Vědci zjistili zajímavou věc. Energy drinky mužům nic moc nedělají. Na ženy ale působí úplně jinak

Ačkoliv reklamy na energetické nápoje bývají mnohdy mířeny spíše na mužskou část populace, ve velké míře je pijí i dívky a ženy. Některé tím dokonce nahrazují jídlo. Jenže podle studie si tím mohou způsobit vážné zdravotní problémy. Vše může skončit i smrtí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Předběžné výsledky studie týmu z univerzity v australském Melbourne děsí. Vědci přišli na to, že energetické nápoje mohou ženám a především dívkám vážně poškodit zdraví, nebo je dokonce i zabít. Může za to velký obsah kofeinu v těchto nápojích.

Spousta dívek, které nejsou spokojené se svou postavou, chce hubnout. Omezují jídlo. A pijí právě energetické nápoje. Proč? Protože obsahují velké množství kofeinu. Právě kofein potlačuje chuť k jídlu, upozorňuje britský Daily Mail.

"Tato skupina, která už má problémy s příjmem potravy, pije energetické nápoje na prázdný žaludek. Kofein v nich obsažený může ještě problémy zhoršit," říká Peter Miller z melbournské univerzity. "Mohou mít střevní nebo žaludeční problémy, stavy úzkosti či srdeční problémy. Vše může skončit smrtí," dodává.

Studie také zjistila, že mnoho dívek pije nápoje bez cukru místo jídla. Díky kofeinu si tak zvyšují energii, kteří ostatní získávají právě z jídla. Ze studie také vyplývá, že průměrný věk prvního užití energetického nápoje je jen 10 let. Přestože na plechovkách nápojů je upozornění, že nejsou vhodné pro děti.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci vytváří živý Jurský park. Dinosauři budou po Zemi chodit za pět let

11.02.2019 17:04 Během pouhých pěti až deseti let budou Zemi obývat skuteční dinosauři. Tvrdí to skupina genetiků a…

Jaderný výbuch a ekologická katastrofa? Toto jsou největší mýty o Černobylu

10.02.2019 21:38 Aktualizováno Před sedmi lety došlo k jaderné havárii v japonské Fukušimě a před dvaatřiceti lety k jaderné…

Co jste možná nevěděli o Ötzim, nejstarší dochované mumii v Evropě

10.02.2019 21:04 Aktualizováno „Ledový muž“ Ötzi byl nalezen v roce 1991 dvojicí turistů v Alpách. Jeho mumie je vůbec nejstarším…

Vědci změnili názor: Planetka Ultima Thule jako sněhulák nevypadá

10.02.2019 08:17 Vědci, kteří studují vzdálenou planetku Ultima Thule, změnili názor na její tvar. Stalo se tak po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama