Jedno procento populace má u ucha druhou díru. A její původ je překvapivý

Lidské tělo skrývá mnoho tajemství. Nad mnoha zdánlivě nesmyslnými částmi těla si vědci lámali hlavu po léta. Server Science Alert přináší sedmičku zdánlivě zbytečných orgánů jejichž původ a funkce má překvapivé vysvětleni.

Přidejte svůj názor

Preauricular sinus

1) Slepé střevo

Apendix byl dlouho považován za zcela zbytečnou věc, která umí řádně potrápit, když se zanítí. Poslední výzkumy však ukazují, že se v něm množí „hodné“ baktérie, které slouží nejen k trávení a správné funkci střev, ale pomáhají i v boji infekcemi.

2) Druhá dírka do ucha

Nazývá se preauricularní sinus a nachází se jen u 1% lidí, neboť se jedná o dědičnou „vadu“. Nachází se v místě, kde začíná chrupavka. Podle biologů je to pozůstatek žáber, který u některých po evoluci zbyl.

3) Zkrabacené prsty

Zná to každý. Stačí být déle ve vodě a zkrabatí se vám prsty. Proč? Vědci v roce 2013 zjistili, že se zkrabacenými prsty se lépe manipulujeme s mokrými předměty a předměty pod vodou.

4) „Odpadové“ DNA

Většina DNA v našem těle je „naprosto nepotřebná“. Mysleli si tedy do nedávna vědci. Chyba! Takzvané „odpadové DNA“ drží celou genetickou informaci pohromadě. Navíc se v něm ukrývají i funkce, které dosud nebyly odhaleny.

5) „Nepotřebné imunitní buňky“

Drtivá většina imunitních buněk je v našem těle naprosto zbytečná. Tak mluvila dosud lékařská věda. Dokud s těmi zbytečnými buňkami nezačala experimentovat. Brzy se ukázalo, že jsou naprosto klíčové pro boj s infekcemi.

6) Střevní mikroflóra

Dlouho se tvrdilo, že střevní mikroflóra nemá v těle vliv na nic, krom trávení a vylučování. Chyba! Podle posledních výzkumů má střevní mikroflóra má vliv nejen na rakovinu, ale na rozvoj Parkinsonovy nemoci nebo chronického únavového syndromu.

7) Spojivková řasa

Dnes nám pomáhá s pohybem oka a brání proniknutí prachu. Je to však pozůstatek třetího očního víčka-mžurky. Tu mé dodnes mnoho zvířat. Například kočka. U člověka byly zaznamenány pouhé dva případy výskytu. Naposledy se holčička s mžurkou narodila vloni.  

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Želva: První válečnou ponorku vynalezl farmář. V akci selhávala

23.10.2018 12:45 Předchůdkyně dnešních bitevních ponorek zvaná Želva byla vynalezena již v 18. století a měla se…

Nečekaný způsob přenosu nemocí: Stačí se dotknout této části těla

23.10.2018 11:07 Jste-li v blízkosti nemocného člověka, většinou se ho snažíte nedotýkat. Za nejhorší pak považujete…

Jídelníček potkanů? Nová studie prozrazuje i dávná tajemství lidské…

22.10.2018 10:17 Už je to téměř 3000 let od doby, co řecký spisovatel Ezop napsal bajku Polní myš a městská myš, ve…

Existuje Bůh? Stephen Hawking před svou smrtí kontroverzní otázku…

22.10.2018 09:09 Slavný britský vědec Stephen Hawking je znám a citován především díky svým vědeckým objevům. Kromě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama