Vědci našli zvláštní druhy ryb, jako ze sci-fi

Hobart - V australském městě Hobart studují vědci nově nalezené ryby, které objevili a nashromáždili v australské propasti. V téměř pětikilometrové hloubce našli 42 tisíc hlubinných a bezobratlých ryb. Některé z nich vypadají jako ze sci-fi filmu.

Přidejte svůj názor

Velkotlamec z řádu Ďasů
doporučujeme

Některé z těchto ryb jsou pro vědce ještě neznámé, proto skončí v laboratoři pod mikroskopem. Průzkum vedla Organizace vědeckého a průmyslového výzkumu Commonwealthu (CSIRO), jejíž náplní je vědecký výzkum v Austrálii. Nové druhy rub budou podle oficiálních internetových stránek organizace zkoumat její vědecký tým z Australské národní sbírky ryb (ANFC). 

Šéf ANFC Alastair Graham podotkl, že Austrálie má rozsáhlou námořní správu a že některé oblasti v moři jsou ještě neprobádané. "Propast je největší a nejhlubší naleziště na planetě, pokrývající polovinu světových oceánů a jednu třetinu území Austrálie. Zůstává také ale tím nejvíce neprozkoumaným prostředím na Zemi," uvedl Graham.

Organizace na svém twitterovém účtu zveřejnila snímky pár ryb, které opravdu stojí za pozornost. Například tato ryba ani nemá obličej a trochu připomíná slavnou postavu ze sci-fi Vetřelec.

Na další snímcích jsou k vidění další dvě zvláštní ryby, které by mohly soutěžit o titul nejošklivější ryba. 

Vzorky z plavby byly rozděleny mezi pět australských institucí a jsou k dispozici mezinárodnímu výzkumnému společenství pro studium. Předpokládá se, že z nashromážděných vzorků vzejdou další a další objevy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krávy a globální oteplování? Vědci přišli na to, jak zachránit planetu

23.07.2019 14:58 Letošní vedra upozornila řadu lidí na čím dál palčivější problém globálního oteplování. Mezi…

Vikingové vykáceli lesy, Island je intenzivně vysazuje

23.07.2019 08:07 Před osídlením Vikingy měl Island hojnost lesů, které byly ochranou proti bouřím. Obávaní válečníci…

Co se s námi děje pár minut před smrtí? S těmito myšlenkami zemřeme

22.07.2019 22:35 Aktualizováno Ví, že živí odtud neodejdou. Stejně tak to cítí jejich pacienti. Práce zdravotní sestřičky v…

Jeskyně v Tatrách vydala tisíce let staré tajemství, archeologové jsou…

22.07.2019 15:50 Jeskyně Hučivá diera v Belianských Tatrách na Slovensku byla osídlená v pravěku. Svědčí o tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama