Velký budíček? Lidé ztrácejí sebedůvěru, mladá generace nikdy nebyla sklíčenější než dnes

Londýn – Mladí lidé nebyli nikdy více pesimističtí než dnes. To jsou alespoň výsledky studie vypracované pro nadaci prince Charlese Prince’s Trust. Ta bývá prováděna jednou za rok a od jejího prvního provedení v roce 2009 nebyly výsledky horší. Vedle celkových obav z budoucnosti, se mladí Britové obávají především o svoje zdraví, peníze a práci.

Přidejte svůj názor

Lidé

Výzkum, kterého se zúčastnilo 2194 mladých lidi ve věku mezi 16 a 25 lety, prokázal, že současní mladí lidé v Británii vidí svoje vyhlídky do budoucna poměrně černě. Téměř polovina z nich má obavu, že není schopno vyrovnat se nástrahami života. Čtvrtina respondentů však tvrdí, že by nepožádalo o pomoc, pokud by se dostalo do existenčních problémů.

Velikou obavu mladí lidé pociťují ze ztráty místa. Ve výzkumu každý desátý prohlásil, že přišel o práci v důsledku zrušení jejich místa nebo kvůli skončení smlouvy na dobu určitou.  O své finance pak projevilo obavy 54% respondentů.

Největší rozpor mezi mladými muži a ženami nastal v otázce sebevědomí. Zatímco 57% žen odpovědělo, že mají obavu, že nebudou „dostatečně dobré“, stejnou obavu s nimi sdílí pouhých 41% mužů.

„Je to budíček pro nás všechny,“ vyjádřil se pro The Guardian šéf sekce pro mladé nadace Prince’s Trust Nick Stace, „Nikdy nebyla mladá generace sklíčenější než dnes. Sledujeme rapidní pokles sebedůvěry mladých.“

Zvláště varující je potom podle něj situace na pracovním trhu, která mladým lidem nedává mnoho šancí a Británie tak přichází o mnoho talentů. Cestou z této krize je pak podle Stace program zvyšování kvalifikace mladých lidí, který by jim měl poskytnout nejen větší šanci na dobré pracovní umístění, ale i větší důvěru v sebe sama.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na běžné léky proti bolesti, mohou způsobit vážné zdravotní…

17.12.2018 11:09 Nesteroidní protizánětlivé léky (NSA), které se běžně užívají proti bolesti, by mohly mít více…

Vědci hlásí nevídaný objev. Pod oceány našli něco neuvěřitelného

16.12.2018 22:00 Aktualizováno Hlubiny oceánů patří k nejméně probádaným oblastem na naší planetě. Potvrzuje to i nejnovější objev…

Milostné kvákání? Žáby ve městech jsou rafinovanější než žáby v přírodě,…

16.12.2018 10:15 Žáby žijící ve městech kvákají jinak a lépe než jejich kolegyně žijící v přírodě. Nečekaný příklad…

Budeme jíst hlínu? Nejnovější studie přináší zvrat v léčbě obezity

16.12.2018 08:41 Dát si při večeři jako přílohu určitý druh hlíny možná pomáhá při prevenci obezity. Hlína z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama