Nejsou to jen papoušci. Která všechna zvířata umí mluvit?

To, že někteří papoušci umí napodobovat zvuky a dokonce i mluvit, dávno víme. Nejde ale o jediná zvířata, se kterými si člověk může „popovídat“. Existuje hned několik různých mazlíčků, kteří byli vycvičeni, aby mluvili nebo napodobovali lidské jazyky. Seznamte se s některými z nich.

Přidejte svůj názor

Mops
doporučujeme

Slon Koshik

Koshik je asijský slon se zvláštním talentem - může mluvit. No, dobře, mluví jen trochu. Má malou, ale přesto impozantní slovní zásobu korejštiny. Zná jen pět slov. Koshik zřejmě nechápe, co říká, ale schopnost napodobovat slova nemá obdoby.

zdroj: YouTube

Tuleň Hoover

Tuleň Hoover byl mládě, když si ho k sobě vzali lidští rodiče. George a Patric Swallowovi ho našli opuštěného na pobřeží Nové Anglie v Maine v roce 1971. První den, když ho přinesli domů, byl vystrašený a vůbec nechtěl nic jíst. Postupně se ale zotavoval a během času začal jíst více, než by možná bylo zdrávo. Z toho důvodu také dostal jméno Hoover – vysavač.

zdroj: YouTube

A když už vyrostl natolik, že mu vana nestačila, začal Hoover žít v nádrži před jejich domem. Zde se naučil, jak mluvit a napodobovat hlasy, včetně silného novoanglického přízvuku. Nakonec byl přemístěn do akvária, kde bavil diváky hláškami jako: „Hej vy tam, dobrý den!" a „vypadněte odsud“. Hoover zemřel v roce 1985.

Mops Odie

Psík, který se jmenoval Odie, rozhodně nebyl hloupý. Ačkoli jeho slovní zásoba obsahovala pouze tři slova, bylo to víc než dostat na to, aby se zapsal do srdcí Američanů. Objevil se dokonce v pořadech Davida Lettermana i Oprah Winfreyové Show, kde vesele říkal „miluji tě" jeho majitelce Ruth.

zdroj: YouTube

Husky Mishka

Díky videům na YouTube se proslavila fenka sibiřského huskyho jménem Mischka. Pozornost na sebe upoutala v roce 2008 díky videu, na kterém říká „miluji tě“. Klip se ihned stal virálem, vidělo jej více než 100 milionů lidí.

zdroj: YouTube

Celkem si Mishka zahrála v dalších asi 7 stovkách videích a objevila se také v televizních pořadech. V roce 2011 dokonce zahrála v reklamě na krmivo pro zvířata značky Nestlé Purina. V dubnu 2017 mluvící Husky podlehl rakovině.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blesky na Marsu? Nejspíš vypadají zcela jinak než pozemské, soudí český…

18.04.2019 16:47 Pokud na Marsu existují blesky, pravděpodobně nevypadají jako ty pozemské. Ve vzduchových vírech…

Nebezpečí znečištěného vzduchu: špinavý vzduch způsobuje kriminalitu

18.04.2019 15:36 Nedýchatelný vzduch trápí v zimních měsících jak obyvatelé měst, tak obyvatelé vesnic jimž pod…

Projekt Manhattan? 600 000 lidí netušilo, že vypustili Džina z láhve

18.04.2019 11:48 Aktualizováno Atomová bomba je jedním z nejvýznamnějších vědeckých vynálezů 20. století. Cesta k jejímu…

Největší mýty o uprchlících: Opravdu vysávají z Evropy peníze?

18.04.2019 09:49 Aktualizováno Migrace je téma, které budí emoce, zejména na internetu. Názory na tento fenomén se často radikálně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama