Zdraví Santa Clause? Zřejmě má lymskou boreliózu, dnu a je alkoholik

Santa Claus - Otec Vánoc, „téměř jistě trpí mnoha chorobami, které, pokud nebudou léčeny, mohou být stále více znepokojující a mohou oslabovat tělo." Lékařka pro The Independent rozebrala zvyky a pravděpodobný zdravotní stav známé postavy a rozhodně nemá dobré zprávy.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Vánoce

Santa Claus pravděpodobně potřebuje zdravotní prohlídku po staletích plných koláčků a nestřídmém´ho pití sherry. To alespoň uvádí britská Královská vysoká škola praktických lékařů (Royal College of GP).

Profesorka Helen Stokesová-Lampardová uvedla, že Santa Claus zřejmě trpí lymskou boreliózou od sobů zamořených klíšťaty, dnou a alkoholismem – což jsou jen některá vážná onemocnění a následky sezónního požitkářství, kterým je Santa Claus sužován.

Příliš vysoká konzumace alkoholu v zimě by navíc podle expertů v dlouhodobém horizontu mohla vést k problémům s duševním zdravím. A koláčky, které děti Santovi dle tradice nechávají, by pak vedly k obezitě, žertuje lékařka. „Mohl by také mít problémy spojené se spánkovou deprivací, stresem z práce i s duševním zdravím.“

„Ačkoli dává skvělý příklad, co se týče dobrého chování a učí důležitost dávání, spíše než přijímání, mohl by pravděpodobně udělat víc pro povzbuzení zdravého životního stylu – tedy něčeho, z čeho by mohli mít prospěch mladí i dospělí,“ radí lékařka. „Santa téměř jistě žije s mnoha chorobami, které, pokud budou neléčeny, mohou být stále více znepokojující a oslabující.“

„Kdyby byl pan Klaus pacientem a navštěvoval mou ordinaci, povzbudila bych ho, aby se začal mnohem zdravěji stravovat a aby začal v novém roce cvičit. Také bych chtěla, aby se vypořádat se svým nadměrným pitím, což je něco, co o Vánocích - možná i nevědomky - mnoho lidí také dělá,“ radí.

„Lidské tělo může zpracovat pouze jednu jednotku alkoholu za hodinu, což znamená, že nadměrná spotřeba může způsobit, že se Santa velmi rychle opije. Tím se nejenom zvyšuje pravděpodobnost, že uklouzne na sněhu nebo promíchá důležité dárky, ale může to také vést k dlouhodobým problémům, které ovlivňují jeho náladu a duševní zdraví,“ říká Stokesová-Lampardová.

„Mezitím bych doporučovala, aby si Santa v letošním roce vynechal sherry - a možná se zeptal Rudolfa, jestli se s ním podělí o svou mrkev,“ dodala.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skuteční zombie živočišné říše. Houba svého hostitele ovládne a nakonec…

21.01.2019 16:54 Aktualizováno Hororové filmy plné běsnících zombie, jejichž mozek ovládá nějaký parazit, či virus, jsou ve svém…

Nesmrtelní lidé? Poznejte ženu, které lékaři zajistili, že tu zůstane…

21.01.2019 16:47 Zatoužili jste někdy po nesmrtelnosti? Pak je projekt Visible Human jako stvořený pro vás. Díky…

Vědci na Antarktidě vyvrtali kilometrovou díru. To, co v ní našli, jim…

21.01.2019 10:07 Antarktida je nejchladnější ze všech zemských kontinentů a ještě donedávna se mělo za to, že na ní…

Úchvatná podívaná: Krvavý Měsíc sledovaly na hvězdárnách stovky Čechů

21.01.2019 08:28 Stovky lidí dnes ráno v českých hvězdárnách sledovaly úplné zatmění Měsíce. ČTK to řekli pracovníci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama