Může vakcína proti papilomavirům lidem poškodit mozek?

Antverpy - Týmu belgických vědců z univerzity v Antverpách se podařilo po létech vyvrátit mýtus, podle kterého mohla vakcína HPV používaná proti papilomavirům, způsobit poškození mozku, informuje web sciencealert.

Přidejte svůj názor

Očkování je bolestivé, na cestě jsou ale nové možnosti

Studie, která vyšla v roce 2016 celý poočkovací syndrom, který měl následovat po použití vakcíny HPV, nazvala jako HANS, HPV vaccination associated neuro-immunopathetic syndrome tedy volně přeložen do češtiny neuro-imunitní syndrom spojený s použitím vakcíny HPV.

Ženy po použití vakcíny proti papilomaviru měly pociťovat bolest hlavy, únavu, ztrátu koncentrace a intenzivní bolesti různých částí těla.

Škodlivost očkování dokázali autoři studie tak, že myším vstříkli tisícinásobnou dávku vakcíny, než dostane při očkování člověk. To samozřejmě vedlo k naprosto nesmyslným výsledkům.  

Na základě této studie, japonská vláda v roce 2016 zastavila podporu celému očkovacímu programu proti papilomaviru.

I přestože, byly vypracované studie, které smetly veškeré pochybnosti o očkování HPV ze stolu, japonská vláda dosud podporu očkování neobnovila.   

Vědci z antverpské univerzity všechny pokusy z původní studie zopakovali znovu. Zjistili, že tvrzení z nich vyvozená jsou nejen zcela milná, ale i samotné pokusy jsou naprosto pseudovědecké a nic nedokazující.

Jeden s diskutujících pod zveřejněnou zprávou belgických vědců prohlásil: „Pseudověda a antivakcionáři opět dostali na frak. Škoda, že u nich jsou všechny argumenty k ničemu. Jejich víra je jak náboženství. Nic ji nezvyklá.  Je mi především líto mladých děvčat, které onemocní kvůli podobnému tmářství.“

Papillomaviry způsobují celou řadu chorob od bradavic po rakovinu děložního čípku. Právě vakcína HPV může vzniku rakoviny čípku zabránit. Od jejího zavedení rakoviny děložního čípku významně ubylo.   

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opravdu spadlo Newtonovi na hlavu jablko? Objevení gravitace proběhlo…

13.11.2018 14:14 Vědec a fyzik Isaac Newton jednoho teplého letního dne sedí pod jabloní a čte si. Najednou mu na…

Do brněnské pobočce kosmického inkubátoru vstoupily první dvě firmy

12.11.2018 20:43 Do brněnské pobočky inkubátoru Evropské kosmické agentury ESA BIC(Business Incubation Centre)…

Migrace je nebezpečná? Vědci zveřejnili alarmující studii

12.11.2018 18:11 Aktualizováno Stěhování do nové země může být náročné nejen pro nás, ale i pro naše bakterie . Nová studie…

Prospali jsme možnost útěku ze Země? Obyvatelnou planetu jsme měli hned…

12.11.2018 10:39 Venuše je vedle Marsu náš nejbližší soused a přitom jedna z nejhorších planet, kterou známe. Panují…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama