Můžete zemřít zcela zdraví? Dívka si šla lehnout, ráno se neprobudila

Zemřít můžete kdykoliv a kdekoliv, aniž byste se cítili špatně nebo byli nemocní. Dokládá to případ teprve devatináctileté dívky Olivie, která zemřela znenadání během noci.

Přidejte svůj názor

Žena, ilustrační fotografie
doporučujeme

Jeden den je plná energie, druhý den ji našli mrtvou na internátě univerzity v Sheffieldu. Mladá studentka Olivie (†19) zemřela náhle a bez varování či bez jakékoliv známky nemoci. Podle lékařů podlehla syndromu náhlého úmrtí.

Nic přitom nenasvědčovalo tomu, že by dívka neměla být za pár hodin naživu. Den předtím dívku doprovodili na internát rodiče, rozloučili se s ní a odjeli. Večer příbuzným oznámila, že se chystá vyrazit na večírek se spolubydlícími, druhý den se už ale neozvala.

Podle vyprávění přátel se jeden z nich na večírku pořádně opil a Olivie ho šla doprovodit do pokoje. Poté se najedla šla spát. V noci jí ale přestalo bít srdce a ráno se už neprobudila.

Podle serveru Daily Mail byla dívka zcela zdravá a naprosto v pořádku. Měla dostatek pohybu a myslela na své zdraví. Přesto zemřela, podle lékařů na syndrom náhlého úmrtí.

Ten přitom nejčastěji postihuje malé děti, kojence do jednoho roku života. Potkat ale může i dospělé, pokud mají nějakou nemoc, která se během života neprojeví, nebo jsou její příznaky nepatrné. Smrt tak nastává zdánlivě při pocitu plného zdraví.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vikingové vykáceli lesy, Island je intenzivně vysazuje

23.07.2019 08:07 Před osídlením Vikingy měl Island hojnost lesů, které byly ochranou proti bouřím. Obávaní válečníci…

Co se s námi děje pár minut před smrtí? S těmito myšlenkami zemřeme

22.07.2019 22:35 Aktualizováno Ví, že živí odtud neodejdou. Stejně tak to cítí jejich pacienti. Práce zdravotní sestřičky v…

Jeskyně v Tatrách vydala tisíce let staré tajemství, archeologové jsou…

22.07.2019 15:50 Jeskyně Hučivá diera v Belianských Tatrách na Slovensku byla osídlená v pravěku. Svědčí o tom…

50 let od přistání na Měsíci: Proč se na něj lidstvo desítky let nevrátilo?

21.07.2019 16:55 Aktualizováno Přistání 12 lidí na Měsíci je nejen největší úspěch amerického Národního úřadu pro letectví a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama