Dívku sužuje záhadná nemoc. Kýchá dvanácttisíckrát za den, nikdo neví proč

Mladá Texasanka Katelyn trpí záhadnou nemocí, kýchá totiž až dvanácttisíckrát denně! Začala kýchat v roce 2009 a od té doby nepřestala. Tedy kromě několika hodin, kdy spí. Nemůže jíst a nechodí do školy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Katelyn Thornley

Katelyn Thornley z Texasu začala v roce 2009 kýchat frekvencí tisíckrát za den a od té doby nepřestala. Nyní se za minutu její kýchnutí ozve minimálně dvakrát, někdy ale i dvacetkrát. Aspoň malou úlevou je jí spánek, to je totiž jediná doba, kdy kýchání přestane. Stále ale kýchne každý den několik tisíckrát!

"Šla jsem z hodiny klarinetu a najednou jsem začala kýchat. Nejdřív jsem myslela, že je to alergie, ale než jsem šla spát, kýchla jsem třicetkrát," popsala Katelyn pro ABC News, jak to všechno začalo. Lékaři zatím nezjistili, proč Katelyn stále kýchá, ani proč vůbec začala.

Podle doktora Mereda Parnese, kterého Katelyn navštívila, by to mohl být tik. Tuto diagnózu potvrzuje i fakt, že dívka kýchá častěji, když je nervózní. "Někdy to dokážu ovládat, ale hrozně to bolí," vysvětluje Katelyn.

Katelyn nemůže normálně jíst ani pít, jen trochu usrkávat. Musela skončit i s hrou na klarinet, který má tak ráda. Přestala chodit do školy, protože si ani nemohla dělat poznámky a ostatní děti se jí smály. Navíc ji prý bolí celé tělo, jak při kýchnutí zapojuje svaly, hlavně břicho a nohy.

"Jednou kýchala nepřetržitě 45 minut. Křičela bolestí, ale já jsem ji mohl jen držet za ruku a čekat, než půjde spát," zadržoval slzy její otec Travis.

Katelyn stav se v průběhu let postupně zhoršoval. Po několika letech už kýchala osmtisíckrát za den, v roce 2015 dokonce 12 000 krát. Zatím se ale nenašel žádný lékař, který by ji pomohl její trápení vyřešit.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kosmické plavidlo poháněné parou? Američtí vědci vytvořili funkční…

16.01.2019 15:53 V USA vznikl prototyp vesmírné lodi poháněné parou. Teoreticky by mohla „skákat“ z jednoho objektu…

Můžeme zabránit vzniku rakoviny? Lékaři odhalují její příčinu

16.01.2019 11:18 Ještě donedávna vědci a lékaři věřili tomu, že vznik rakoviny je podmíněn geneticky. Nová zjištění…

Zemi míjejí tři velké asteroidy. Poslední proletí v noci, hrozí kolize

15.01.2019 22:21 Aktualizováno Kolem Země dnes od brzkého rána prolétají tři asteroidy. Zatímco první dva už proletěly, třetí…

Na Měsíci vyklíčila semena bavlníku. Čínská média zveřejnila fotku

15.01.2019 14:40 Na odvrácené straně Měsíce vyklíčila semena bavlníku, která tam dopravila počátkem ledna čínská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama