Lze masového vraha poznat podle profese? Ano, tvrdí vědci. Na koho si dát pozor?

Většina z nás je naštěstí zná jen z filmů nebo knih. Řeč je o sériových vrazích. Někteří si možná vzpomenou na legendárního Jacka Rozparovače nebo ďábelského krejčího Buffalo Billa.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Masoví vrazi
doporučujeme

Sérioví vrazi patří mezi nejobávanější zločince. Tito sadističtí psychopati ale často dokáží působit dojmem normálních, zákona dbalých občanů. Jejich chladnokrevnost je tudíž velmi nebezpečná. Existuje ale způsob jak je odhalit dříve, než bude pozdě?

Kanadský spisovatel a kriminolog Michael Arntfield nedávno sepsal svou novou knihu, jež se právě na sériové vrahy zaměřuje. Připomíná v ní známý fakt, že sérioví vrazi často navenek působí zcela normálně a mezi jednotlivým vraždami chodí do zaměstnání jako kdokoliv z nás.

Autor se proto rozhodl projít spoustu záznamů a dokumentů aby zjistil, která zaměstnání masového vrahy přitahují. Někteří z nich přitom prošli více profesí. Například známý vrah z Golden State byl dokonce policistou a po jistou dobu pracoval i v armádě.

V kterých profesích se tedy podle Arntfieldových zjištění pohybovalo nejvíce masových vrahů? Na seznamu se objevuje například letecký mechanik, švec nebo čalouník autopotahů. Pozor byste si měli dát i zahradníky nebo řidiče kamiónů.

Někteří masoví vrazi pracovali také jako obsluha benzínové pumpy a nebo se živili jako hoteloví portýři. Výjimkou ale nejsou ani již zmínění policisté a vojáci. Arntfield v rozhovoru pro web IFLScience tvrdí, že vztah mezi masovými vrahy a těmito profesemi je jasně patrný.

Co je ale k těmto povoláním tolik přitahuje? Podle autora knihy je to kombinace moci a relativní volnosti, které tyto profese poskytují. Někteří psychicky narušení vrazi mohou ve zmíněných povoláních najít i sexuální uspokojení.

"Mechanofílie (stav kdy dotyčný vidí automobily, motory a další stroje jako sexuální objekty) úzce souvisí například s nekfrofilií. Nekrofilní vrah si tak bude hledat práci jako mechanik, protože ho taková práce bude uspokojovat i sexuálně." říká Arntfield.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Překvapivé rady vědců, jak přežít vedra: Oblečte se a pijte teplý čaj

26.06.2019 11:57 Otevřít všechna okna v domě a bez sebemenšího kousku oblečení na sobě přečkat parný letní den. Tak…

Vědci hlásí zajímavý objev: Nový typ znečištění moře plasty

25.06.2019 21:20 Vědci působící na portugalském souostroví Madeira tvrdí, že v moři našli nový typ umělohmotných…

Svět čeká klimatický apartheid, varuje odborník OSN

25.06.2019 18:06 Světu hrozí klimatický apartheid, uvedl v dnes vydané zprávě zvláštní zpravodaj OSN pro extrémní…

Zničí vzduch Zemi? Vědci dokáží odvrátit jednu katastrofu

25.06.2019 16:24 Aktualizováno Oxid uhličitý produkuje řada druhů lidské činnosti. Lidstvo čím dál palčivěji začíná pociťovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama