Může vakcína proti papilomavirům lidem poškodit mozek?

Antverpy - Týmu belgických vědců z univerzity v Antverpách se podařilo po létech vyvrátit mýtus, podle kterého mohla vakcína HPV používaná proti papilomavirům, způsobit poškození mozku, informuje web sciencealert.

Přidejte svůj názor

Očkování je bolestivé, na cestě jsou ale nové možnosti
doporučujeme

Studie, která vyšla v roce 2016 celý poočkovací syndrom, který měl následovat po použití vakcíny HPV, nazvala jako HANS, HPV vaccination associated neuro-immunopathetic syndrome tedy volně přeložen do češtiny neuro-imunitní syndrom spojený s použitím vakcíny HPV.

Ženy po použití vakcíny proti papilomaviru měly pociťovat bolest hlavy, únavu, ztrátu koncentrace a intenzivní bolesti různých částí těla.

Škodlivost očkování dokázali autoři studie tak, že myším vstříkli tisícinásobnou dávku vakcíny, než dostane při očkování člověk. To samozřejmě vedlo k naprosto nesmyslným výsledkům.  

Na základě této studie, japonská vláda v roce 2016 zastavila podporu celému očkovacímu programu proti papilomaviru.

I přestože, byly vypracované studie, které smetly veškeré pochybnosti o očkování HPV ze stolu, japonská vláda dosud podporu očkování neobnovila.   

Vědci z antverpské univerzity všechny pokusy z původní studie zopakovali znovu. Zjistili, že tvrzení z nich vyvozená jsou nejen zcela milná, ale i samotné pokusy jsou naprosto pseudovědecké a nic nedokazující.

Jeden s diskutujících pod zveřejněnou zprávou belgických vědců prohlásil: „Pseudověda a antivakcionáři opět dostali na frak. Škoda, že u nich jsou všechny argumenty k ničemu. Jejich víra je jak náboženství. Nic ji nezvyklá.  Je mi především líto mladých děvčat, které onemocní kvůli podobnému tmářství.“

Papillomaviry způsobují celou řadu chorob od bradavic po rakovinu děložního čípku. Právě vakcína HPV může vzniku rakoviny čípku zabránit. Od jejího zavedení rakoviny děložního čípku významně ubylo.   

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Světový problém, statisícům organismů hrozí vyhynutí, tvrdí vědci

23.04.2019 18:04 Půl milionu až milionu druhů rostlin a živočichů by mohlo v budoucnu hrozit vyhynutí, velké části z…

Londýn bojuje proti nelegální těžbě dřeva, vědci spustili unikátní projekt

21.04.2019 09:50 Ve staré laboratoři Královských botanických zahrad v Kew na západě Londýna vědci pilně pracují na…

Projekt Manhattan? 600 000 lidí netušilo, že byl vypuštěn džin z láhve

19.04.2019 20:41 Aktualizováno Atomová bomba je jedním z nejvýznamnějších vědeckých vynálezů 20. století. Cesta k jejímu…

Nečekaný objev v muzeu: Vědci našli kosti dosud neznámého "obřího lva"

19.04.2019 07:54 Nový druh obřího savce podobného tygrovi či lvovi identifikovali vědci po prozkoumání kostí, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama