Nejsou to jen papoušci. Která všechna zvířata umí mluvit?

To, že někteří papoušci umí napodobovat zvuky a dokonce i mluvit, dávno víme. Nejde ale o jediná zvířata, se kterými si člověk může „popovídat“. Existuje hned několik různých mazlíčků, kteří byli vycvičeni, aby mluvili nebo napodobovali lidské jazyky. Seznamte se s některými z nich.

Přidejte svůj názor

Mops

Slon Koshik

Koshik je asijský slon se zvláštním talentem - může mluvit. No, dobře, mluví jen trochu. Má malou, ale přesto impozantní slovní zásobu korejštiny. Zná jen pět slov. Koshik zřejmě nechápe, co říká, ale schopnost napodobovat slova nemá obdoby.

zdroj: YouTube

Tuleň Hoover

Tuleň Hoover byl mládě, když si ho k sobě vzali lidští rodiče. George a Patric Swallowovi ho našli opuštěného na pobřeží Nové Anglie v Maine v roce 1971. První den, když ho přinesli domů, byl vystrašený a vůbec nechtěl nic jíst. Postupně se ale zotavoval a během času začal jíst více, než by možná bylo zdrávo. Z toho důvodu také dostal jméno Hoover – vysavač.

zdroj: YouTube

A když už vyrostl natolik, že mu vana nestačila, začal Hoover žít v nádrži před jejich domem. Zde se naučil, jak mluvit a napodobovat hlasy, včetně silného novoanglického přízvuku. Nakonec byl přemístěn do akvária, kde bavil diváky hláškami jako: „Hej vy tam, dobrý den!" a „vypadněte odsud“. Hoover zemřel v roce 1985.

Mops Odie

Psík, který se jmenoval Odie, rozhodně nebyl hloupý. Ačkoli jeho slovní zásoba obsahovala pouze tři slova, bylo to víc než dostat na to, aby se zapsal do srdcí Američanů. Objevil se dokonce v pořadech Davida Lettermana i Oprah Winfreyové Show, kde vesele říkal „miluji tě" jeho majitelce Ruth.

zdroj: YouTube

Husky Mishka

Díky videům na YouTube se proslavila fenka sibiřského huskyho jménem Mischka. Pozornost na sebe upoutala v roce 2008 díky videu, na kterém říká „miluji tě“. Klip se ihned stal virálem, vidělo jej více než 100 milionů lidí.

zdroj: YouTube

Celkem si Mishka zahrála v dalších asi 7 stovkách videích a objevila se také v televizních pořadech. V roce 2011 dokonce zahrála v reklamě na krmivo pro zvířata značky Nestlé Purina. V dubnu 2017 mluvící Husky podlehl rakovině.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč vyhynul pravěký predátor megalodon? Vědci přišli se zajímavou teorií

13.12.2018 20:41 Aktualizováno Vědci přišli s novou hypotézou, která může pomoci vysvětlit vyhynutí pravěkého Megalodona. Obrovský…

Jak se v antice stavěly lodě? Tajemství poodhalil vrak starý 2400 let

13.12.2018 08:28 Archeologové, kteří u břehu Kypru zkoumají vrak starý 2400 let, přišli s poznatky, jež přispívají k…

Vědci s nadějí pokukují po moderních technologiích: Pomohou při luštění…

12.12.2018 15:13 Klínové písmo bylo poprvé rozluštěno zhruba před 150 miliony let, přesto dodnes zůstává většina…

Velmi blízko Země proletí kometa. Jak a kdy ji na obloze najdete?

12.12.2018 14:40 Druhá polovina tohoto týdne bude pro milovníky astronomie opravdu vzrušující. V noci ze čtvrtka na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama