Děsivé experimenty v SSSR: Dokázala Nina Kulagina myslí zastavit srdce?

Slyšeli jste někdy něco o schopnosti telekineze? Údajně jí dokázala ovládat Ruska jménem Nina Kulagina, kterou proslavily děsivé experimenty v Sovětském svazu v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Sovětský svaz
doporučujeme

Vysvětleme si ale nejprve termín telekineze. Tento pojem označuje schopnost člověka vyvolat pohyb nějakého předmětu nebo dokonce ovládat další živé organismy pouze pomocí myšlenek, tedy bez dotyku daného předmětu či jedince. Někdy se můžeme setkat také s pojmem psychokineze, který v sobě zahrnuje prakticky totéž. Nutno ovšem zmínit, že vědci zatím nedokázali spolehlivě dokázat, že by schopnost telekineze či psychokineze skutečně existovala.

Ovšem soudruzi v Sovětském svazu zřejmě o schopnosti telekineze nepochybovali. Provedli totiž celou řadu tak trochu děsivých experimentů, které měly dokázat existenci telekineze. Údajnou významnou osobností v tomto oboru byla Nina Kulagina. Kdo byla tato žena? A skutečně tuto schopnost ovládala?

Nina Kulagina přišla na svět jako Ninel Sergejevna Michajlova dne 30. července 1926 v Petrohradu (tehdy Leningradu). Když bylo dívce 14 let, stala se členkou Rudé armády jako operátorka rádia u tankového pluku. Spolu se svým otcem a se svými sourozenci tak bránila Lenigrad před německými vojsky. Po válce se Nina provdala a na plný úvazek byla ženou v domácnosti. A právě v tomto období se u ní měly projevit schopnosti telekineze. Sama Nina prý zaznamenala, že si svých zvláštních schopností všimla ve chvílích, kdy se rozzlobila. To se totiž věci v její blízkosti začaly samy od sebe pohybovat a vznášet se ve vzduchu. Prý tuto schopnost měla i její matka. Později se pak Nina naučila svou schopnost ovládat, a to pomocí meditace. Během ní se dostala do stavu, kdy se u ní projevila ostrá bolest v páteři a zastření vidění. Pak mohla pohybovat věcmi jenom pomocí myšlenek.

V šedesátých a sedmdesátých letech minulého století se Nina Kulagina zúčastnila několika ruských experimentů. Svými „schopnostmi“ vzbudila senzaci, ale i vlnu kritiky. Dochovalo se množství černobílých filmových záznamů, na kterých můžeme vidět, jak žena pohybuje předměty na stole, aniž by na ně sahala. Jedná se o snímky z údajně odborně vedených sovětských experimentů, o čemž však dnes můžeme pochybovat. Tehdejší experti na paranormální jevy tvrdili, že Nina Kulagina je žijícím důkazem existence nadpřirozených schopností. Do celého, tak trochu děsivého experimentu, se zapojilo celkem čtyřicet sovětských odborníků, z nichž dva získali Nobelovu cenu.

A co konkrétně Nina Kulagina během experimentů dokázala? Bez pomoci rukou, jenom silou myšlenky například dokázala oddělit vaječné žloutky od bílků, a to u vajec, které se nacházely ve vodě. Také pomocí telekineze vyndala z hromádky sirek jednu předem označenou. Během těchto pokusů byla Nina napojena na přístroje, které sledovaly její tělesné funkce. Tak u ní bylo zjištěno zrychlení činnosti srdce, změna mozkové činnosti a výkyvy elektromagnetického pole.

Vůbec nejzajímavější experiment prováděný Ninou Kulaginou se uskutečnil dne 10. března roku 1970. Sovětským vědcům tehdy už zřejmě přišlo poněkud nudné pohybování předměty pomocí telekineze, a tak před Ninu umístili živou žábu. Zajímalo je, zda žena umí ovlivnit činnost orgánů, u žába konkrétně srdce. A Nina Kulagina skutečně dokázala zastavit srdeční činnost zvířete! Podle popisu sovětských vědců došlo u žáby nejprve ke zrychlení srdeční činnosti a následně k srdeční zástavě. To, že člověk dokáže zabít pomocí telekineze, bylo skutečně šokující odhalení. Je ovšem pravděpodobné, že celé experimenty byly jedním velkým podvodem!

Dnes je celá řada vědců přesvědčena o tom, že něco jako telekineze či psychokineze neexistuje. V případě sovětských pokusů s Ninou Kulaginou se objevují názory, že se jedná o podvod. Na nepříliš kvalitních černobílých filmových snímcích si ani nemusíme všimnout tenkých vláken, magnetů nebo zrcadel, které by měly na svědomí pohyb předmětů. Navíc byly experimenty vždy velmi dlouho připravovány a mnohdy nemohly být ani dobře kontrolovatelné. Navíc si musíme uvědomit, že tyto pokusy byly prováděny v době studené války, a Rusové tak na sebe a své úspěchy mohli chtít upozornit klidně i podvodem. O tom, že se jednalo o podvod, byl přesvědčen mimo jiné Vladimír Lvov, který tvrdil, že Nina hýbala předměty pomocí magnetů a nikoli silou myšlenky. Pravdu se dnes nejspíš již nedozvíme.

Loading...
Vstupte do diskuze (24)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci ví, jaký je osud Země. Lidstvo ji bude muset opustit

23.05.2019 11:24 Planeta Země je nejen jedinou planetou, o které víme, že je na ní život, ale i jedinou zatím…

Studie varuje před katastrofou: Miliony lidí přijdou o domov, některé…

21.05.2019 15:51 Globální hladina moře by do konce tohoto století,mohla stoupnout více než o dva metry, pokud budou…

Konec světa za dveřmi? Vědci pracují s černým scénářem, chystají se na…

21.05.2019 15:42 Jak by lidé reagovali na informaci, že se blíží definitivní konce světa? To je otázka, kterou si…

Vědci varují: Nárůstem oxidu uhličitého by mohla do 2070 ubýt desetina…

19.05.2019 18:10 Do roku 2070 by mohlo zmizet deset procent hmoty dřevin, které jsou vázané na půdní houby především…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama