Vykoledovaná čokoládová vajíčka? Malé děti by je neměly vůbec jíst, může to pro ně být nebezpečné, varuje psycholožka

Velikonoční sváty jsou téměř za námi. To znamená, že děti si domů přinesly nejen krásně obarvená vajíčka, ale i hromadu čokolády a pamlsků. Než ale dovolíte dětem celou tuto sladkou hromadu sníst, měli byste vážit zdravotní důsledky, varují psychologové.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Velikonoce
doporučujeme

Doktorka Becky Spelmanová, hlavní psycholožka britské kliniky Harley Street, vyzývá k zákazu konzumace velikonočních vajec pro děti mladší čtyř let. Argumentuje tím, že jim podobná výslužka v tomto raném věku dává příležitost k nestřídmému pojídání čokolády, čímž do budoucna vzniká nezdravý vztah k jídlu.

Spelmanová vysvětluje, že Velikonoce jsou jedním z nejhorších ročních období pro rodiče, kteří mají na mysli zdraví svého dítěte. Ssupermarkety jsou totiž doslova zaplaveny všemi možnými čokoládovými pochoutkami, po kterých děti touží – a navíc je často možné je koupit ve zvýhodněných baleních či ve slevových akcích.

„Je to noční můra pro rodiče současné generace, protože nemají ponětí, jak učit své děti, aby se držely zpátky," řekla a vysvětlila, že příliš mnoho malých dětí čokoládu nestřídmě pojídá, protože jejich rodiče prostě nevědí, jak je zastavit.

„Jakmile se dítě začne přejídat už v útlém věku, je velmi obtížné tyto věci změnit. Stravovací návyky se neustále posunují, což vede k obezitě ve velmi mladém věku," cituje její slova server The Independent.

Navíc vysvětlila, že děti mladší čtyř let mají nulové vědomí o tom, kolik jídla by měly sníst, a pokud nejsou pod dohledem, jsou vystaveny většímu riziku přejídání.

Specialistka má proto v plánu oslovit britského ministra zdravotnictví Jeremyho Hunta a navrhnout mu konkrétní plány týkající se věkového omezení na konzumaci velikonočních vajec.

Tvrdí, že větší čokoládová vejce představují obzvláště velké riziko vzhledem k tomu, že většina konzumentů má tendenci pochoutku sníst celou na posezení. Žádá proto, aby byly takové sladkosti označeny jako „nevhodné pro děti do čtyř let věku".

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kamera natočila v oceánu zvláštního tvora. Nepodobá se ničemu známému,…

24.04.2019 15:32 V hlubinách oceánů se skrývají rozličná tajemství. Na jedno takové narazili výzkumníci Five Deeps…

loading...

Kdo ve skutečnosti byli křižáci? Výzkum DNA odhalil jejich tajemství

24.04.2019 13:31 Křížové výpravy byly největší expanzí Evropanů ve středověku. Snaha podrobit si Blízký východ…

Malárie už nebude tak smrtící? Nový objev by mohl zachránit milióny životů

24.04.2019 11:16 V našich zeměpisných šířkách si málokdo uvědomuje, že nejsmrtelnější nemocí je malárie. Každoročně…

Objev na Marsu: zaznamenány první otřesy

23.04.2019 20:40 Seizmograf na marsovské sondě InSight zaznamenal první otřesy, které podle vědců pocházejí z nitra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama