UFO řádí nad Británií? Policie obdržela řadu nouzových hovorů, komentovat to ale nechce

Cambridge – Oblíbili si mimozemšťané britské hrabství Cambridgeshire? Zdá se, že ano – alespoň podle tamní policie. Ta uvedla, že lidé v posledních dvou letech celkem šestkrát nahlásili, že zpozorovali mimozemšťany nebo UFO.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

UFO
doporučujeme

Britská stanice BBC informuje, že policie na nouzových linkách 999 a 101 mezi roky 2015 až 2017 obdržela celkem tři hovory, které se týkaly „mimozemšťanů“ a další tři telefonáty přihlašující přímo UFO.

Dvě z hlášených pozorování proběhly v roce 2015 a čtyři v roce 2016. Policie ale nechtěla případy více komentovat, poznamenala BBC. V roce 2017 však lidé policii žádné podobné hlášení nepodali.

Místa hlášených pozorování byly Houghton, Peterborough, Brampton a Huntingdon.

Termín UFO (z anglického Unidentified Flying Object = neidentifikovaný létající předmět) označuje jev, kdy pozorovatel hlásí situaci, ve které viděl na obloze předmět, jehož podstatu není schopen racionálně vysvětlit. Lidově je tento jev často označován jako pozorování „létajících talířů/velkých zvláštních objektů“.

Zájem veřejnosti o tyto jevy vypukl v období po 2. světové válce. Na vzniku ufologie však neměly podíl žádné vědecké objevy, jako například modelování vzniku života, pokusy o zachycení signálů cizích kosmických civilizací. Zpočátku byly centrem hlášených pozorování především USA, postupně jsou však hlášena pozorování UFO prakticky ze všech oblastí Země. Do současnosti je ze zaznamenáno několik desítek tisíc hlášení o pozorování UFO.

Většina těchto pozorování (uvádí se okolo 90 – 97 %) má racionálně vysvětlitelný původ, existuje však řada pozorování, kde se nepodařilo příčinu hlášeného jevu určit. 

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blesky na Marsu? Nejspíš vypadají zcela jinak než pozemské, soudí český…

18.04.2019 16:47 Pokud na Marsu existují blesky, pravděpodobně nevypadají jako ty pozemské. Ve vzduchových vírech…

Nebezpečí znečištěného vzduchu: špinavý vzduch způsobuje kriminalitu

18.04.2019 15:36 Nedýchatelný vzduch trápí v zimních měsících jak obyvatelé měst, tak obyvatelé vesnic jimž pod…

Projekt Manhattan? 600 000 lidí netušilo, že vypustili Džina z láhve

18.04.2019 11:48 Aktualizováno Atomová bomba je jedním z nejvýznamnějších vědeckých vynálezů 20. století. Cesta k jejímu…

Největší mýty o uprchlících: Opravdu vysávají z Evropy peníze?

18.04.2019 09:49 Aktualizováno Migrace je téma, které budí emoce, zejména na internetu. Názory na tento fenomén se často radikálně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama