Smrt Adolfa Hitlera? Záhadné indicie ukazují, co se v osudnou noc stalo

Píše se 30. duben roku 1945. Berlín je obklíčen vojsky Rudé armády a nacistický vůdce Adolf Hitler se ve 3 hodiny v noci dozvídá, že z města je prakticky nemožné se dostat ven. Se svými nejbližšími se ukrývá v bunkru 10 metrů pod zemí a nemůže usnout. Teprve před několika hodinami se na poslední chvíli oženil s Evou Braunovou, v šest hodin ráno se už ale dozvídá, že do 24 hodin město padne. V poledne oznámí, že spáchá sebevraždu, a ve 14:30 se zastřelí. Opravdu ale proběhl jeho poslední den, jak popisují historické anály?

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Poslední známá fotografie Adolfa Hitlera v den jeho údajné sebevraždy.
doporučujeme

Constanze Manziarlyová měla pouze 23 let, když začala pracovat jako Hitlerova odbornice na vegetariánskou stravu. Jako jedna z mála měla to "štěstí", že s ním zůstala až do roku 1945, kdy vůdce Třetí říše spáchal v berlínském bunkru sebevraždu se svou manželkou Evou Braunovou. Prozradila tak například, že Hitlerovi připravila jeho poslední jídlo, těstoviny s rajčatovou omáčkou. 

Pravým svědkem smrti Adolfa Hitlera ale byl jeho osobní bodyguard Rochus Misch, který veřejnosti před svou smrtí stačil prozradit, co se stalo v posledních okamžicích obávaného Führera. Dne 30. dubna 1945 byl totiž v ústředně v Hitlerově bunkru.

Podle něj Hitler obdržel zprávu od generála Wilhelma Keitela, že se mu nepodařilo prolomit sovětské obklíčení Berlína, a že konec je na dosah ruky a nevyhnutelný. Krátce nato Misch slyšel Hitlera, jak mluví tiše s Bormannem a dalšími. Podíval se a viděl, jak Hitler odešel do jeho pracovny. Eva, nyní paní Hitlerová, ho následovala dovnitř. Uviděl Otta Günsche, Führerova pobočníka, jak za novomanžely zavřel dveře.

Güsche řekl Mischovi, že šéf nemá být rušen. Hitler si potřásl rukou s Günschem a řekl mu, že všichni vojáci byli zproštěni jejich přísahy věrnosti. Hitler také svému pobočníkovi řekl, že nechce, aby jeho tělo bylo veřejně zneužito jako to Mussoliniho a že chce, aby bylo spáleno.

Každý v bunkru nervózně čekal. Pak nastal nějaký rozruch. Dveře se otevřely a Hitlerův asistent Heinz Linge a Misch se podívali dovnitř. "Můj pohled padl na prvním místě na Evu. Seděla s nataženýma nohama, hlavu skloněnou k Hitlerovi. Její boty byly pod pohovkou. Vedle ní...mrtvý Hitler. Oči měl otevřené a zíral, jeho hlava spadla mírně dopředu," vzpomínal ve své knize Der letzte Zeuge Misch.

Baunovou zabila rozkousnutá kapsle s kyanovodíkem. Hitler si ji vzal také, ale jelikož jejímu účinku zcela nevěřil, při rozkousnutí si ještě prostřelil hlavu. Na pravém spánku mu proto z rány po střele tekla krev, u nohou ležela pistole ráže 7,65 mm značky Walther.

Opravdu se ale vše odehrálo takhle?

Sověti a pak Ruská federace roky prohlašovali, že mají pozůstatky nacistického vůdce Adolfa Hitlera, a to přesto, že těla jeho a Evy Braunové, jeho dlouholeté milenky a následně i manželky, byla spálena. Přesto Moskva tvrdila, že získala Hitlerovy částečné pozůstatky.

Rusové proto byli v roce 2009 v rozpacích, když americký vědec mohl hodinu prověřovat lebku, kterou měli Rusové v držení. Expert uvedl, že lebka je rozhodně ženská, nikoliv mužská, a patřila osobě ve věku 20 až 40 let, nikoliv 56 let, což byl Hitlerův věk smrti. Ruská tajná služba FSB ale takové závěry odmítla.

Tím ale konspirace nekončí. Dokument zveřejněný na internetových stránkách CIA přináší další výbušnou a pokud bizarní informaci - Adolf Hitler prý přežil druhou světovou válku, píše server National Interest.

"Dne 29. září 1955 byl CIMELODY-3 [kódové jméno] kontaktován důvěryhodným přítelem, který sloužil pod jeho velením v Evropě a který v současné době sídlí v Maracaibu," napsal tehdejší šéf zpravodajců v Caracasu svému nadřízenému dne 3. října 1955. "Přítel CIMELODY-3 uvedl, že v druhé polovině září 1955 mu Phillip Citroen, bývalý německý voják SS, důvěrně prozradil, že Adolf Hitler je stále naživu." Zpráva pokračuje: "Citroen poznamenal, že vzhledem k tomu, že uplynulo deset let od konce druhé světové války, spojenci už nemohli stíhat Hitlera jako vojenského zločince.“

"Zdroj byl považován za tak věrohodný, že jeho informace byla zaslána na ústředí, což je pozoruhodné," uvedl pro server National Interest zdroj ministerstva obrany. "Dokonce i v té době museli tito kluci oddělovat pšenici od plevy."

A co víc, existuje údajně i fotka. "Dne 28. září 1955 přítel CIMELODY-3 tajně získal fotografii, o které CIMELODY-3 mluvil. Dne 29. září 1955 byla fotografie ukázána CIMELODY-3 za účelem získání jeho reakce na možnou pravdivost tohoto fantastického příběhu,“ píše se v dokumentu.

V odtajněné poznámce je přiložena fotografie zobrazující "Adolfa Schrittelmayora" v Tunze v Kolumbii v roce 1954, který sedí vedle společníka. „Osoba vlevo je údajně Citroen a osoba vpravo je nepochybně osoba, o které Citroen tvrdí, že je Hitler. Zadní strana fotografie obsahuje následující údaje: "Adolf Schrittelmayor, Tunga, Kolumbie, 1954."  

Tyto teorie o Hitlerovi se obecně soustředily na to, že unikl do Argentiny, nikoliv do Kolumbie, a všeobecně se předpokládalo, že se bude skrývat – tedy že si neponechá své křestní jméno a jeho světově proslulý vzhled. Tajná služba Spojených států vydala už v roce 1944 fotky ukazující, jak se Hitler může pokusit maskovat.

Ostatně už v září 1945 se objevily spekulace, že Hitler a jeho tajemník Martin Bormann se nalodili na luxusní jachtu a odpluli na tajný ostrov u pobřeží Šlesvicka-Holštýnska. O měsíc později dostali Britové na kodaňském velvyslanectví typ, že Hitler žije převlečený za mnicha ve Španělsku. V prosinci byli Američané informováni, že Hitler nastoupil na ponorku na Mallorce, kde žil se skupinou jaderných vědců. Podle Williamse a Dunstona Hitler zemřel 13. února 1962 ve věku 73 let, ještě před tím však zplodil dvě dcery.

Hledala Hitlera CIA?

Bývalý agent CIA Bob Baer a bývalý seržant speciálních sil Tim Kennedy, který se podílel na dopadení vůdců Al-Káidy Usámy bin-Ládina a Abu al-Zarqawiho, se dlouhé roky věnovali smrti nacistického vůdce, jehož tělo měli v berlínském bunkru objevit ruští vojáci. To se ale podle obou mužů nikdy nestalo. I oni tvrdí, že Hitler z Německa utekl. Uvedli to v pořadu Hunting Hitler pro televizní stanici The History Channel.

Muži při svých bádáních prostudovali přes 14 tisíc dokumentů a v jednom z nich se píše o tom, že Hitler zinscenoval svou smrt. Namísto něj se měl zabít jeho dvojník, který měl být o 13 centimetrů menší. Sám Hitler pak spolu s pilotem Luftwaffe Peterem Baumgartem odletěl z Německa a poté doplul ponorkou do Jižní Ameriky, kde se měl skrývat.

Novou teorii potvrzuje i výpověď jednoho z očitých svědků, dělníka, který údajně Hitlera viděl v květnu 1945, tedy měsíc poté, co měl spáchat sebevraždu. "Stavěl jsem tajné chodby pod klášterem na ostrově Samos. Budovali jsme je pro Němce, pro nacisty, a jedním z nich byl Adolf Hitler. Neměl knírek, ale poznal jsem ho," tvrdí.

Těmto informacím nahrává fakt, že Hitlerovo tělo ve skutečnosti skoro nikdo neviděl. Ruští vojáci jej totiž údajně zabalili do plachty a hodili do příkopu, kde jej polili benzínem a zapálili. Oba muži ale tvrdí, že neexistují důkazy, že by k něčemu takovému skutečně došlo.

Podle Baera neexistují očití svědci této události ani výpovědi těch, kteří měli tělo v bunkru nalézt. Na základě těchto faktů uvádí, že Hitler mohl svou smrt nahrát a uniknout přes letiště Templehof den poté, co byl naposledy viděn na veřejnosti. Jedno z letadel, které vzlétlo při hromadném úprku nacistů ze země, navíc mělo mít na palubě Hitlerova zavazadla.

Teorii o Hitlerově útěku ostatně podpořila i sama FBI, která zveřejnila dlouhá léta utajované svazky. V jednom z nich dopisovatel FBI uvádí: "Hitler a jeho nejvěrnější dopluli deset dnů po pádu Berlína do jižní Argentiny. Hitler se ukrývá na ranči, nechal si oholit knírek, trpí astmatem a žaludečními vředy.“ Zpráva je datována k 21. září 1945, několik měsíců poté, co měl Hitler oficiálně zemřít.

Kam se Hitler ukryl?

Zvěsti o Hitlerově přežití války podporuje i samotný dům, v němž se měl dožít stáří. Zámek s pozemkem o rozloze 460 akrů se nachází na břehu jezera Nahuel Huapi a podle desítek argentinských spisovatelů se v okolních horách po válce objevovala řada nacistických uprchlíků, podle všeho lidé, kteří uprchli spolu s Hitlerem.

Usedlost nazvaná Inalco byla zbudována v roce 1943 a vlastnil ji advokát z Buenos Aires Garcia Merou, který si najal architekta Alejandra Bustilla, aby vytvořil plány domu. Bustillo se podílel i na stavbě dalších domů v této oblasti, kde se po válce ukrývali nacističtí uprchlíci.

Dům následně koupil bankéř José Rafael Trosso, avšak až v 50. letech, kdy už byl údajně opuštěný. Po jednom z největších podvodů v dějinách ale skončila stavba opuštěna a byla vyrabována. Od roku 1993 se pracovalo na jeho revitalizaci, grantová aféra z roku 2003 ale opět uvrhla dům do nelibosti a do současného opuštěného stavu.

Budova vynikala zejména svou samostatností. Měla vlastní elektrárnu, pole vhodná k pěstování ovoce, zeleniny, obilnin a k chovu dobytka. Kromě rozlehlých pokojů se může dům pyšnit i unikátním pohledem na hory a několika připojenými stavbami. K domu totiž patří i statek, stodola, domy pro služebnictvo a náměstí.

Kritici ale pochybují, že by v domě Hitler skutečně bydlel. Přímo na místě se totiž nenašly žádné důkazy, které by potvrzovali jeho přítomnost, a navíc se řada lidí domnívá, že by si jej někdo všiml. Hitlerovým cílem ale bylo, aby zůstal nepovšimnut, a je tedy dost dobře možné, že se mu to v tomto sídle podařilo.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mimozemský život na dosah ruky? Překvapivé přiznání vědců

18.08.2019 19:27 Mimozemský život nemusí nutně vypadat jako zelení mužíčci s tykadly nebo velké chapadlovité bestie.…

Záhadný objev v Antarktidě: Vědci našli něco, co nepochází z našeho světa

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Mezinárodní tým vědců objevil v Antarktidě podivnou věc. Je známo, že železo-56 tvoří drtivou…

Nechce se vám do školy či do práce? Vědci prozradili zaručený trik, jak se…

17.08.2019 13:50 Jste-li v blízkosti nemocného člověka, většinou se ho snažíte nedotýkat. Za nejhorší pak považujete…

Zemská atmosféra je zamořená stále víc. V Arktidě sněží mikroplasty

15.08.2019 18:11 Aktualizováno Mikroplasty se dostávají i na tak odlehlá místa jako je Arktida nebo Skalisté hory, zjistili vědci,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama