Gravitace neexistuje a Země je kosočtverec? Světem se šíří podivná zpráva a lidé jí skutečně věří

Starověcí Řekové se domnívali, že Země je placatá - to bylo před více než 2000 lety. Portugalský mořeplavec Ferdinando Magalhães přinesl důkaz o kulatosti Země, když ve službách španělského krále Karla V. v 16. století obeplul poprvé celou zeměkouli. Jenže dnes opět sílí hlasy, které se domnívají, že je Země plochá. A prý o tom mají důkazy.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

gravitace

Poslední dobou rychle přibývá lidí, kteří věří, že Země je placatá. Za minulé dva roky se jejich počet podle časopisu The Economist ztrojnásobil a širokou základnu má toto hnutí hlavně ve Spojených státech amerických. Daří se mu také ve Velké Británii, kde se teď dokonce konala třídenní konference takzvaných Flat Eartherů, kteří zpochybňují, že je naše planeta kulatá.

Asi 200 Flat Eartherů se podle deníku The Telegraph sešlo v Birminghamu. Mezi nimi byl i mluvčí skupiny David Marsh, který odhalil svůj průkopnický objev - podle něj gravitace neexistuje. A prý to může dokázat. 

"Můj výzkum ničí kosmologii velkého třesku. Podporuje myšlenku, že gravitace neexistuje a jedinou pravou silou přírody je elektromagnetismus," tvrdí Marsh. Ke získání svých "převratných" důkazů použil fotoaparát Nikon a mobilní aplikaci. 

Marsh prováděl vědecké "experimenty" ve své zahradě, pomocí výše zmíněné aplikace sledovat pohyb měsíce po obloze. To je podle jeho slov vše, co bylo potřeba, aby vyvrátil roky vědeckého výzkumu a uznávaná pravidla planetárního pohybu.

Darren Nesbit, další známý zástupce těch, kteří věří, že je Země plochá, také vysvětlil, jak je možné, že lidé zatím nepřepadli přes okraj nebo nedošli na "konec světa". "Víme, že dochází k neustálému cestování východ-západ," řekl Nesbit. "Nikdo nikdy neprojel nebo neprošel fyzickou hranicí."

Nesbit také tvrdí, že Země je opřena o pilíře a tvarována jako kosočtverec, kdy severníma jižní pól leží v opačných rozích. "Neříkám, že takhle to určitě je, ale myslím, že je to hodnověrný model," dodal.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci rozluštili tajemství ukryté hluboko pod oceány. Nikdo živý by se…

09.12.2018 15:40 Naše planeta je z velké části tvořená vodou. Ta zabírá nejen 71 procent povrchu, ale je také ukrytá…

Jak "zní" Mars? Sonda InSight poslala historicky první zvukový záznam

07.12.2018 22:25 Americká sonda InSight, která na konci listopadu přistála na Marsu, vyslala na Zemi první zvukový…

Historický krok pro lidstvo: V lednu poprvé přistane na odvrácené straně…

07.12.2018 22:05 Z kosmodromu Si-čchang dnes odstartovala raketa CZ-3B/G3Z se sondou Čchang-e 4 k Měsíci. Napsal to…

Posun v léčbě Alzheimera? Lékaři z Washingtonu možná dosáhli na důležitý…

07.12.2018 16:46 Alzheimerova choroba může mít několik typů, tvrdí nový výzkum vědců z americké University of…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama