Život, jaký si nelze představit? Tato mladá dívka trpí alergií téměř na vše, zabije ji i dotek

Velmi těžký život má mladá Američanka Johanna Watkinsová. Ještě donedávna pracovala, věnovala se sportu a vdala se. Najednou se ale vše změnilo a žena se stala alergická. Téměř na vše, co vás napadne.

Přidejte svůj názor

Johanna Watkinsová se svým manželem

Žena trpí podlé lékěřů vzácnou chorobou, syndromem MCAS, kvůli kterému je alergická téměř na vše. Extrémní forma této nemoci, která dívku postihla, se však nedá léčit. Dodnes na ni nebyly objeveny žádné účinné léky.

Dívce se tak prakticky ze dne na den obrátil život vzhůru nohama. Dříve aktivní a společenská Johanna dnes nesmí opustit svůj pokoj ani vidět slunce. Musí proto žít v zatemněném pokoji plném filtrů na čištění vzduchu.

Nemoc je tak extrémní, že by ženu mohly zabít i nečistoty a zápachy. Nemůže se ani nikoho dotknout a svého muže vidí pouze pomocí obrazovky počítače. Nemůže ji políbit ani obejmout, mohl by jí dotekem vyvolat vážnou alergickou reakci a zabít jí.

Žena opouští svůj pokoj pouze v jednom případě, a to ve chvíli, kdy jede na vyšetření do nemocnice. Podle deníku Daily Mail je ale každý takový proces velmi náročný nejen fyzicky, ale i psychicky. Dívka si totiž v těchto momentech nejvíce uvědomuje, jak moc je odříznutá od světa.

Manželé doufají, že se lékařům podaří objevit lék a dívku zachránit. Zatím se ale žádný způsob, jak tuto nemoc vyléčit, neobjevil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci už znají návod, jak zachránit 12 milionů životů každý rok. V…

20.01.2019 14:04 Vědci z 16 zemí na světě se podíleli na vzniku tzv. planetární diety. Změna stravovacích návyků by…

Jev, který se nebude jen tak opakovat. Krvavý vlčí superměsíc bude na…

20.01.2019 13:48 Aktualizováno Jste nadšencem do astronomie? Zítra se vám vyplatí si značně přivstat. Pokud budou na obloze nad…

Učebnice biologie se budou opět přepisovat. Lidé objevili další dílek své…

19.01.2019 22:01 Aktualizováno Náhodný nález kostry podobné dnešnímu člověku zase jednou mění dějiny lidské evoluce. Vědci mohou…

Nejrozšířenější nemoc v Evropě je často smrtelná. Její léčení je přitom…

19.01.2019 22:01 Aktualizováno Už deset tisíc let trápí evropskou populaci jedna z nejrozšířenějších nemocí na světě. S její…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama