Jak správně používat deodorant? Těchto špatných návyku byste se měli hned zbavit
Většina z nás používá deodorant či antiperspirant ráno předtím, než vyjdeme z domu. Spolu s čištěním zubů je to jakási součást naší ranní rutiny, abychom se během dne nemuseli stydět, pokud se trochu opotíme. Jenže to není úplně ten nejlepší přístup. Pár triků vám ale může pomoci zůstat déle a hlavně lépe chráněni.
doporučujeme
Tančík vz. 33 - Nejhorší vozítko československé armády, které bylo úplně k ničemu
Piráti bojují za svobodu internetu, kvůli směrnici EU chtějí vyjít do ulic
Proč jsou data v ČR drahá? Ministryně Nováková to rozštípla nevídaným způsobem
Bankovní účty Čechů v ohrožení! Mobilní aplikace získává přihlašovací údaje
Nevycházíte s penězi? Stát vám může dávat na bydlení až 20 tisíc korun
"Obírají stát, žijí ze sociálních dávek." Mají se Romové tak dobře, že nemusí pracovat?
Hádka v přímém přenosu: Česká televize vytáhla téma spalniček, neměla to dělat
Důchody v roce 2020: Doba blahobytu končí, seniory čekají zásadní změny
Víte, jak správně používat deodorant? Možná to zní jako banální otázka, na kterou bez přemýšlení odpovíte - ale samozřejmě. Jenže existuje celá řada špatných návyků, které lidé při používání deodorantu dělají. Možná se to týká i vás. Pokud ano, měli byste se jich okamžitě zbavit.
Nedáváte si deodorant po osprchování
Čím déle budete bez deodorantu, tím více potu se nahromadí na vaší kůži. Deodoranty jsou nejúčinnější, když se aplikují na čistou pokožku, proto byste si měli dát deodorant, jakmile se osprchujete.
Má to ale háček – podle dermatoložky Ellen Marmurové je chyba používat deodoranty či antiperspiranty hned potom, co vylezete ze sprchy. Antiperspiranty jsou nejúčinnější při aplikaci na suchou pokožku. Pokud je povrch kůže vlhký, k chemické reakci dochází na vnějších vrstvách kůže, spíše než uvnitř pórů, kde je to nejvíce třeba.
Deodorant si dáváte pouze jednou
Deodorant nikdy nevydrží tak dlouho, jak potřebujete. To už zažil každý z nás. Proto se vyplatí před odchodem z domu nanést novou vrstvu. Tak jako po sprše, je třeba si utřít část těla, kam už jste deodorant nanášeli, abyste se zbavili starého potu a staré vrstvy deodorantu.
Nevíte, co potřebujete
Pokud máte citlivou pokožku, nepoužívejte deodorant, který obsahuje hodně chemikálií. Pokud se hodně potíte, používejte namísto deodorantu antiperspirant - nebo ideálně obojí.
Antiperspirant se vypořádává s vlhkostí. Zabraňuje uvolnění potu. Deodorant se vypořádává se zápachem. Deodorant zabíjí bakterie, zdroj zápachu, a obsahuje vůni pro zakrytí nežádoucích vůní. Většina lidí proto používá jak deodoranty, tak i antiperspiranty.
Používáte najednou odlišné produkty
Pokud váš deodorant voní svěže a váš šampon spíše sladce, mohou se vůně navzájem bít, což může být až nepříjemné. Snažte se používat podobné vůně, pokud je to možné.
Nedáváte si antiperspirant před tím, než jdete spát
Možná jste si mysleli, že nejlepší je, pokud si nanesete antiperspirant před tím, než odejdete ráno do práce. No lepší je, pokud ho použijete před spaním. Protože přes noc se moc nepotíte, má antiperspirant šanci dostat se vám do pórů a vytvořit ochranu na následující den.
Používáte deodorant místo sprchy
Deodoranty jsou důležité – především v létě, ale nejsou kouzelné. Nedokáží nahradit čistící efekt dobré sprchy či koupele.
Aplikujete si příliš mnoho deodorantu
Je přirozené, že chcete zamaskovat nepříjemný pach potu. Neměli byste to ale přehánět, protože některé deodoranty mohou obsahovat silné chemikálie, které mohou při větších dávkách způsobovat svědění pod pažemi nebo dokonce i vyrážky.
Aplikujete si deodorant na oblečení
Na to, aby deodoranty fungovaly jak mají, se musí aplikovat rovnou na kůži na místo, kde se potíte. Na oblečení vám ale deodorant nijak nepomůže. Je mnoho míst, kde vám může deodorant pomoci. Můžete ho například nastříkat na čelo před sportovní činností, aby vám pot nestékal do očí.
Česko jako vědecká velmoc? Ze schválených peněz se vyčerpalo 99 procent
18.02.2019 12:30 Ze schválených 33,8 miliardy korun ze státního rozpočtu na vědu, výzkum a inovace pro rok 2018 se…
Můžeme zničit planetu? Nejsilnější explozi na světě se nevyrovná ani…
17.02.2019 16:24 Výbuchy a ohnivé exploze tvoří dnes jednu z hlavních složek hollywoodských trháků. Aby taky ne,…
Vědci vytváří živý Jurský park. Dinosauři budou po Zemi chodit za pět let
11.02.2019 17:04 Během pouhých pěti až deseti let budou Zemi obývat skuteční dinosauři. Tvrdí to skupina genetiků a…
Jaderný výbuch a ekologická katastrofa? Toto jsou největší mýty o Černobylu
10.02.2019 21:38 Aktualizováno Před sedmi lety došlo k jaderné havárii v japonské Fukušimě a před dvaatřiceti lety k jaderné…