Kde se vzala na Zemi voda a jak je stará? Vědecký výzkum vám vyrazí dech

Málokdo se pozastaví nad tak banální věcí, jako je voda. Ačkoliv jí je v některých zemích nedostatek, pro Evropany je důležité, že pustí kohoutek a teče. Zkusili jste se ale někdy zamyslet nad tím, jak stará ve skutečnosti je? A odkud pochází?

Přidejte svůj názor

Koupelny, ilustrační fotografie
doporučujeme

Protože voda je jedna z nejdůležitějších složek pro život na Zemi, vědci se vždy zajímali, jak se sem dostala. Studie, o které dnes informoval vědecký server popsci.com ukazuje, že voda existovala ještě předtím, než vzniklo slunce. Podle vědců sem voda „přilétla“ z mezihvězdného prostoru.

Dlouho dobu se celý svět domníval, že se voda na Zemi dostala z dopadajících komet. Před třemi lety přišli vědci s teorií, že voda vznikla pomocí působení slunečního větru, což je proud částic, který letí vysokou rychlostí.

Nicméně, vědci přišli s novou studií, a tou, že voda se na Zemi objevila z mezihvězdného prostoru. Jedná se o velice zajímavou informaci, protože to znamená, že voda i život, který je na Zemi se mohl dostat do dalších koutů naší galaxie.

„Pokud byla voda z mezihvězdného prostoru primárně zmrzlá, pak je pravděpodobné, že ji najdeme i na ostatních planetách, které obíhají kolem nějaké hvězdy," řekl Alexandr Conel, autor studie.

Loading...
Témata: Vědci | Voda | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blesky na Marsu? Nejspíš vypadají zcela jinak než pozemské, soudí český…

18.04.2019 16:47 Pokud na Marsu existují blesky, pravděpodobně nevypadají jako ty pozemské. Ve vzduchových vírech…

Nebezpečí znečištěného vzduchu: špinavý vzduch způsobuje kriminalitu

18.04.2019 15:36 Nedýchatelný vzduch trápí v zimních měsících jak obyvatelé měst, tak obyvatelé vesnic jimž pod…

Projekt Manhattan? 600 000 lidí netušilo, že vypustili Džina z láhve

18.04.2019 11:48 Aktualizováno Atomová bomba je jedním z nejvýznamnějších vědeckých vynálezů 20. století. Cesta k jejímu…

Největší mýty o uprchlících: Opravdu vysávají z Evropy peníze?

18.04.2019 09:49 Aktualizováno Migrace je téma, které budí emoce, zejména na internetu. Názory na tento fenomén se často radikálně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama