Co bude dál s Muskovou červenou Teslou? Může narazit do Země nebo do Venuše

Toronto – Elon Musk bezpochyby píše dějiny, a to nejen na poli moderní vědy a kosmonautiky. Širokou veřejnost zaujaly obrázky automobilu, jež si i s pasažérem pluje mezi hvězdy. Kam ale dopluje a jak jeho cesta skončí?

Přidejte svůj názor

Falcon Heavy

Tato otázka nedala spát vědcům z univerzity v kanadském Torontu. A tak se vrhli na výpočty a simulace a objevili zajímavá zjištění. Tesla podle nich doletí k Marsu (kam má také namířeno), chvíli bude na jeho oběžné dráze a pak se vydá na zpáteční cestu. Je prý velmi nepravděpodobné, že by automobil do rudé planety narazil.

Vědci pro lepší přesnost provedli počítačové simulace více než dvěstěčtyřicetkrát a tvrdí, že vědí, jakou cestu urazí červený automobil během následujících tří a půl milionu let. Podle nich existuje šance zhruba 6%, že během následujícího milionu let narazí do planety Země. I kdyby k tomu nakonec došlo, shořel by ale v atmosféře.


Je též vypočteno, že existuje asi dvou a půl procentní šance, že Tesla narazí do planety Venuše. Teoreticky by také mohla shořet ve Slunci, k tomu se ale vědci příliš nekloní. Fyzikové z torontské univerzity se též snažili vypočítat v jakém roce se poletující automobil přiblíží Zemi. Podle jejich závěrů okolo modré planety proletí v roce 2091.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozí nejničivější vlna tsunami v historii? Vědci poslali do světa…

18.01.2019 14:09 Vlna tsunami je jedním z nejobávanějších přírodních živlů. V příštích desetiletích budou s velkou…

Vyhladí asteroid pozemský život? NASA lidem poslala jednu zásadní informaci

18.01.2019 13:25 Aktualizováno Pokud by hrozila srážka Země s mohutným asteroidem, lidé by se o tom od vědců včas dozvěděli.…

Slepé střevo není jediné. V těle máme devět věcí, které vůbec nepotřebujeme

18.01.2019 11:28 Aktualizováno V lidském těle se nachází mnoho částí a orgánů, které mívaly svoji důležitou funkci, avšak dnes nám…

Čech použije za 365 dní téměř 150 tašek. Tuzemští vědci určili, která z…

18.01.2019 10:13 Češi si z obchodů každý rok odnesou půl tuny všelijakého zboží, mnozí z nich na to používají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama