Lze masového vraha poznat podle profese? Ano, tvrdí vědci. Na koho si dát pozor?

Většina z nás je naštěstí zná jen z filmů nebo knih. Řeč je o sériových vrazích. Někteří si možná vzpomenou na legendárního Jacka Rozparovače nebo ďábelského krejčího Buffalo Billa.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Masoví vrazi

Sérioví vrazi patří mezi nejobávanější zločince. Tito sadističtí psychopati ale často dokáží působit dojmem normálních, zákona dbalých občanů. Jejich chladnokrevnost je tudíž velmi nebezpečná. Existuje ale způsob jak je odhalit dříve, než bude pozdě?

Kanadský spisovatel a kriminolog Michael Arntfield nedávno sepsal svou novou knihu, jež se právě na sériové vrahy zaměřuje. Připomíná v ní známý fakt, že sérioví vrazi často navenek působí zcela normálně a mezi jednotlivým vraždami chodí do zaměstnání jako kdokoliv z nás.

Autor se proto rozhodl projít spoustu záznamů a dokumentů aby zjistil, která zaměstnání masového vrahy přitahují. Někteří z nich přitom prošli více profesí. Například známý vrah z Golden State byl dokonce policistou a po jistou dobu pracoval i v armádě.

V kterých profesích se tedy podle Arntfieldových zjištění pohybovalo nejvíce masových vrahů? Na seznamu se objevuje například letecký mechanik, švec nebo čalouník autopotahů. Pozor byste si měli dát i zahradníky nebo řidiče kamiónů.

Někteří masoví vrazi pracovali také jako obsluha benzínové pumpy a nebo se živili jako hoteloví portýři. Výjimkou ale nejsou ani již zmínění policisté a vojáci. Arntfield v rozhovoru pro web IFLScience tvrdí, že vztah mezi masovými vrahy a těmito profesemi je jasně patrný.

Co je ale k těmto povoláním tolik přitahuje? Podle autora knihy je to kombinace moci a relativní volnosti, které tyto profese poskytují. Někteří psychicky narušení vrazi mohou ve zmíněných povoláních najít i sexuální uspokojení.

"Mechanofílie (stav kdy dotyčný vidí automobily, motory a další stroje jako sexuální objekty) úzce souvisí například s nekfrofilií. Nekrofilní vrah si tak bude hledat práci jako mechanik, protože ho taková práce bude uspokojovat i sexuálně." říká Arntfield.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jídelníček potkanů? Nová studie prozrazuje i dávná tajemství lidské…

22.10.2018 10:17 Už je to téměř 3000 let od doby, co řecký spisovatel Ezop napsal bajku Polní myš a městská myš, ve…

Existuje Bůh? Stephen Hawking před svou smrtí kontroverzní otázku…

22.10.2018 09:09 Slavný britský vědec Stephen Hawking je znám a citován především díky svým vědeckým objevům. Kromě…

Lék na cukrovku? Možná ho máme už přes 100 let, jen jsme si toho nevšimli

20.10.2018 21:50 Aktualizováno I když je to vice než 100 let co byla vakcína Calmette-Guerin (taky známý pod zkratkou BCG)…

Kde vypuknou války o vodu? Svět se řítí do katastrofy, spočítal algoritmus

20.10.2018 19:50 Aktualizováno Vědci se za pomocí navrženého algoritmu pokusili zmapovat, které světové oblasti jsou nejvíce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama