Narodili jste se po roce 1970? Budete žít věčně, tvrdí vědec

Lidská nesmrtelnost fascinuje vědce a filozofy již stovky let. Podle britského vědce se teď už skutečně blíží doba, kdy přestaneme umírat. S informací přišel list Daily Mail.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Nervové buňky v mozku

Podle doktora Iana Pearsona vede k nesmrtelnosti hned několik cest. Rozvoj umělé inteligence podle něj umožní, aby byla vynalezena technologie, která zastaví a zvrátí stárnutí buněk. To by zapříčinilo zlepšení životních podmínek pro lidstvo.

To ale podle něj není vše. Brzy prý budou vynalezena umělá těla na bázi androidů. Do nich bude přesunuta lidská mysl poté, co původní tělo z masa a kostí definitivně zchátrá.

Kdy se můžeme na tyto technologické vymoženosti těšit? Pearson tvrdí, že se stanou realitou kolem roku 2050. „Každý, kdo se narodil po roce 1970, nebude muset pohlédnout smrti do tváře.“ tvrdí britský vědec. „Nejprve budou umělá těla a další vymoženosti pouze pro bohaté. Kolem roku 2060 ale již budou dostupná každému.“ dodává.

Pearson tvrdí, že již dnes můžeme pozorovat vědecký pokrok, který nasvědčuje brzké nesmrtelnosti lidské rasy. „Umělé tkáně, v laboratořích vypěstované orgány, to všechno je cesta k nesmrtelnosti.“ říká. Dále také tvrdí, že možná ne každý bude ale toužit po nesmrtelnosti. „Asi o to nebude stát někdo, jehož tělu je 95 let. Ale když je vám 29, nebo 30, využijete toho rádi.“ myslí si.

A jak konkrétně by podle něj vypadal přesun lidské mysli do umělého těla? „Lidská mysl bude nahrána na online server.“ uvádí Pearson. Z něj se pak bude moci člověk libovolně „vtělit“ do umělých těl, jež budou rozeseta po celém světě. Zcela tak odpadne cestování. „Bude to stejné, jako když si dnes pronajmete auto.“ říká. „Proč létat do Sydney, když chcete vidět jejich operu, prostě se jen vtělíte do místního těla a bude to.“ uzavírá svojí futuristickou vizi vědec.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč vyhynul pravěký predátor megalodon? Vědci přišli se zajímavou teorií

13.12.2018 20:41 Aktualizováno Vědci přišli s novou hypotézou, která může pomoci vysvětlit vyhynutí pravěkého Megalodona. Obrovský…

Jak se v antice stavěly lodě? Tajemství poodhalil vrak starý 2400 let

13.12.2018 08:28 Archeologové, kteří u břehu Kypru zkoumají vrak starý 2400 let, přišli s poznatky, jež přispívají k…

Vědci s nadějí pokukují po moderních technologiích: Pomohou při luštění…

12.12.2018 15:13 Klínové písmo bylo poprvé rozluštěno zhruba před 150 miliony let, přesto dodnes zůstává většina…

Velmi blízko Země proletí kometa. Jak a kdy ji na obloze najdete?

12.12.2018 14:40 Druhá polovina tohoto týdne bude pro milovníky astronomie opravdu vzrušující. V noci ze čtvrtka na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama