Jedno procento populace má u ucha druhou díru. A její původ je překvapivý

Lidské tělo skrývá mnoho tajemství. Nad mnoha zdánlivě nesmyslnými částmi těla si vědci lámali hlavu po léta. Server Science Alert přináší sedmičku zdánlivě zbytečných orgánů jejichž původ a funkce má překvapivé vysvětleni.

Přidejte svůj názor

Preauricular sinus
doporučujeme

1) Slepé střevo

Apendix byl dlouho považován za zcela zbytečnou věc, která umí řádně potrápit, když se zanítí. Poslední výzkumy však ukazují, že se v něm množí „hodné“ baktérie, které slouží nejen k trávení a správné funkci střev, ale pomáhají i v boji infekcemi.

2) Druhá dírka do ucha

Nazývá se preauricularní sinus a nachází se jen u 1% lidí, neboť se jedná o dědičnou „vadu“. Nachází se v místě, kde začíná chrupavka. Podle biologů je to pozůstatek žáber, který u některých po evoluci zbyl.

3) Zkrabacené prsty

Zná to každý. Stačí být déle ve vodě a zkrabatí se vám prsty. Proč? Vědci v roce 2013 zjistili, že se zkrabacenými prsty se lépe manipulujeme s mokrými předměty a předměty pod vodou.

4) „Odpadové“ DNA

Většina DNA v našem těle je „naprosto nepotřebná“. Mysleli si tedy do nedávna vědci. Chyba! Takzvané „odpadové DNA“ drží celou genetickou informaci pohromadě. Navíc se v něm ukrývají i funkce, které dosud nebyly odhaleny.

5) „Nepotřebné imunitní buňky“

Drtivá většina imunitních buněk je v našem těle naprosto zbytečná. Tak mluvila dosud lékařská věda. Dokud s těmi zbytečnými buňkami nezačala experimentovat. Brzy se ukázalo, že jsou naprosto klíčové pro boj s infekcemi.

6) Střevní mikroflóra

Dlouho se tvrdilo, že střevní mikroflóra nemá v těle vliv na nic, krom trávení a vylučování. Chyba! Podle posledních výzkumů má střevní mikroflóra má vliv nejen na rakovinu, ale na rozvoj Parkinsonovy nemoci nebo chronického únavového syndromu.

7) Spojivková řasa

Dnes nám pomáhá s pohybem oka a brání proniknutí prachu. Je to však pozůstatek třetího očního víčka-mžurky. Tu mé dodnes mnoho zvířat. Například kočka. U člověka byly zaznamenány pouhé dva případy výskytu. Naposledy se holčička s mžurkou narodila vloni.  

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mimozemský život na dosah ruky? Překvapivé přiznání vědců

18.08.2019 19:27 Mimozemský život nemusí nutně vypadat jako zelení mužíčci s tykadly nebo velké chapadlovité bestie.…

Záhadný objev v Antarktidě: Vědci našli něco, co nepochází z našeho světa

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Mezinárodní tým vědců objevil v Antarktidě podivnou věc. Je známo, že železo-56 tvoří drtivou…

Nechce se vám do školy či do práce? Vědci prozradili zaručený trik, jak se…

17.08.2019 13:50 Jste-li v blízkosti nemocného člověka, většinou se ho snažíte nedotýkat. Za nejhorší pak považujete…

Zemská atmosféra je zamořená stále víc. V Arktidě sněží mikroplasty

15.08.2019 18:11 Aktualizováno Mikroplasty se dostávají i na tak odlehlá místa jako je Arktida nebo Skalisté hory, zjistili vědci,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama