Velký budíček? Lidé ztrácejí sebedůvěru, mladá generace nikdy nebyla sklíčenější než dnes

Londýn – Mladí lidé nebyli nikdy více pesimističtí než dnes. To jsou alespoň výsledky studie vypracované pro nadaci prince Charlese Prince’s Trust. Ta bývá prováděna jednou za rok a od jejího prvního provedení v roce 2009 nebyly výsledky horší. Vedle celkových obav z budoucnosti, se mladí Britové obávají především o svoje zdraví, peníze a práci.

Přidejte svůj názor

Lidé

Výzkum, kterého se zúčastnilo 2194 mladých lidi ve věku mezi 16 a 25 lety, prokázal, že současní mladí lidé v Británii vidí svoje vyhlídky do budoucna poměrně černě. Téměř polovina z nich má obavu, že není schopno vyrovnat se nástrahami života. Čtvrtina respondentů však tvrdí, že by nepožádalo o pomoc, pokud by se dostalo do existenčních problémů.

Velikou obavu mladí lidé pociťují ze ztráty místa. Ve výzkumu každý desátý prohlásil, že přišel o práci v důsledku zrušení jejich místa nebo kvůli skončení smlouvy na dobu určitou.  O své finance pak projevilo obavy 54% respondentů.

Největší rozpor mezi mladými muži a ženami nastal v otázce sebevědomí. Zatímco 57% žen odpovědělo, že mají obavu, že nebudou „dostatečně dobré“, stejnou obavu s nimi sdílí pouhých 41% mužů.

„Je to budíček pro nás všechny,“ vyjádřil se pro The Guardian šéf sekce pro mladé nadace Prince’s Trust Nick Stace, „Nikdy nebyla mladá generace sklíčenější než dnes. Sledujeme rapidní pokles sebedůvěry mladých.“

Zvláště varující je potom podle něj situace na pracovním trhu, která mladým lidem nedává mnoho šancí a Británie tak přichází o mnoho talentů. Cestou z této krize je pak podle Stace program zvyšování kvalifikace mladých lidí, který by jim měl poskytnout nejen větší šanci na dobré pracovní umístění, ale i větší důvěru v sebe sama.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izraelci budou měřit množství plastů v moři, využijí k tomu zvláštní…

20.02.2019 09:25 Izraelští vědci v nově publikované studii informovali o svém záměru využít mořské živočichy sumky…

Česko jako vědecká velmoc? Ze schválených peněz se vyčerpalo 99 procent

18.02.2019 12:30 Ze schválených 33,8 miliardy korun ze státního rozpočtu na vědu, výzkum a inovace pro rok 2018 se…

Můžeme zničit planetu? Nejsilnější explozi na světě se nevyrovná ani…

17.02.2019 16:24 Výbuchy a ohnivé exploze tvoří dnes jednu z hlavních složek hollywoodských trháků. Aby taky ne,…

Vědci vytváří živý Jurský park. Dinosauři budou po Zemi chodit za pět let

11.02.2019 17:04 Během pouhých pěti až deseti let budou Zemi obývat skuteční dinosauři. Tvrdí to skupina genetiků a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama