USA prováděly tajné experimenty na lidech? Montauk a Camp Hero zahaluje tajemství

Spojené státy americké se prý během Studené války zaměřily na experimentování s cestováním v čase nebo pokusech na lidech, s cílem upravit jejich mysl a Sovětský svaz porazit v psychologické válce.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

cestování časem
doporučujeme

Montauk se nachází na americkém Long Islandu ve státě New York. Byl to první maják v New Yorku a čtvrtý nejstarší maják ve Spojených státech amerických. Využívala jej armáda, pobřežní stráž nebo námořnictvo. Objekt je však také zahalen velkým tajemstvím a je terčem několika konspiračních teorií. Nejznámější teorie mluví o tom, že na Montauku probíhaly vládní experimenty s cílem porazit Sovětský svaz v probíhající Studené válce.

Na projekt upozornil známý konspirátor Alfred Bielek, který zemřel v roce 2011. Ten například oznámil, že když se jednou ocitl v roce 2137, když v červenci 1943 americká armáda pustila do lodě USS Eldridge proud na Filadelfské námořní základně. Loď se prý teleportovala asi do vzdálenosti 320 kilometrů a mělo dojít i k přesunu časem. Bielek uvedl, že námořníky zahalil zelený dým. Celý incident je známý pod Filadelfským experimentem, o kterém vznikly dokumenty a bylo na toto téma napsáno i pár knižních publikací.

Bielek je prý také přeživším experimentů na newyorském Montauku. Prozradil, že se na místo dostal v roce 1983, když cestoval časem. Byly mu prý ale smazány vzpomínky, aby neprozradil důvěrné záležitosti, které se na místě odehrávaly. I skuteční fajnšmekři konspiračních teorií berou Bielekovo tvrzení s rezervou, ale je pravda, že kolem majáku panuje řada nesrovnalostí. 

Nedaleko majáku se totiž nachází americká základna Camp Hero, která byla postavená během druhé světové války. Během Studené války se zde soustředily špičkové radary, které detekovaly veškerou sovětskou aktivitu v Atlantském oceánu. Po roce 1981, kdy byl objekt uzavřen, se však začaly objevovat lidé, kteří tvrdili, že jako malí byli uneseni a vystavováni vládním experimentům za účelem získání telekinetických schopností a ovládání mysli. Testovala se hranice lidské mysli, jak někteří uvedli.

Na podobné téma byl zpracován i sci-fi seriál vysílaný na Netflixu s názvem Stranger Things, který se stal hitem. Netflix odvysílal už druhou sérii. Jednou z hlavních postav byla dívka se jménem Eleven, na které vláda prováděla výše zmíněné experimenty a která díky tomu ovládá telekinezi, čili dokáže pomocí mysli hýbat předměty. Sci-fi retro seriál se odehrává v 80. letech minulého století. 

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou mikroplasty ve vodě zdravotní riziko? WHO uklidňuje a varuje zároveň

22.08.2019 08:46 Množství mikroskopických částic plastu, které se v současné chvíli vyskytuje v pitné vodě, zatím…

Historický milník: Svět díky očkování téměř vymýtil dětskou obrnu

21.08.2019 21:02 Na africkém kontinentu se již tři roky neobjevil žádný případ dětské obrny, země proto stojí na…

Mimozemský život na dosah ruky? Překvapivé přiznání vědců

18.08.2019 19:27 Mimozemský život nemusí nutně vypadat jako zelení mužíčci s tykadly nebo velké chapadlovité bestie.…

Záhadný objev v Antarktidě: Vědci našli něco, co nepochází z našeho světa

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Mezinárodní tým vědců objevil v Antarktidě podivnou věc. Je známo, že železo-56 tvoří drtivou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama