UFO řádí nad Británií? Policie obdržela řadu nouzových hovorů, komentovat to ale nechce

Cambridge – Oblíbili si mimozemšťané britské hrabství Cambridgeshire? Zdá se, že ano – alespoň podle tamní policie. Ta uvedla, že lidé v posledních dvou letech celkem šestkrát nahlásili, že zpozorovali mimozemšťany nebo UFO.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

UFO

Britská stanice BBC informuje, že policie na nouzových linkách 999 a 101 mezi roky 2015 až 2017 obdržela celkem tři hovory, které se týkaly „mimozemšťanů“ a další tři telefonáty přihlašující přímo UFO.

Dvě z hlášených pozorování proběhly v roce 2015 a čtyři v roce 2016. Policie ale nechtěla případy více komentovat, poznamenala BBC. V roce 2017 však lidé policii žádné podobné hlášení nepodali.

Místa hlášených pozorování byly Houghton, Peterborough, Brampton a Huntingdon.

Termín UFO (z anglického Unidentified Flying Object = neidentifikovaný létající předmět) označuje jev, kdy pozorovatel hlásí situaci, ve které viděl na obloze předmět, jehož podstatu není schopen racionálně vysvětlit. Lidově je tento jev často označován jako pozorování „létajících talířů/velkých zvláštních objektů“.

Zájem veřejnosti o tyto jevy vypukl v období po 2. světové válce. Na vzniku ufologie však neměly podíl žádné vědecké objevy, jako například modelování vzniku života, pokusy o zachycení signálů cizích kosmických civilizací. Zpočátku byly centrem hlášených pozorování především USA, postupně jsou však hlášena pozorování UFO prakticky ze všech oblastí Země. Do současnosti je ze zaznamenáno několik desítek tisíc hlášení o pozorování UFO.

Většina těchto pozorování (uvádí se okolo 90 – 97 %) má racionálně vysvětlitelný původ, existuje však řada pozorování, kde se nepodařilo příčinu hlášeného jevu určit. 

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na běžné léky proti bolesti, mohou způsobit vážné zdravotní…

17.12.2018 11:09 Nesteroidní protizánětlivé léky (NSA), které se běžně užívají proti bolesti, by mohly mít více…

Vědci hlásí nevídaný objev. Pod oceány našli něco neuvěřitelného

16.12.2018 22:00 Aktualizováno Hlubiny oceánů patří k nejméně probádaným oblastem na naší planetě. Potvrzuje to i nejnovější objev…

Milostné kvákání? Žáby ve městech jsou rafinovanější než žáby v přírodě,…

16.12.2018 10:15 Žáby žijící ve městech kvákají jinak a lépe než jejich kolegyně žijící v přírodě. Nečekaný příklad…

Budeme jíst hlínu? Nejnovější studie přináší zvrat v léčbě obezity

16.12.2018 08:41 Dát si při večeři jako přílohu určitý druh hlíny možná pomáhá při prevenci obezity. Hlína z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama