Byl život na Marsu zničen jadernými zbraněmi? Na rudé planetě se mohl odehrát nukleární masakr

Život na Marsu vyhladili mimozemšťané s jadernými a plazmovými zbraněmi, to tvrdí fyzik a odborník na pohon, doktor John Brandenburg. Také varuje, že by se podobný útok mohl odehrát i na Zemi.

Přidejte svůj názor 38 komentářů

Mars alias "Rudá planeta"
doporučujeme

Brandenburg došel ve své práci k závěru, že na Marsu proběhly dva masivní jaderné útoky na dvě civilizace nazvané „Cydonians" a „Utopians". Tyto civilizace měly údajně být technologicky na úrovní starověkého Egypta, když na ně zaútočili mimozemšťané.

Vědec se domnívá, že vysoké hodnoty xenonu, uranu a thoria na Marsu jsou důsledkem atomového výbuchu. „Analýza snímků z průzkumných sond navíc odhaluje četné archeologické artefakty,“ je přesvědčen Brandenburg.

Červená barva Marsu prý dokazuje, že na jeho povrchu vybouchlo několik atomových bomb. Nedávno se totiž ukázalo, že je v atmosféře Marsu velká koncentrace xenonu-129, která byla zachycena i na Zemi, a to vždy po nukleárním útoku nebo katastrofě. Největší množství xenonu-129 bylo na Zemi naměřeno po černobylské katastrofě v roce 1986.

Někteří vědci sice podporují Brandenburgovou teorií o zničení života na Marsu nukleárními výbuchy, s tím, že na Mars zaútočili mimozemšťané, ale už většina nesouhlasí, informoval deník International Bussines Times.

John Brandenburg je bývalý poradce pro vesmírnou protiraketovou obranu a vývoj vesmírných zbraní. V současné době zkoumá nové technologie, které by mohly být použity na oběžné dráze. Svou teorii chce podrobně vysvětlit ve své nové knize Smrt na Marsu: Meziplanetární nukleární masakr.

Loading...
Vstupte do diskuze (38)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidstvo čeká katastrofická budoucnost? Nový výzkum děsí vědce

19.07.2019 22:49 Aktualizováno Na Antarktidu tvrdě dopadá globální oteplování. Nové výzkumy ukázaly, že na některých místech se…

Nový výzkum lékařů děsí: Rozchody a rozvody způsobují rakovinu

19.07.2019 13:50 Syndrom zlomeného srdce, odborně nazývaný tako‑tsubo kardiomyopatie neboli porucha srdečního svalu,…

Byl to závod, Západ byl frustrovaný. Astronom Dušek pro EZ promluvil o…

19.07.2019 11:59 Aktualizováno Přistání Američanů na Měsíci před 50. lety má dodnes dopad na náš život. Ty nejúspěšnější vesmírné…

Opravdu velký krok pro lidstvo? Čeští experti hodnotí přínos mise Apollo

19.07.2019 09:15 Přistání Američanů na Měsíci v roce 1969 bylo úspěchem, který sice neměl přímě využití, ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama