Vědci zjistili, kdy jsou lidé nejsmutnější. V tento jeden den

Každý den máme jinou náladu a nejvíce je to pozorovatelné na lidech, kteří jsou od přírody náladoví. Na naši psychiku působí řada faktorů, které ovlivňují, jak se chováme a jak smýšlíme. V jeden den jsme ale mnohem nešťastnější, než jindy.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Lidé jsou nejméně šťastní v pondělí. Zjistili to vědci z Vermontské univerzity ve Spojených státech za základě chování uživatelů na sociální síti twitter. O jejich objevu informoval server Quartz.

Pro řadu lidí je to vcelku pochopitelné. Pondělí je prvním dnem po víkendu, který dává tušit, že další víkend bude až za dlouho. Během týdne ale nálada uživatelů twitteru postupně roste a nejlepší je v sobotu.

Podle odborníků za tím ale stojí i další faktory, nejen povinnost jít do práce. Analýza naznačuje, že štěstí má od konce poslední hospodářské recese klesající trend a na tom mají podíl i vnější faktory, například ekonomický růst.

Vědci už dříve zjišťovaly, který kalendářní den je tím nejhorším v roce. Zvítězil 11. prosinec, ale není zcela jasné proč. Nepochybně souvisí v předvánočním stresem a je pravděpodobné, že právě ten vráží klín mezi partnery.

Souvislost může mít i s financemi. Nejeden pár se pohádá kvůli hodnotě dárku nebo kvůli výzdobě či způsobu, jakým budou partneři Vánoce trávit.

Na druhou stranu se nikomu nechce rozcházet během Vánoc, protože je možná tento termín tím posledním rizikovým. Z tabulky, kterou server zveřjenil, totiž vyplývá, že v dalších dnech míra rozchodů rapidně klesá. Během vánočních svátků je pak minimální.

Další nárust partnerských neshod vedoucích až k rozchodům zaznamenáváme až na jaře. V tomto případě ale nesousiví s Vánocemi. Na vině může být snaha o změnu života v souvislosti s jarní pohodovou atmosférou, ale i neshody týkající se dalších plánů v následujících měsících či letech.

Témata: Lidé | Vědci | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kde leží nejstarší pyramida na světě? Na Egpyt zapomeňte, říkají vědci

18.12.2018 12:50 Tým indonéských vědců nadále věří, že se jim podařilo odhalit nejstarší pyramidovitou stavbu na…

Případ jako z Dr. House: Matka se synem záhadně onemocněli, lékaři nemohli…

18.12.2018 09:59 Americký magazín tropické medicíny a hygieny informoval o podivném případu, který se odehrál v Číně…

Projděte fotonovým tunelem. Už tento pátek

17.12.2018 20:13 V pátek 21. prosince ve 23.23 našeho času se Slunce na pozemské obloze dostane do nejjižnějšího…

Pozor na běžné léky proti bolesti, mohou způsobit vážné zdravotní…

17.12.2018 11:09 Nesteroidní protizánětlivé léky (NSA), které se běžně užívají proti bolesti, by mohly mít více…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama