Šílená předpověď? Vědci umí popsat, jak budeme vypadat ne za sto, ale za tisíc let

O vědeckých predikcích odhadujících, jak budeme vypadat za desítky nebo stovky let, už EuroZprávy.cz informovaly. Vědci ale zacházejí ještě dál a snaží se předpovědět, jaký bude člověk za tisíc let.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Lidé

Za 1000 let budou lidé vypadat úplně jinak než dnes. K lidské přeměně přispěje umělá inteligence a vývoj techniky, změna klimatu i genetické mutace. Podle nadšenců a odborníků z AsapScience bude mít lidstvo například červené oči a tmavší pleť.

Video o tom, jak bude člověk vypadat za 1000 let, vytvořila dvojice vědeckých nadšenců AsapScience. Podle vědeckých předpokladů bude naše tělo částečně lidské a částečně mechanické. Budou v něm totiž miniaturní roboti, kteří lidem zajistí větší odolnost i lepší schopnosti.

Pro své děti si díky genové modifikaci budou moci lidé vybrat vlastnosti i vzhled. Všichni tedy budou inteligentní, atraktivní a fyzicky zdatní. To má ale jednu obrovskou nevýhodu - lidé si budou tak podobní, že postačí jediná nemoc k vyhlazení lidstva.

Proti globálnímu oteplování se lidé obrní tmavší pleť a zároveň budou vyšší i hubenější, protože takové tělo lépe snáší teplo. Vývoj genetiky navíc umožní mnoho mutací, mezi těmi častějšími prý bude jiná barva očí (červená nebo fialová) nebo různé superschopnosti. Už dnes existuje muž, který může jíst i kovy, nebo lidé, kteří vidí stokrát víc barev než ostatní.

Budeme žít déle a získáme více volného času, protože většinu prací zastanou stroje. V důsledku toho budou navíc ženy rodit ve vyšším věku, protože biologické hodiny budou tikat déle.

Změní se prý i lidská kultura. Místo současných sedmi tisíc jazyků se na planetě udrží jen sto z nich. Rozvoj techniky přinese také takzvanou užitkovou mlhu (utility fog), která se může přeskupit do různých předmětů. Ráno odejdete ze svého domu, přes den se z něj ale stane třeba pekárna a večer se znovu vrátíte domů.

Témata: Lidé | Vědci | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kosmické plavidlo poháněné parou? Američtí vědci vytvořili funkční…

16.01.2019 15:53 V USA vznikl prototyp vesmírné lodi poháněné parou. Teoreticky by mohla „skákat“ z jednoho objektu…

Můžeme zabránit vzniku rakoviny? Lékaři odhalují její příčinu

16.01.2019 11:18 Ještě donedávna vědci a lékaři věřili tomu, že vznik rakoviny je podmíněn geneticky. Nová zjištění…

Zemi míjejí tři velké asteroidy. Poslední proletí v noci, hrozí kolize

15.01.2019 22:21 Aktualizováno Kolem Země dnes od brzkého rána prolétají tři asteroidy. Zatímco první dva už proletěly, třetí…

Na Měsíci vyklíčila semena bavlníku. Čínská média zveřejnila fotku

15.01.2019 14:40 Na odvrácené straně Měsíce vyklíčila semena bavlníku, která tam dopravila počátkem ledna čínská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama