Hitler přežil válku v Argentině? Vědci konečně zjistili, jaká je skutečnost

Podle mnohých populárních teorií Adolf Hitler ve skutečnosti nespáchal sebevraždu, ale přežil druhou světovou válku v poklidu v Argentině, kam uprchl v německé ponorce, případně – podle divočejších teorií – měl přežít na tajné nacistické základně na Měsíci. Francouzští vědci ale nyní zjistili, že Hitler skutečně zemřel ve svém bunkru. Klíčem k tomuto poznatku byly jeho zuby.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Adolf Hitler
doporučujeme

Podnět k konspiračním teoriím o údajném Hitlerově přežití dával samotný Josif Stalin, který z propagandistických důvodů naznačoval, že Hitler žije na Západě. Sovětští vojáci však znali pravdu, neboť právě jim se do rukou dostal Hitlerovo tělo – respektive to, co z něj zbylo poté, co jej důstojníci SS nechali spálit.

Francouzští odborníci, kteří zveřejnili výsledky svých analýz v European Journal of Internal Medicíně, získali přístup k čelisti, kterou má v držení FSB, hlavní zpravodajská služba Ruské federace a nástupkyně KGB. Prozkoumaly své výsledky se záznamy o Hitlerově chrupu, které po válce poskytla asistentka Hitlerova zubaře Käthe Heusermannová.

Výzkumníci zjistili, že mezi zuby není ani stopa po mase. Hitler byl známým vegetariánem. Méně známým byl pro svůj velmi špatný chrup. Podle profesora Philippa Charliera, vedoucího týmu, Hitlerovi zbývalo jen pět jeho původních zubů.  „Hitlerův chrup byl tak špatný - tak jedinečně špatný - že i samotné zuby jej umožnily identifikovat,“ tvrdí forenzní patolog Mark Benecke.

Analýza chrupu též ukázala na stopy kyanidu, který si Hitler vzal předtím, než mu lebkou prošla kulka. Toto zjištění podrývá teorii výzkumného týmu z University of Connecticut, který v roce 2009 zkoumal pouze Hitlerovu lebku, která je v držení Ruského státního archivu v Moskvě. Tým zkoumal DNA lebky a přišel k šokujícímu závěru, že se jedná o lebku neznámé ženy, což dále podpořilo populární teorie o Hitlerově přežití.

Zjištění francouzského týmu ale ukazuje, že Hitler skutečně byl zabit. Podle profesora Charliera nelze z zjistit z antropologické vyšetření fragmentu lebky pohlaví jedince. Výzkumníci se mohou strefit jen z 55%.

Že se skutečně jedná o pravý Hitlerův chrup, potvrzují i memoáry Jeleny Rževskajové, která pracovala v zvláštní vojenské jednotce sovětské rozvědky Směrš pověřené hledáním Hitlerových ostatků v Berlíně. Zuby jí byly svěřeny jejím velitelem z toho důvodu, že „chlap by se spíš opil a ztratil je.“

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik máte přátel? I to je vědecká otázka

25.03.2019 09:07 Nejen že vytváření přátelských sociálních sítí je opravdu složitá věc i pro vědce, ale svým…

Mít dvojče-bratra je pro dívky špatné? Nová studie vyvolala poprask

22.03.2019 09:59 Pokud má dívka bratra-dvojče, poškozuje to nejen její školní výsledky a budoucí pracovní pozici,…

Cena ropy klesá, ale benzín je stále drahý: Trhu s ropou nikdo nerozumí

22.03.2019 09:28 Vědci zkoumali změny na trhu s ropou způsobené získáváním suroviny z břidlice. Ceny ropy se vymkly…

Čeští vědci vytvořili přepínač DNA, může pomoci v boji s nemocemi

21.03.2019 19:52 Aktualizováno Čeští vědci vytvořili umělý přepínač DNA, který by do budoucna mohl pomoci třeba v boji s nemocemi.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama