Co bude dál s Muskovou červenou Teslou? Může narazit do Země nebo do Venuše

Toronto – Elon Musk bezpochyby píše dějiny, a to nejen na poli moderní vědy a kosmonautiky. Širokou veřejnost zaujaly obrázky automobilu, jež si i s pasažérem pluje mezi hvězdy. Kam ale dopluje a jak jeho cesta skončí?

Přidejte svůj názor

Falcon Heavy
doporučujeme

Tato otázka nedala spát vědcům z univerzity v kanadském Torontu. A tak se vrhli na výpočty a simulace a objevili zajímavá zjištění. Tesla podle nich doletí k Marsu (kam má také namířeno), chvíli bude na jeho oběžné dráze a pak se vydá na zpáteční cestu. Je prý velmi nepravděpodobné, že by automobil do rudé planety narazil.

Vědci pro lepší přesnost provedli počítačové simulace více než dvěstěčtyřicetkrát a tvrdí, že vědí, jakou cestu urazí červený automobil během následujících tří a půl milionu let. Podle nich existuje šance zhruba 6%, že během následujícího milionu let narazí do planety Země. I kdyby k tomu nakonec došlo, shořel by ale v atmosféře.


Je též vypočteno, že existuje asi dvou a půl procentní šance, že Tesla narazí do planety Venuše. Teoreticky by také mohla shořet ve Slunci, k tomu se ale vědci příliš nekloní. Fyzikové z torontské univerzity se též snažili vypočítat v jakém roce se poletující automobil přiblíží Zemi. Podle jejich závěrů okolo modré planety proletí v roce 2091.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mimozemský život na dosah ruky? Překvapivé přiznání vědců

18.08.2019 19:27 Mimozemský život nemusí nutně vypadat jako zelení mužíčci s tykadly nebo velké chapadlovité bestie.…

Záhadný objev v Antarktidě: Vědci našli něco, co nepochází z našeho světa

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Mezinárodní tým vědců objevil v Antarktidě podivnou věc. Je známo, že železo-56 tvoří drtivou…

Nechce se vám do školy či do práce? Vědci prozradili zaručený trik, jak se…

17.08.2019 13:50 Jste-li v blízkosti nemocného člověka, většinou se ho snažíte nedotýkat. Za nejhorší pak považujete…

Zemská atmosféra je zamořená stále víc. V Arktidě sněží mikroplasty

15.08.2019 18:11 Aktualizováno Mikroplasty se dostávají i na tak odlehlá místa jako je Arktida nebo Skalisté hory, zjistili vědci,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama