iluminátů tu byl za doby života Ježíše Kriste a někteří s nich se dostali ze staré doby do moderní epochy lidstva. Například královna Alžběta II. je ve skutečnosti přestrojený ještěr (tzv. reptilián), který tu žil ještě před vznikem lidské rasy. No věřili byste tomu?

Pokud ne, máme pro vás i druhou verzi. Řád Iluminátů byl založen v Bavorsku 1. května 1776 Adamem Weishauptem. Ten chtěl původně vstoupit do řádu Svobodných zednářů, ale neměl prostředky na to, aby zaplatil vstupní poplatek. Ilumináti se pod jeho vedením rozrostli během několika let z pěti lidí na tisíce, avšak poté, co se dostal do čela Bavorska Karel Teodor Falcký, byly podobné spolky zakázány pod trestem smrti. Řád Iluminátů se tak rozpadl. Nebo ne?

Co Ilumináti chtějí?

Tady je odpověď jednoduchá - nejde jim o nic jiného, než o nastolení nového světového řádu. O nastolení společnosti, které budou vládnout autoritářské elity a nebude zde prostor pro národní státy. Je to tak, že ano?

Ale kdeže. Ve skutečnosti byli Ilumináti nešťastnou částí boje s nepravdivými zprávami. Ten začal v 60. letech minulého století. Novinář časopisu Playboy Robert Anton Wilson se tehdy rozhodl, že publikuje satirický text o Iluminátech. Myslel si, že se svět stává příliš autoritářským a chtěl přimět společnost, aby začala pochybovat o tom, zda to, co jim je prostřednictvím médií předkládáno, je pravda.

Spolu se spisovatelem Kerry Thornleym začali psát falešné dopisy o tajné organizaci Ilumináti. Poté napsali podobné množství dopisů, které teorii o Iluminátech vyvraceli. Oba muži doufali, že dopisy donutí lidi přemýšlet o jejich obsazích a v obecné rovině se začnou dívat na zprávy z médií skepticky. To se však nestalo. Místo toho byl každý uchvácen příběhem o Iluminátech natolik, že se tato konspirace rozšířila do celého světa.

Kdo patří k Iluminátům?

Ilumináti nejsou žádní obyčejní lidé. Patří sem celebrity, politici nebo sportovci. Jen pro představu - podle serveru Ranker.com sem patří zpěváci David Bowie, Eminem, Rihanna nebo Beyoncé, basketbalista LeBron James a mnoho světových politiků včetně sovětských vůdců Stalina a Gorbačova nebo amerických prezidentu George Bushe stařšího, Franklina Roosevelta a Baracka Obamy.

Pravda je taková, že nikdo přesvědčivě nedokázal, že by kdokoli z výše zmíněných měl spojitost s jakýmkoli tajným spolkem.

A kolik lidí této konspirační teorii věří? To je těžké odhadnout. Kromě Spojených států nebyl nikde na světě dělán průzkum na toto téma. Před čtyřmi lety uveřejnila americká agentura Public Policy Polling výsledky svého průzkumu. Podle něj věří v existenci Iluminátů 28% Američanů. To je tedy na zamyšlenou...

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko jako vědecká velmoc? Ze schválených peněz se vyčerpalo 99 procent

18.02.2019 12:30 Ze schválených 33,8 miliardy korun ze státního rozpočtu na vědu, výzkum a inovace pro rok 2018 se…

Můžeme zničit planetu? Nejsilnější explozi na světě se nevyrovná ani…

17.02.2019 16:24 Výbuchy a ohnivé exploze tvoří dnes jednu z hlavních složek hollywoodských trháků. Aby taky ne,…

Vědci vytváří živý Jurský park. Dinosauři budou po Zemi chodit za pět let

11.02.2019 17:04 Během pouhých pěti až deseti let budou Zemi obývat skuteční dinosauři. Tvrdí to skupina genetiků a…

Jaderný výbuch a ekologická katastrofa? Toto jsou největší mýty o Černobylu

10.02.2019 21:38 Aktualizováno Před sedmi lety došlo k jaderné havárii v japonské Fukušimě a před dvaatřiceti lety k jaderné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama