Proroctví nejsou vždy mýtická. Jedno potvrdili i vědci

Izraelský rabín Josef Berger tvrdí, že v roce 2022 se naplní biblické proroctví o druhém příchodu Mesiáše, který má symbolizovat zrození nové hvězdy. To potvrzují i američtí vědci, kteří v tomto roce opravdu očekávají unikátní nebeskou podívanou.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Náboženství, ilustrační fotografie
doporučujeme

Astronomové z amerického státu Michigan tvrdí, že v roce 2022 dojde ke srážce dvou vzdálených hvězd, která vytvoří novou masivní hvězdu. Ta by měla být jasně viditelná i ze Země.

Rabín Josef Berger ale tvrdí, že tato událost má především značit příchod nového Mesiáše. Uvedl to pro server News Izrael s odkazem na proroctví rabína Mosese ben Maimona, který žil ve 12. století. "Ten přináší tento verš o hvězdě, která se objeví, jako důkaz, že jednoho dne přijde Mesiáš," uvedl Berger.

"Zohar (kabalistický spis obsahující mystický komentář k Tóře, poz. red.) výslovně uvádí, že proces spasení bude doprovázen objevením několika hvězd. Zohar jde do velké hloubky, popisuje, kolik hvězd, a jaké barvy budou," dodal rabín.

Rabín také poukazuje na biblický verš, který se shoduje s židovskou literaturou. Konkrétně jde o verš uvedený v Numeri, čtvrté Mojžíšově knize, který zní: "Vidím ho, ale zatím nepřítomného, hledím na něj, ale ne zblízka. Vychází hvězda z Jákoba, povstává žezlo z Izraele". I ten podle něj značí, že se v roce 2022 stane něco biblického.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kam se poděli šmejdi? Psycholožka pro EZ vysvětlila podvodné praktiky

24.06.2019 10:59 ROZHOVOR - Psycholožka Romana Mazalová z Univerzity Palackého v Olomouci se zabývá psychologií…

Vstávání ve čtyři ráno. Cesta k úspěchu, nebo závažné nemoci?

24.06.2019 07:20 Tim Cook, generální ředitel firmy Apple, vstává každý den chvíli před čtvrtou. Prezident Donald…

Tajemná "liščí kočka" existuje. Vědci objevili tento nový druh na Korsice

24.06.2019 06:14 Aktualizováno Na francouzském ostrově Korsika po celé generace kolovaly příběhy o podivné šelmě, která se podobá…

Lidé častěji vrací peněženky s větším obnosem peněz. Důvod je překvapivý

22.06.2019 17:12 Zřejmě málokterá událost je tak nepříjemná jako je ztráta peněženky, zvláště ta naditá penězi.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama