Hitler přežil válku v Argentině? Vědci konečně zjistili, jaká je skutečnost

Podle mnohých populárních teorií Adolf Hitler ve skutečnosti nespáchal sebevraždu, ale přežil druhou světovou válku v poklidu v Argentině, kam uprchl v německé ponorce, případně – podle divočejších teorií – měl přežít na tajné nacistické základně na Měsíci. Francouzští vědci ale nyní zjistili, že Hitler skutečně zemřel ve svém bunkru. Klíčem k tomuto poznatku byly jeho zuby.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Adolf Hitler

Podnět k konspiračním teoriím o údajném Hitlerově přežití dával samotný Josif Stalin, který z propagandistických důvodů naznačoval, že Hitler žije na Západě. Sovětští vojáci však znali pravdu, neboť právě jim se do rukou dostal Hitlerovo tělo – respektive to, co z něj zbylo poté, co jej důstojníci SS nechali spálit.

Francouzští odborníci, kteří zveřejnili výsledky svých analýz v European Journal of Internal Medicíně, získali přístup k čelisti, kterou má v držení FSB, hlavní zpravodajská služba Ruské federace a nástupkyně KGB. Prozkoumaly své výsledky se záznamy o Hitlerově chrupu, které po válce poskytla asistentka Hitlerova zubaře Käthe Heusermannová.

Výzkumníci zjistili, že mezi zuby není ani stopa po mase. Hitler byl známým vegetariánem. Méně známým byl pro svůj velmi špatný chrup. Podle profesora Philippa Charliera, vedoucího týmu, Hitlerovi zbývalo jen pět jeho původních zubů.  „Hitlerův chrup byl tak špatný - tak jedinečně špatný - že i samotné zuby jej umožnily identifikovat,“ tvrdí forenzní patolog Mark Benecke.

Analýza chrupu též ukázala na stopy kyanidu, který si Hitler vzal předtím, než mu lebkou prošla kulka. Toto zjištění podrývá teorii výzkumného týmu z University of Connecticut, který v roce 2009 zkoumal pouze Hitlerovu lebku, která je v držení Ruského státního archivu v Moskvě. Tým zkoumal DNA lebky a přišel k šokujícímu závěru, že se jedná o lebku neznámé ženy, což dále podpořilo populární teorie o Hitlerově přežití.

Zjištění francouzského týmu ale ukazuje, že Hitler skutečně byl zabit. Podle profesora Charliera nelze z zjistit z antropologické vyšetření fragmentu lebky pohlaví jedince. Výzkumníci se mohou strefit jen z 55%.

Že se skutečně jedná o pravý Hitlerův chrup, potvrzují i memoáry Jeleny Rževskajové, která pracovala v zvláštní vojenské jednotce sovětské rozvědky Směrš pověřené hledáním Hitlerových ostatků v Berlíně. Zuby jí byly svěřeny jejím velitelem z toho důvodu, že „chlap by se spíš opil a ztratil je.“

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lék na cukrovku? Možná ho máme už přes 100 let, jen jsme si toho nevšimli

20.10.2018 21:50 Aktualizováno I když je to vice než 100 let co byla vakcína Calmette-Guerin (taky známý pod zkratkou BCG)…

Kde vypuknou války o vodu? Svět se řítí do katastrofy, spočítal algoritmus

20.10.2018 19:50 Aktualizováno Vědci se za pomocí navrženého algoritmu pokusili zmapovat, které světové oblasti jsou nejvíce…

Paměť o nás prozrazuje víc, než si myslíme

20.10.2018 16:04 Aktualizováno Často si jsme jisti tím, na co si vzpomínáme, ale paměť není vždy docela důvěryhodná. Vědci…

Droga hipíků je zpět: Co může LSD vyléčit? Začínají nové pokusy

20.10.2018 09:26 Droga LSD, těsně spojená s hnutím hippies, si znovu pomalu nalézá svou cestu v lékařském výzkumu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama