Může vakcína proti papilomavirům lidem poškodit mozek?

Antverpy - Týmu belgických vědců z univerzity v Antverpách se podařilo po létech vyvrátit mýtus, podle kterého mohla vakcína HPV používaná proti papilomavirům, způsobit poškození mozku, informuje web sciencealert.

Přidejte svůj názor

Očkování je bolestivé, na cestě jsou ale nové možnosti

Studie, která vyšla v roce 2016 celý poočkovací syndrom, který měl následovat po použití vakcíny HPV, nazvala jako HANS, HPV vaccination associated neuro-immunopathetic syndrome tedy volně přeložen do češtiny neuro-imunitní syndrom spojený s použitím vakcíny HPV.

Ženy po použití vakcíny proti papilomaviru měly pociťovat bolest hlavy, únavu, ztrátu koncentrace a intenzivní bolesti různých částí těla.

Škodlivost očkování dokázali autoři studie tak, že myším vstříkli tisícinásobnou dávku vakcíny, než dostane při očkování člověk. To samozřejmě vedlo k naprosto nesmyslným výsledkům.  

Na základě této studie, japonská vláda v roce 2016 zastavila podporu celému očkovacímu programu proti papilomaviru.

I přestože, byly vypracované studie, které smetly veškeré pochybnosti o očkování HPV ze stolu, japonská vláda dosud podporu očkování neobnovila.   

Vědci z antverpské univerzity všechny pokusy z původní studie zopakovali znovu. Zjistili, že tvrzení z nich vyvozená jsou nejen zcela milná, ale i samotné pokusy jsou naprosto pseudovědecké a nic nedokazující.

Jeden s diskutujících pod zveřejněnou zprávou belgických vědců prohlásil: „Pseudověda a antivakcionáři opět dostali na frak. Škoda, že u nich jsou všechny argumenty k ničemu. Jejich víra je jak náboženství. Nic ji nezvyklá.  Je mi především líto mladých děvčat, které onemocní kvůli podobnému tmářství.“

Papillomaviry způsobují celou řadu chorob od bradavic po rakovinu děložního čípku. Právě vakcína HPV může vzniku rakoviny čípku zabránit. Od jejího zavedení rakoviny děložního čípku významně ubylo.   

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blíží se bouře, jakou lidstvo ještě nezažilo. Experti varují před…

18.09.2018 22:00 Aktualizováno Londýn - V současné době mají meteorologové pět stupňů, kterými určují sílu hurikánu. Zatímco ten…

Unikátní objev: Kanadští těžaři našli 50 tisíc let staré mumie

18.09.2018 21:28 Toronto - Kanadský těžařům se podařil neuvěřitelný objev. V oblasti Klondike, která je proslavená…

Skleněný zabiják. Češi mohou pátrat po místech, která jsou pro ptáky…

17.09.2018 11:04 Praha - Češi se v týdnu od 24. září připojí k celosvětové akci Collision Count Week, při níž lidé…

Jaký by byl život, kdyby byla Země placatá? Zažít byste to nechtěli

17.09.2018 10:50 Médii se čas od času prožene zpráva o lidech, kteří se domnívají, že planeta Země není kulatá, ale…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama